Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie.... biorę to od wczoraj czy mieliście od razu problemy ze snem ...niby śpie ale jakos tak niespokojnie...budze sie co 15-20 minut, wiercę i zaraz potem zasypiam i tak w kółko.

a i jeszcze .... można po tym prowadzic auto ??? Bo czuje się jakoś dziewnie.Mam lekkie zawroty głowy i czuje lekkie mrowienie w całym organiźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie coś na początku, strasznie się wierciłem i nie mogłem zasnąć gdy cokolwiek mnie rozpraszało. Ale to z czasem przeszło i pozostały tylko dziwne sny. Ja normalnie prowadzę samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, na nic nie mam ochoty i to jest znacznie silniejsze niż przed braniem escitalopramu. Pinkii po jakim czasie u Ciebie to minęło? (jestem 2 tyg na escitalopramie).

 

 

Tak około po 4 miesiącach. Niestety pierwsze pół roku nie było różowe, a i teraz bywa różnie. Niby czuję się dobrze, ale np przed wejściem do szpitala dostałam ataku paniki. W zasadzie Esci działa, ale jak pojawia się duży stres to nie daje rady. Moim zdaniem jest to lek dla ludzi już ogarniętych z nerwicą. Wydaje mi się że jakbym miała grubsze jazdy jak na początku NL to ten lek kompletnie by sobie z tym nie poradził.

 

-- 11 mar 2011, 10:35 --

 

a ja mam pytanie.... biorę to od wczoraj czy mieliście od razu problemy ze snem ...niby śpie ale jakos tak niespokojnie...budze sie co 15-20 minut, wiercę i zaraz potem zasypiam i tak w kółko.

a i jeszcze .... można po tym prowadzic auto ??? Bo czuje się jakoś dziewnie.Mam lekkie zawroty głowy i czuje lekkie mrowienie w całym organiźmie.

 

 

Można prowadzić, nic chyba nie ma o tym w ulotce. Co do snów to ja- i wielu innych pacjentów mojego psycha na Esci- mieliśmy ogromne problemy z realnymi snami. Były to koszmary, ale nie potwory itp tylko takie koszmary z dna psychiki czyli np śmierć bliskich itd... Masakra.

 

-- 11 mar 2011, 10:36 --

 

Ja od dzis wracam do Lexapro 10mg. Od ponad miecha biore Asentre 50mg, ale strasznie mnie demotywacja i brak checi do dzialania dopadla. Rok temu Lexapro na mnie zadzialala super, mam nadzieje ze tym razem bedzie tak samo.

 

 

A ja na Asertinie wpadłam w manię, tak mnie je*ło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mirtor jest innym lekiem i możesz mieć inne efekty uboczne na początku ale to będzie raczej senność. Nie czujesz pozytywnego działania elicei? Ten lek potrzebuje u niektórych dłuższego czasu by zadziałać a efekty uboczne zazwyczaj przechodzą z czasem. To lek podwyższający poziom serotoniny a ta może podnosić temperaturę ciała. Ja np zazwyczaj marzłem a teraz (jestem na pramatisie, odpowiedniku elicei) jest mi dużo cieplej.

 

Jesli chodzi o pozytywne dzialanie elicei - to rzeczywiscie nie mam juz takiego napiecia i tak silnych stanow lekowych, ale... wciaz biore benzo wiec moze i to tak wycisza. Po Elicei jest troche lepiej, ale co z tego jak fizycznie czuje sie tak zmeczona i te ciagle bole zaladka, kilkakrotne budzenie w nocy , ze nie mam na nic sil.

Dzisiaj wieczorem zaczynam z Mirtorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkii,

 

Teoretycznie Escitalopram powinien zadzialac na Ciebie wybornie....Jednak jak nie jest tak super to imo nie jest to trafiony lek.

 

Skoro Sertralina tak dobrze na Ciebie dzialala...a przeciez Escitalopram teoretycznie jest mocniejszy i bardziej selektywny (sertra oddzialuje slabo na Noradreanaline).

 

Zostajesz przy nim czy masz zamiar zmieniac ?

 

Czesto wspomagasz sie benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mirtor jest innym lekiem i możesz mieć inne efekty uboczne na początku ale to będzie raczej senność. Nie czujesz pozytywnego działania elicei? Ten lek potrzebuje u niektórych dłuższego czasu by zadziałać a efekty uboczne zazwyczaj przechodzą z czasem. To lek podwyższający poziom serotoniny a ta może podnosić temperaturę ciała. Ja np zazwyczaj marzłem a teraz (jestem na pramatisie, odpowiedniku elicei) jest mi dużo cieplej.

 

Jesli chodzi o pozytywne dzialanie elicei - to rzeczywiscie nie mam juz takiego napiecia i tak silnych stanow lekowych, ale... wciaz biore benzo wiec moze i to tak wycisza. Po Elicei jest troche lepiej, ale co z tego jak fizycznie czuje sie tak zmeczona i te ciagle bole zaladka, kilkakrotne budzenie w nocy , ze nie mam na nic sil.

Dzisiaj wieczorem zaczynam z Mirtorem.

 

 

Tylko pamiętaj, że na Mirtorze okrutnie się tyje :P

 

Ja biorę tydzień Elicee i na razie czekam na efekty, skutków ubocznych brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allah mi się nie kręciło w głowie wogóle, ale z efektów ubocznych to nadal mam nasilenie takiej nerwowości/"skoczności" - wszystko robię szybko i nie mam cierpliwości do wielu rzeczy. Z innych efektów ubocznych - nadal się silnie pocę i mam problemy z apetytem. No i dość silną anhedonię. Poprawy nastroju nie mam chociaż nie mam też spadków i zamartwiania się, więc to na plus. Chcę żeby w końcu jakiś lek na trwałe podniósł mi nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powrot do Lexapro 10mg, zejscie z asentra 50mg. 2h po zjedzeniu lekki bol glowi i zawroty, ale przeszlo. Ogolnie humor na plus i wiecej energi i checi do dzaialania niz na asentrze. Mam nadzieje, ze rownie dobrze zadziala na stany lekowe. Pamietam, ze 2 lata temu ten lek przywrocil mnie do zywych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, dzisiaj juz w głowie mi sie nie kreci...ale zacząłem się pocić .... teraz wiem że to od tabsów.

Dzieki za odpowiedź. Nastrój mam dzisiaj też lekko podniesiony a więc pozytyw jakiś jest ..choc sądze że po 3dniach to raczej efekt placebo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek- wiesz, ogólnie jest dobrze, ale nie uważam aby był to lek dla mnie idealny- bo nie jest.

Na razie na nim zostaję, bo jest na tyle dobrze że chyba nie ma sensu kombinować i narażać się teraz na kolejne skutki uboczne nowych specyfików itd. A wiesz, teoria teorią a w praktyce dopiero wychodzi ;)

Sertralina dobrze działała na moją nerwicę, ale niekoniecznie na resztę psychiki.

Benzo nie wspomagam się wcale. Nawet jak ostatnio miałam atak przed szpitalem to nie wzięłam benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×