Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

a miales tez taki okropny lęk i ataki paniki i te odrealnienie?

 

chyba miałaś. nie przypominam sobie żebym miała, aż tak okazałego dzyndzla między nogami ;)))))

odrealnienia nie, ale lęk i ataki paniki się zdarzały. raz były tak silne, że aż musiałam wyjść na dwór, na świeże powietrze, żeby się uspokoić, i spacerowałam tak z 2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temps66, tak. najpierw zaczęłam mieć bardzo płytki sen, potem doszedł do tego problem z zaśnięciem, ale i tak jak już usnęłam, to czułam się jak w półśnie, na wpół świadoma, często w ogóle się wybudzałam... nawet już o stałych godzinach - od 2 w nocy co półtorej godziny, potem zaczęłam budzić się o nienaturalnych dla mnie godzinach rannych .. normalnie przy mojej depresji budziłam się w granicach godziny 10, a zwleczenie z łóżka zajmowało mi czasem kolejne 2h. ogólne poczucie bezsensu, przygnębienia tak na mnie działało, a Anafranil po czasie sprawił, że budzę się wyspana nawet o 6 rano, choć pozwalam czasem, żeby "żółtko mi dojrzało" do 7-8, ale już nie dlatego, że nie potrafię wstać i nie czuje, żebym miała po co, tylko dlatego, że chcę sobie jeszcze pognić w łóżku :P.. w ogóle to co z moim snem Anafranil zrobił i jak go wyrównał, bardzo sobie chwalę, mimo tego, że zdarzają mi się jeszcze noce, kiedy sen jest bardzo płytki, przez co ciut męczący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , biore anafranil juz 15 dni i skutki uboczne przeszly po tygodniu. Wreszcie poczulem sie normalnie i dalem rade wyjsc z domu , czując jednak lekki lęk , bo niewychodzilem od miesiaca.Wszystko bylo ok , a w czoraj znowu cos sie ze mna dzialo. Znowu zaczolem miec lek w domu , niepokój , uderzenia gorąca , wszystko wydawalo mi sie nierealne i zmienione , kolatanie serca i strasznie drzenie prawej nogi. Czy moze sie tak dziać po 2 tygodniach brania leki???? Prosze o odp.... z gory thx ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc Anafranil postawił mnie na nogi... Czuje, że zaczynam wracać powoli do równowagi. Chwale sobie ten lek mimo nieznacznych skutków ubocznych tj. trzęsące się ręce, spłycenie snu czy dziwne uczucie podczas ziewania. Jeśli taka jest cena za życie bez nerwicy i depresji to ja to kupuje bez żadnych zbędnych pytań:D A co do tego snu to nie wiem czy jest to zaburzenie wynikające z przyjmowania anafranilu, czy raczej zaburzenie wynikające z odstawienia alproxu... Z tego co wiem przy odstawianiu benzo mogą być różne cyrki... Poczekam jeszcze troszke, może sen się powoli ustabilizuje jak oczyszcze się z alprazolamu... Jestem dobrej myśli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×