Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica a niskie ciśnienie


PEPE1234

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu ludzi dobrze toleruje niskie ciśnienie, problem pojawia się gdy wywołuje uciążliwe objawy. Niskie ciśnienie tętnicze krwi (hipotonia, niedociśnienie) objawia się przede wszystkim osłabieniem, zmęczeniem, sennością, brakiem energii życiowej, niemożnością wykonywania długotrwałego wysiłku, bólami i zawrotami głowy. Osoby cierpiące na niskie ciśnienie zgłaszają także kołatania serca, szumy uszne, zaburzenia widzenia i ziębnięcie, zwłaszcza kończyn. Niskie ciśnienie może być związane z labilnością emocjonalną, depresją, spowolnieniem procesów myślowych, zaburzeniami koncentracji i pamięci. Może też występować duszność, zwiększona potliwość czy większa wrażliwość na ból.

 

Chociaż konstytucjonalne niskie ciśnienie związane jest z niskim ryzykiem sercowo naczyniowym, może jednak wpływać negatywnie na samopoczucie fizyczne i psychiczne.

 

Chciałam zapytać bo cierpię na niskie ciśnienie średnio 94/59 i mam objawy wskazane wyżej jak odróżnić czy to właśnie objawy niskiego ciśnienia czy nerwicy wegetatywnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi dobrze toleruje niskie ciśnienie, problem pojawia się gdy wywołuje uciążliwe objawy. Niskie ciśnienie tętnicze krwi (hipotonia, niedociśnienie) objawia się przede wszystkim osłabieniem, zmęczeniem, sennością, brakiem energii życiowej, niemożnością wykonywania długotrwałego wysiłku, bólami i zawrotami głowy. Osoby cierpiące na niskie ciśnienie zgłaszają także kołatania serca, szumy uszne, zaburzenia widzenia i ziębnięcie, zwłaszcza kończyn. Niskie ciśnienie może być związane z labilnością emocjonalną, depresją, spowolnieniem procesów myślowych, zaburzeniami koncentracji i pamięci. Może też występować duszność, zwiększona potliwość czy większa wrażliwość na ból.

Za duzo czytasz w necie a za mało konsultujesz sie z lekarzem

identyczne objawy je te które podjesz wyżej sa i przy nadciśnieniu jak i przy 30 innych dolegliwościach.

Miałem kiedys bardzo niskie ciśnienie (podobne do Twojego ) i czułem sie świetnie poza zimnymi dłońmi nawet w ciepłe dni co akurat mnie wkurzało. Za to bardz lubiłem ruch i przebywanie na świeżym powietrzu.

Dziś mam małe nadciśnienie ...objawy takie jak miałem kiedyś tyle że dłonie juz nie sa takie zimne...za to nie chce mi sie za bardzo ruszac :). Chociaż latem sie zmuszam i jeżdżę rowerem nawet dośc sporo.

Porób inne badania. Samo niskie ciśnienie i obajwy które padałes nie są dowodem na jkikolwiek typ nerwicy czy innej choroby psychicznej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niepkój który towarzyszy temu czasami niuzasadniony? Nie wiem skąd sie bierze czy z tego że źle sie czuję czy z nerwicy? Objawy mam odkąd zmarł nagle mój ojciec...do tego jestem DDA, tato pił całe moje życie....

Hm...no ja nie twierdze że nie masz problemów natury psychicznej ... natomiast objawy które opisałeś w pierwszym poście nie koniecznie musiały na nie wskazywać. Najprostrzym rozwiązaniem jest odwiedzic lekarza...może na poczatek nawet rodzinnego, który da CI skierowanie do psychologa.

Napisz coś więcej na ten temat jakie masz odczucia jak wyglądają ataki tych lęków . Czasem już sama rozmowa o tym wystarcza.

Też jestem DDA - niestety i chyba wielu nas na tym forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm nie wiem czy to ataki czasami nie moge normalnie wziąść oddechu, czasami mam uczucie jakby mi ktoś siedział na klatce piersiowej, zdarza mi się też że ręce mi się telepią, mam gorsze widzenie, uczucie ciężkiej głowy chyba tyle i do tego czasami niepokój, najwięcej objawów mam w ciągu dnia tak do godziny 15-16 potem wieczorem wyciszam się. Objawy powodują, że boimy się wychodzić z domu ale ja im robię na złość - wychodzę, zapisałam się na basen, aerobik i do psychologa zobaczymy co dalej....nie przyjmuję leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam podobne ciśnienie, ale mam takie od zawsze... nawet kiedy jeszcze nie chorowałam na nerwicę. Czuję się dobrze, poza tym ze jestem zmarzluchem ;P

źle się natomiast czuje po kawie ,albo innym kofeinowym "specyfiku"- czuje wtedy duży niepokój i trzęsą mi się ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również po kawie czuję się gorzej, a alkoholu też unikam, nie wiem czy wmówiłam to sobie czy przy tej chorobie pijąc jest okey tylko potem po wypiciu czujemy się gorzej i jakby ten niepokój i objawy też się nasilały macie tak?? ("wstręt" do alkoholu a zwłaszcza do upijających się ludzi mam też i z innych powodów....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEPE1234, sorki że zwracałem sie Ciebia jak do faceta coś źle doczytałem i tak wyszło.

W okresie kiedy miałem niskie ciśnienie tez nie mogłem sie wspomagać kawą ani Redbluami ....momentalnie czułem dziwne łaskotanie we wszystkich mięsniach i nosiło mnie jak lwa w klatce.

Alkoholu nie lubię pod żadna postacią ...jedynie piwo jak jest bardzo goraco czasem wypiję.

Ale trzeba uważać bo z niedociśnieniowca w okresie 1,5 roku stałem sie nadciśnieniowcem. Zawsze uważałem że mam takie niskie ciśnienie że juz z takim umrę i odpuściłem sobie popmiary. Któregos pięknęgo dnia mierzę 140-80 nastepnego 150-80 potem 140-90 itd. ale wczoraj miałem 130-70 tak że mam bardzo roztelepane ciśnienie. I uważam że jest to związane z moja nerwicą, która sie pojawiła ze 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam bardzo niskie ciśnienie od urodzenia. Przy tym temperatura ciała rzadko przekraczała 36st. Nawet jak byłam chora to nie miałam zbyt dużej gorączki. Naczytałam się o zagrożeniach niskiego ciśnienia i wystraszona się przebadałam ( tarczyca, cukrzyca itp.) Wyniki mam dobre i lekarz stwierdził że "widocznie taka moja uroda". Poradził mi pić kawę. No tak...... tylko po porannej kawie mam najwięcej 90/50......., a poza tym muli mi żołądek i wypłukuje magnez, co powoduje inne dolegliwości.

Kiedy byłam w ciąży ciśnienie spadało mi nawet do 70/30. ginekolog polecił mi picie dużej ilości wody mineralnej. Chodziłam cały dzień z półtoralitrowym "niegazem" i po troszku popijałam. Jak się rozkręciłam, potrafiłam wypić przez cały dzień ze 4 litry. Pomogło!!!

Obecnie ciśnienie mam regularnie 120/60. Przy niżu atmosferycznym troszkę spada do 100, ale już nie jest takie "trupowe".

Najlepsze są wody tzw. "ze smoczkiem" bo można sączyć powoli przez cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi dobrze toleruje niskie ciśnienie, problem pojawia się gdy wywołuje uciążliwe objawy. Niskie ciśnienie tętnicze krwi (hipotonia, niedociśnienie) objawia się przede wszystkim osłabieniem, zmęczeniem, sennością, brakiem energii życiowej, niemożnością wykonywania długotrwałego wysiłku, bólami i zawrotami głowy. Osoby cierpiące na niskie ciśnienie zgłaszają także kołatania serca, szumy uszne, zaburzenia widzenia i ziębnięcie, zwłaszcza kończyn. Niskie ciśnienie może być związane z labilnością emocjonalną, depresją, spowolnieniem procesów myślowych, zaburzeniami koncentracji i pamięci. Może też występować duszność, zwiększona potliwość czy większa wrażliwość na ból.

 

Chociaż konstytucjonalne niskie ciśnienie związane jest z niskim ryzykiem sercowo naczyniowym, może jednak wpływać negatywnie na samopoczucie fizyczne i psychiczne.

 

Chciałam zapytać bo cierpię na niskie ciśnienie średnio 94/59 i mam objawy wskazane wyżej jak odróżnić czy to właśnie objawy niskiego ciśnienia czy nerwicy wegetatywnej?

Mam podwyższone ciśnienie , a pomimo to wszystkie te objawy które opisałeś u mnie występują.Z tym ,że kołatanie serca to u mnie typowy objaw nerwicy ,na co nigdy nie zwracałem uwagi.Pojawia się czasami i szybko mija.Natomiast reszta objawów u mnie ma związek z krążeniem krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×