Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ja to chyba wiem najlepiej jak paro sie odstawia(obecnie biore 1MG aż!!) -bez wspomagacza jakim jest sertralina 25 mg chyba nie dałaby rady,często zapisują przy odstawce fluoksetynę lub lżejszy SSRI -tak jak w moim przypadku sertra(1/2 tabsa) prawdziwa ulga w cierpieniu0- uffff.

 

-- 05 mar 2011, 16:08 --

 

MIKO akatyzja po 20 mg paroksetyny..? eeeee chyba na poczatku leczenia może...choć ja tak owego nie zaznałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to chyba wiem najlepiej jak paro sie odstawia(obecnie biore 1MG aż!!) -bez wspomagacza jakim jest sertralina 25 mg chyba nie dałaby rady,często zapisują przy odstawce fluoksetynę lub lżejszy SSRI -tak jak w moim przypadku sertra(1/2 tabsa) prawdziwa ulga w cierpieniu0- uffff.

 

ja odstawiałam paro przy braniu trittico(czyli nie ssri) w najmniejszej dawce 25mg i nie było źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha 1 mg . Nie przypuszczalem ze sie spotkam z takim czyms;p. Nie wiem w czym ludzie upatruja problemow z odlozeniem paroksetyny czy np wenli. Ja biorac kiedys przez rok odlozylem w tydzien schodzac z dawki 40 mg. Jezeli juz nawet wystapia u kogos objawy odstawienne to przeciez nie zabija...( objawy grypopodobne mial chyba kazdy z was?) 3-5 dni czlowiek sie przemeczy i tyle. Nie wiem o co tyle zachodu.

 

A z tym 1 mg to juz kasia pokonalas mnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A z tym 1 mg to juz kasia pokonalas mnie :mrgreen:

 

to się nazywa uzależnienie psychiczne i do tego strach przed odstawieniem leku ;) Odwagi Kasiu! Odstaw to już dziś! nic Ci nie będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany1, Odstawianie wenli to katorga gorsza od benzo. I najgorsze jest to, że z dnia na dzień jest coraz gorzej, przez co wytrzymałem tylko 5 dni. Dopiero później rozbijanie kapsułki i odsypywanie z niej granulek spawiło, że odkładanie było ''strawne''. Ale wróciła taka deprecha, że skończyłem na paro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Paroksetyna to chyba najlepszy lek na fobie spoleczna. Moze jedynie Amitryptylina, Noveril lub Anafranil , Doksepina moga byc lepsze, ale warunkowo, zaleznie od okolicznosci i predyspozycji reagowania na dane leki.

 

Natomiast Paro ciezko sie odstawia.

 

Zenonek, jak paro może być gorsza od doksepiny? Tu w ogóle nie ma porównania, nie ta liga. Brałeś kiedyś Doxepin? On się do paroksetyny nawet nie umywa. Czułam się po nim tak jakbym witaminę C łykała. Nie miał dosłownie żadnego działania, nasennego tez nie. Doksepina, to moim zdaniem jedynie lek do połączeń np z SSRI. Jeśli kogoś usypia to może brać ten antydepresant jako nasennik (oczywiscie przepisany przez lekarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Doksepina to lek o silnym dzialaniu przeciwlękowym i uspokajajacym, wiec jak najbardziej na FS moze byc dobra opcja.

 

Dzialanie antydepresyjne tego leku jest okreslone jako umiarkowane (Amitryp np w pracach naukowym ma dzialanie antydepresyjne bardzo silne).

 

To, ze na Ciebie lek nie zadzialal Aniu:) z calym szacunkiem , ale wiesz dobrze, ze to nic nie znaczy, bo na innych moze zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany1, Odstawianie wenli to katorga gorsza od benzo. I najgorsze jest to, że z dnia na dzień jest coraz gorzej, przez co wytrzymałem tylko 5 dni. Dopiero później rozbijanie kapsułki i odsypywanie z niej granulek spawiło, że odkładanie było ''strawne''. Ale wróciła taka deprecha, że skończyłem na paro...

 

No może i wenla ma gorsze odstawienie niz paro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, paroksetyna jest tak czy inaczej dużo lepsza. Poczytaj sobie watek o doksepinie, i opisy leku. Według moich informacji Doxepin nie wykazuje skuteczności i nie jest stosowany na FS

 

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2492

 

http://www.doz.pl/leki/p1917-Doxepin

 

A to informacje z ulotki:

"Wskazaniami do stosowania leku Doxepin 10 i Doxepin 25 są:

· zaburzenia nerwicowe z objawami somatycznymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu,

nerwice narządowe połączone z bezsennością

· zaburzenia depresyjne, depresja z objawami lęku i niepokoju, zaburzenia depresyjne

współistniejące ze schorzeniem organicznym

· depresja lub stany napięcia związane z leczeniem choroby alkoholowej"

 

Paradoksy ,niczego nie kwestionuje, jestem jednak innego zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie silne, a średnie. To moim zdaniem łagodny antydepresant na niewielkie lęki i stany nerwicowo-depresyjne. Kazdy lek jest zatwierdzony do leczenia rożnych schorzeń po dokładnym przebadaniu jego skuteczności w tym względzie.

 

Paroksetyna jest zatwierdzona na FS, doksepina nie. Słusznie zatem twierdzisz, ze to lek wspomagający i tak jest w istocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, A nie uwazasz, ze potrzebujesz wielomiesiecznej stabilizacji na jednym leku ?

 

Mi nastroj wyraznie sie podniosl i ustabilizowal po wielu miesiacach zoloftu.

 

Po prostu czuja ta roznice !! Czuje sie niemal tak jak przed choroba.

 

 

Ewentualnie doloz cos do Paro, Anafranil, Amitrype czy chociaz Dokse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten enzym odpowiada tylko za transport substancji, tzn że dany lek może działać słabiej - podniesienie dawki wtedy może pomóc. I tak jeśli ktoś źle reaguje na paroksetyne to może dobrze zareagować na fluoksetynę.

 

Popieram zdanie Zenonka, że powinieś zostać dłużej na jednym leku. Niektórzy potrzebują bardzo długiego przyjmowania bo osiągnąć efekt. Możesz jeszcze podnosić dawki. Nie liczyłbym na cudowne zadziałanie escitalopramu - paroksetyna to bardzo dobry i silny lek. Ale ostatecznie rób jak chcesz, a raczej rób jak Ci lekarz zaleci.

 

Zgadzam się, że doxepina to lek o bardzo słabym działaniu antydepresyjnym w porównaniu do paroksetyny. Byłem na tym leku aż jeden rok i uważam to za czas stracony. Wg mnie najsilniejsze antydepresyjnie są: SSRI, klomipramina i może jeszcze z trójpierścieniowych amitryptylina. Co nie znaczy, że jakiś lek może komuś nie pomóc. Równie dobrze może mu pomóc SSRI, a trójpierścieniowy nie - i tak jest w większości przypadków.

 

Kasiu miałem akatyzję po 20 mg paroksetyny i być może były to efekty uboczne - nie wiem, bo nie wytrzymałem. Byłem niezdolny do wykonywania jakichkolwiek czynności życiowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Z prac naukowych wynika, ze przy umiarkowanych depresjach SSRI i TLPD maja zblizona skutecznosc, natomiast TLPD sa dodatkowo skuteczniejsze ( o wiele, usredniajac) od SSRI w przypadku ciezkich i bardzo ciezkich depresji, wiec wynikaloby z tego uogolniajac, ze TLPD sa skuteczniejszymi lekami niz SSRI.

Imipramina ma jeszcze silne dzialanie antydepresyjne.

 

Marek77,

 

Tak lek powinien zaczac dzialac do 6-12 tygodni, z tym, ze co innego ustapienie pewnych objawow derpesyjnych jak napiecie, gonitwa mysli itp a co innego poprawa nastroju.

 

Do poprawy nastroju potrzebna jest niekiedy dluga stabilizacja....Ja sam tego doswiadczam, nic sie nie zdarzylo dobrego w moim zyciu, a ja czuje sie pomimo wszystko normalnie, dobrze, i taki stan trwa juz ponad miesiac. A jeszcze z dwa trzy miechy temu jechalem na Zoloft, ze nic mi nie pomogl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wspominał o tym, że jakiś lek ma działanie "przeciwlękowe", więc tak tylko chciałbym dodać, że "działanie przeciwlękowe" nie zawsze musi oznaczać, że będzie to działanie na wszystkie lęki. Niektóre leki są skuteczne na jeden typ lęków a na inny już nie i myślę, że to też należy brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×