Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

miko84,

 

Mozesz miec duza wiedze w dany temacie, co nie zmienia faktu, ze jest ona nieporownywalnie mniejsza od wiedzy naprawde dobrego lekarza z powolania pracujacego xx lat w szpitalu.

 

 

Generalnie, upraszczajac mozna powiedziec, ze sa depresje lekkie i ciezkie. W pierwszych pomimo tego, ze objawy moga byc bardzo nasilone czlowiek jest w stanie jakos funkcjonowac chocby siedzac tylko w domu.

 

Ciezkie depresje to calkowity obłęd , stupor, zero kontaktu z otoczeniem, masywne mysli samobojcze , rozpad osobowosci itp.

 

Na lekkie depresje przewaznie wystarczaja SSRI. W ciezkich depresjach SSRI to dodatek do prawdziwych leko przeciwdepresyjnych jak Amitryptylina, Anafranil, Imipramina, Dibenzapina, Wenlafaksyna, MIlnacpiran czy Duloksetyna.

 

 

Ja sobie nie zalatwiam lekow, mam swietnego lekarza u ktorego czasami siedzie i 80 minut, ktory pomimo 50 lat(ponad) jest bardzo otwarty i rozmawiam z nim o lekach.

 

Nie da mi Amitrypy, bo jest zdecydowanie za mocna na moj przypadek. Tak samo nie da mi Anafranilu, bo tez jest za mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, ja tez się pięć razy zastanowię, zanim coś napisze, a wyniki badan, książki i artykuły fachowe czytam namiętnie. Nie zmienia to faktu, iż nie jestem lekarzem ani farmaceutą,

ale przecież każdy pytający zdaje sobie sprawę z braku fachowości osoby udzielającej odpowiedzi na forum internetowym!

Podkreślam tez prawie zawsze, ze to jedynie moja prywatna opinia, umieściłam w podpisie ostrzeżenie, które nie było ironiczne ani wyzywające, a jedynie prawdziwe. Zostało jednak nazwane mydleniem oczu i zarobiłam osta. Pozostaje zastanowić się na sensem pytań, na które nie wolno nam udzielać odpowiedzi. Rozmawiajmy zatem o pogodzie, a jeśli ktoś pragnie znać moje zdanie, niech pisze na priv.

 

I żeby nie było off topa: Zenonek, co sadzi lekarz o paroksetynie w twoim przypadku? Pisałeś przecież, ze już ją kiedyś brałeś i pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek to ten znany lekarz z małopolski, którego tak wcześniej chwaliłeś?

 

Nie przesadzaj, citalopram nadal jest bardzo często stosowany i popularny w USA. Ma też sporą skuteczność, chociaż skoro jest teraz escitalopram - dużo skuteczniejszy, a w dodatku za połowę ceny (generyki) to przepisywanie citalopramu mija się trochę z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84,

 

Dokladnie, lecze sie od niego od pol roku, ma wiedze (20 lat w szpitalu, specjalizacja w leczeniu depresji etc, czlonek towarzystw itp itd) i zawsze byl spoko...co wiecej mialem miec przypisany esci...a dzisiaj taki zonk....

 

I o to mi chodzi...przeciez to po prostu nie ma zadnego sensu....zadnego...sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84,

 

Nie wiem co sie stalo z tym czlowiekiem, zawsze byl lajt...caly czas gadalismy o Esci, on SAM chwalil bardzo, bardzo Esci, ze to naprawde extra lek....ja nawet nie wiedzialem co mialem na recepcie....dopiero teraz sie skaplem....

 

Niech to szlag, nie wiem co zrobic...wzialbys to gowno do ust wiedzac, ze jest Esci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Rozumiem, ze chcesz mnie pocieszyc, ale prawda jest taka, ze sam bys tego leku nie wziela zapewne - wiedzac o istnieniu Esci.

 

Dla mnie to po prostu NON SENS - zazywc cital jak jest Esci.

 

WIem, ze moze byc tak jak piszesz, ale sama powiedz czy ten lek zadziala u mnie jak jestem tak negatywnie don nastawiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się pomylił? Zapomniał dopisać "es". Źle jest jeśli się pacjent negatywnie nastawia do leku, ale myślę, że jak ma zadziałać to i tak zadziała. Spróbuj pobrać, przecież nic nie tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Ale sama dobrze wiesz, ze akurat ten lek to jest naprawde gowno. Nie ma porownania do Sertraliny....

 

Jaki jest sens stosowac citalo jak jest Esci - nowszy, skuteczniejszy i lepiej tolerowany !!!- BEZ sens.

 

Wzielabys ten szajs do ust ?

Muszę się zgodzić, ja brałam cital przez 4 miesiące i powiem, że gorszego szajsu nie ma...

Wróć do lekarza i poproś o esci - choć ja tego nie brałam nigdy ale skoro jest nowszej generacji to na pewno jest lepszy niz cital.

Wszystko jest lepsze niż cital :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×