Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mogę mieć ciągle nerwicę?


joshiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno dowiedziałam się, że jak byłam małym dzieckiem w przedszkolu doznałam jakiegoś dziwnego szoku powiecmy traumy, po czym zostałam wypisana z predszkola, w nocy miałam dziwne lęki, budziłam się w nocy, w pół śnie płakałam calymi nocami. Cała sytuacja działa się jeszcze jakieś pare miesięcy. Dodam tylko że całej tej sytuacji w ogole nie pamiętam, znam ją z opowieści rodziców. Niedawno dowiedziałam się, że rodzice zabrali mnie wtedy na jakieś porady do psychologa, który stwierdził u mnie nerwicę. Po całym zajściu jak juz opanowalam lęki stalam się zupełnie innym dzieckiem, byłam nieśmiała, zamknięta w sobie. Zostało mi to w zasadzie do teraz (mam 20 lat). Stąd moje pytanie: czy jest możliwość, że wciąż mam nerwicę? Z tego co wiem poźniej się juz nigdzie nie leczyłam. Z góry dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobną sytuację ...

A wszystko co się ze mną działo pamiętam jak przez mgłę i to nie liczne fakty ... resztę opowiedzieli mi rodzice.

Gdy tego czasem słuchałam odczuwałam wstyd.

Wydaje mi się, że jeśli jakieś problemy kiedyś zaistniały to same nie znikają. W moim przypadku tak właśnie jest zaczęło się mniej więcej w wieku 5lat a wyszło na jaw po kilkunastu ! :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na objawy nerwicy, w ogole nie odczuwam bólu głowy, generalnie niczego jeśli chodzi o objawy somatyczne. Jeśli chodzi o reszte, to mam spore problemy emocjonalne. W wieku ok 5-6 lat stwierdzono u mnie nieśmiałość, mam wiecznie spocone dłonie (lekarz stwierdził kiedyś ze to wynik niskiego ciśnienia). Ogólnie rzecz biorąc jestem takim typowym anemikiem, brak checi do zycia, apatia itp. Z takich największych problemow to naprawde duze zamknięcie w sobie. I wlasnie nie wiem czy to moze byc wynikiem nerwicy (?) moze po prostu to sobie wmawiam i szukam dziury w calym, po tym jak sie walsnie dowiedzialam ze kiedys mialam z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że cały czas nerwica może siedzieć w tobie. Jak już raz miałaś z nią do czynienia, to chyba już tak sobie nie odpuści. Ale z tego co piszesz, to jeszcze nie chyba nie masz nerwicy, natomiast jeśli nie zmienisz czegoś w sobie, to w przyszłości może z tego powstać już prawdziwa nerwica, na tym etapie to wszystko zależy od ciebie...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joshiko walcz z tym ! Nieśmiałość jest problemem . Ale da się z nim walczyć !

Co do spoconych dłoni to jest to skutkiem różnych bodźców. Ja znam taki iż jest objawem nerwicy bo sama często tak mam nawet jak rozmawiam , prowadzę jakaś poważniejszą rozmowę . Ale to nie jest jeszcze powód aby wmawiać sobie cokolwiek albo szukać przygód .

Obserwuj siebie ... swoje zachowania . Jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości przecież zawsze jest forum i grono ludzi którzy służą dobrą rada ... i są też specjaliści do których w razie problemu możesz się udać ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×