Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

każdy SSRI nadaje sie w Nerwicach -sama sobie odpowiedziałam :D

 

-- 01 mar 2011, 11:40 --

 

ogólnie na SERTRALINIE zauważyłam, że po dłuższym czasie brania mnie wyciszyła, zapominałam o tym, czego się bałam, dodała mi siły do działania, człowiek koncentruje się na czymś innym niż nerwica i wszystko, co dotąd denerwowało i nie pozwalało normalnie funkcjonować staje się mniej istotne. Aczkolwiek lubię sobie czasem coś wyczytać i sie zamartwie przez monment ale szybko przechodzi-chyba to lek dla mnie-ODPUKAĆ!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam zjazd mimo grzecznego brania wszystkich zapisanych leków, w tym sertraliny. Niestety dobry humor i nadzieja się ulotniły, a pojawiła się niechęć do wykonywania najprostszych czynności i czarne myśli. Lekarz karze zwiekszyc dawke do 100 mg, a ja znowu zastanawiam sie nad odstawieniem i braniem tylko stabilizatorów.

To już trzy miesiące na SSRI i nadal jest w kratkę :?

Kiedy już nabieram nadziei, ze nastrój się wyrównał, pojawia się dołek.

 

Ech, nie ma lekko :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z początku na fluoksetynie były spore różnice nastrojów - trzeba to przetrwać. Przecież nie możesz powiedzieć o pełnym rozkręceniu się leku teraz. Ile go bierzesz? Na pewno za krótko. Ja wiem, że jak po dobrych dniach przychodzi dołek to jest trudniej ale nie można rezygnować z tego leku z tego powodu. Myślisz, że same stabilizatory dadzą Ci dobry nastrój? Może powinnaś wprowadzić tą lamotryginę? Ona jest stabilizatorem o najlepszym działaniu przeciwdepresyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim, myślę nad lamo, ale nadal jestem sama w domu, bo mąż drugi tydzień w delegacji.

Wole pierwszą tabletkę wziąć w dzień, kiedy ktoś będzie przy mnie, w razie gdyby pojawiła się jakaś ostra reakcja nadwrażliwości.

 

Miko, niektórzy lekarze są przeciwni stosowaniu antydepresantów w leczeniu CHAD, choć jest tez inna szkoła. Na pewno zbyt krotko biorę ponownie sertraline, ale zawsze kiedy zaczynam ją przyjmować po przerwie, niesamowicie podbija mi nastrój i napęd. Jest świetnie, a potem następuje spory dół. Juz sama nie wiem, co o tym myśleć :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu dziękuję, że pytasz.

 

Sertralina to u mnie "trafiony" lek. Od pierwszej dawki wiedzialem, ze z tego cos bedzie. Ktos pytal jak dlugo lek potrzebowal na rozkrecenie: miesiac do dwoch, choc poprawe odczuwalem praktycznie kazdego dnia i juz po kilku dniach brania mialem spora poprawe. Lek dzialal na mnie na tyle silnie, ze przez kilka tygodni bralem tylko pol tabletki, by potem przejsc na calą.

 

Mysle, ze sertralina wyciagnela mnie z depresji, ale poki co biore krotko i nie zamierzam przerywac leczenia jeszcze przez jakis rok ;) Natomiast mirtazapina "leczy" moje lęki, ktorych niestety sertralina nie pokonala (szczerze mowiac na lęki prawie nic nie pomogła). Jest na tyle dobrze, ze az dziwnie sie czuje piszac, ze lecze jakas depresję i lęki, bo obecnie na lekach czuje sie naprawde nieźle.

 

Aniu tak w ogole to widze, ze bierzemy podobny zestawik. Myslalem wczesniej intensywnie nad olanzapina, ale dalem sobie spokoj, bo osiagnalem wzgledny spokoj duszy na obecnym zestawie, a mirte kombinuje bez lekarza, i nie chce przekombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, ze ci pomaga, ja natomiast mam takie mieszane uczucia.

 

Wciąż, mimo brania olanzapiny, popadam ze skrajności w skrajność. Zastanawiam się nad sensem przyjmowania sertraliny oraz innych SSRI w moim przypadku.

Do tego musiałam zrezygnować z kofeiny, alkoholu i seksu- cóż mi pozostaje?

 

Nie zmienia to mojego zdania o Asentrze jako takiej- to dobry lek, choć nie wszystkim pomaga. W piątek zaczynam lamotrygine i jeśli po dwóch tygodniach nic nie drgnie, spróbuję całkowicie odstawić antydepresanty. Lamo ma ponoć działać dobrze na sen, wiec może mianseryna nie będzie mi już potrzebna.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja sertraline zaczalem brac 2 miesiace od momentu przepisania. Zwlekalem glownie ze wzgledu na konsekencje obnizonego libido. Niepotrzebnie, po okolo 2 msc wszystko wrocilo prawie do normy. Bez sertraliny bylem i tak w wisielczym nastroju, wiec o seksie i tak by raczej nie bylo mowy.

 

Odnosnie alkoholu: mi lekarz mowil, i wiele osob pisalo, ze czasem mozna cos wypic. Zdarzylo mi sie tez raz (czy dwa :) ) porzadnie nawalic, ale potem depresja wracala na dzien czy dwa. Piwko szybciej uderza do glowy, dlatego czasem wypije jedno, albo max dwa. Nie bede sie katowal calkowita abstynencja. A (zaawansowanym :D ) alkoholikiem nie jestem, wiec nie martwi mnie to, ze mniej moge wypic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powinnam pić ze względu na neuroleptyk, sertralina nie ma tu wiele do rzeczy. Libido wprawdzie wróciło i mam ochotę na sex, ale możliwości w tym względzie są mizerne.

Wczoraj pojawił się znowu lek uogólniony, co mnie nieco martwi. Chyba zmniejszę Asentre do 25 mg- nie mogę przecież stale jeść Afobamu :?

 

-- 02 mar 2011, 11:12 --

 

Kasiu, wiadomości nie chcą mi się wysłać, wiec pisze tutaj.

 

Tu masz wyjaśnione czym rożni się lek wolnopłynący od napadowego

 

http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=109

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_l%C4%99ku_napadowego

 

Sertralina nie jest zarejestrowana przez FDA do leczenia GAD, choć czasami jest stosowana z dobrymi wynikami przy tym schorzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy dany lek jest zarejestrowany przed FDA do leczenia danej czy innej choroby w przypadku podobnych leków (a SSRI są do siebie podobne) jest spowodowane głównie kosztami. Firma zainteresowana leczeniem danej przypadłości musi wyłożyć sporo kasy na badania, by FDA dodało łatkę "skuteczne w danej chorobie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, sertralina w każdej dawce jest bardzo słabym inhibitorem dopaminy. Przy 25 mg ten wychwyt naprawdę jest niemal bez znaczenia. Popatrz na skale procentową podaną w niemieckiej wikipedii:

http://de.wikipedia.org/wiki/Sertralin

 

Doktor Stahl pisze, ze przy lękach należy zaczynać od malej dawki i ostrożnie zwiększać. Zatem wszystko robisz jak najbardziej prawidłowo.

I nie nakręcaj się już, bo przestane odpowiadać na twoje wiadomości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, według moich źródeł sertralina jest stosowana na lęk napadowy (ataki paniki z lub bez agorafobii) i fobie społeczną, a jej skuteczność na lęk wolnopłynący nie została dowiedziona. Ani mniej ani więcej. Ile razy można powtarzać to samo? W leczeniu GAD nie została zarejestrowana i tyle. Powody tego faktu mogą być rożne.

 

Po co się bez sensu zastanawiać, czemu twój stan się poprawił? Ciesz się tym, ze jest dobrze i nie wymyślaj sobie nowych powodów do zamartwiania się.

Myślę, ze będzie dla ciebie lepiej, jak ograniczymy naszą wymianę poglądów :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×