Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Mi lekarz przepisał Remirtę ORO po to, aby zwiększyć apetyt, masę ciała i nasennie; chociaż wmawiał mi, że to tylko na sen.

Ale jak przeczytałam w skutkach ubocznych, że powoduje zwiększenie masy ciała, nawet nie zaczęłam jej brać

i pełne dopiero co wykupione opakowanie leży u mnie w biurku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wiem o czym mówisz, sam nie mogłem się doczekać wieczoru by wziąść tabletkę, zasnąć i mieć takie ciekawe sny. Jak dla mnie to ucieczka od rzeczywistości i mało to ma wspólnego z działaniem antydepresyjnym. Działanie antydepresyjne moim zdaniem najlepiej uwidacznia się rano, gdy chce się nam wstać i zmierzyć z trudami dnia codziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mirtazapinie ciężko pohamować apetyt, ale jest to możliwe. Biorę od lat mianseryne, czyli lek pokrewny. Przy dużych dawkach przeszłam na dietę, zaczęłam ćwiczyć i schudłam 18 kilo. Także wszystko jest do opanowania ;)

 

Stosując dietę doktora Dukana można jeść wybrane produkty do woli, a i tak waga maleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tycie po tym leku jest bardzo powszechnie wystepujacym efektem ubocznym. Niesamowicie zwieksza sie aptetyt i laknienie na slodkie. Poza tym w czasie terapii zwalnia przemiana materii organizmu. Wg badan najwiekszy skok wagi obserwowany jest przez pierwsze 3 msc, przez dalszy rok tyje sie o ca. polowe tego co w pierwszym trymestrze. Dokladny mechanizm tycia nie jest znany, ale jesli po wciagnieciu 1000 kcal dalej jest sie glodnym to co tu badac? Im wieksza dawka tym efekt mniej sie objawia (wieksze dzialanie na noradrenaline, od ca. 30mg), sprawa tyczy sie rowniez sennosci po leku. Z biegiem czasu organizm przyzwyczaja sie i nie reaguje juz zbyt gwaltownie, zas lek bardzo pozytywnie reguluje sen. Na poczatku praktycznie scina z nog. Oba efekty (tycie i sedacja) maja swoje zady i walety, zalezy kto co potrzebuje. Opisywane efekty sa "normalne" w lekach antyhistaminowych, szczegolnie tzw. I generacji, do ktorych mirtazapina zdaje sie nalezy. Innym "efektem ubocznym" mirtazapiny jest silne dzialanie antyalergiczne - w koncu jest antyhistamina i to cholernie silna .

 

Jak dla mnie ten lek to byl strzal w 10, ale ja po I mialem lekka niedowage i teraz waze normalnie, po II bylem strasznie nerwowy i mialem klopoty z zasypianiem i kapke sedacji mi nie przeszkadza, a wrecz przeciwnie, bardzo dobrze likwiduje lęki... a po 3 moje klopoty z alergia sie zmniejszyly. Zyc nie umierac, dlatego tez pozostalem przy mikrodawce, ktora mnie urzadza. Braki z tego wynikajace (niewielki efekt a-depresyjny) uzupelniam sertralina.

 

No i wiadomo jak to z lekami. Pewnie kilka procent populacji traci na tym leku wage, nigdy nie mozna byc pewnym jak to bedzie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivendi bardzo wyczerpująco opisał mirtazapinę. Mogę tylko dodać, ze przy tym antydepresancie naprawdę miałam nieustającą ochotę na węglowodany, a ponieważ nie wiedziałam wtedy, ze przy takich lekach należy trzymać dietę, przybyło mi parę kilo. Mirzaten ogromnie zwiększa apetyt,a co za tym idzie waga rośnie. Rzecz jasna na pewno znajda się wyjątki od tej reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem apetyt po Mirzatenie jest bardzo podobny do tego po lerivonie - czyli praktycznie nie do opanowania :lol: Brałam obydwa leki, u mnie w ogóle miały podobne działanie - czyli uspokajające, nasenne i powodujące olbrzymi apetyt.

Ja zapycham się waflami ryżowymi, owocami (pochłaniam wszystkie poza bananami) i sucharkami. Ale i tak w rok kilka kilo do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem apetyt po Mirzatenie jest bardzo podobny do tego po lerivonie - czyli praktycznie nie do opanowania :lol: Brałam obydwa leki, u mnie w ogóle miały podobne działanie - czyli uspokajające, nasenne i powodujące olbrzymi apetyt.

 

U mnie Lerivon nie powoduje zwiększonego apetytu, ale spowalnia mi przemianę materii. Za to na Mirzatenie wsuwałam jak opętana.

W supermarketach na widok słodyczy dostawałam ślinotoku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam z Mirtorem.

Prosze podajcie jakie macie z tymi lekami doswiadczenie, jakie mieliscie skutki uboczne i czy da sie zyc przyjmujac ten lek.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem ok miesiąc regularnie dawkę 30 mg (to było jakiś czas temu). Na początku ogromna senność, zaraz po wzięciu tabletki nie byłem w stanie nic robić tylko iść spać. Dlatego prawie wszyscy biorą ją na noc. Pozatym zmniejszenie lęków, politości i ogólnej nerwowości ze strony ciała, odczułem też z czasem momenty lepszego nastroju. Niestety nawet po miesiącu brania lek powodował senność w dzień, problemy ze wstaniem wcześniej niż przed 9 oraz ogólną słabość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sertralina 125+mirtazapina 30mg

 

-- 08 kwi 2011, 20:23 --

 

sertralina maksymalne stężęnie osiąga po 4-6h, wtedy czułem i z każdą godziną lekko słabńe,dzisiaj 21 pierwszy odkąd biore 45mg mirtazapiny i działanie antydepresyjne odczuwam 24h i śpie po niej 14godzin.

 

-- 08 kwi 2011, 20:25 --

 

''słabnie''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×