Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

miko84,

 

Nie zmienia to faktu, ze Amitryptylina jest uwazana za mocniejszy i skuteczniejszy antydepresant niz Anafranil, wiec nie wiem jak z ta serotonina jest do konca.

 

Moim zdaniem tez jest na odwrót. Świadczy o tym choćby niesłabnąca popularność klomipraminy, którą lekarze przepisują bardzo często. Amitryptylina natomiast jest przede wszystkim używana do leczenia dolegliwości bólowych.

 

-- 28 lut 2011, 09:54 --

 

Anna R., moglabys wyjasnic zalety polaczenia lerivon + anafranil?

 

Sebastian, takie połączenie wpływa dobrze na noradrenalinę, czyli dodaje energii i napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Wedlug mojego lekarza Ami jest troche skuteczniejsze na ciezkie , trudne do leczenia depresje. Ale jej dosyc wysoka toksycznosc powoduje, ze nie jest czesto zapisywana do leczenia ambulatoryjnego. Glownie stosuje sie ja w szpitalach w beznadziejnych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, amitryptylina jest przepisywana na bóle i migreny, niektórzy biorący dziwią się nawet, że to lek antydepresyjny. Niesłabnąca popularność klomipraminy moim zdaniem wynika z jej siły serotoninowej i stąd skuteczności. To przecież bardzo proste - siła blokady wychwytu serotoniny przez klomipraminę jest porównywalna z siłą SSRI - porównałbym ją do siły sertraliny. A dodatkowo ma to wszystko co amitryptylina - blokuje 5-ht2,h1 i ma działanie antycholinergiczne. Niektórzy potrzebują sporo serotoniny i leki jak amitryptylina im tego nie dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R., Aniu, w jednym zdaniu mówisz, że to kwestie indywidualne, a w następnym wypowiadasz się jak specjalista, który lek jest dobry, a który nie.

 

Amitryptylinę stosuje się w szpitalach i znam osoby, którym pomogła. Innym nie. Tak to bywa z lekami.

 

Po raz kolejny prosimy Cię, abyś nie zachowywała się jak forumowy medyk.

Tobie coś dany lek nie pomógł, bardzo proszę, opowiedz nam o tym. Ale nie mów komuś, że jemu nie pomoże - to jest nadużycie.

 

Ponieważ moderatorzy wielokrotnie zwracali Ci na to uwagę, następnym razem będziemy musieli dać Ci OST-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałam nigdy amitryptyliny, ale wiem ze rzadko stosuje się ją jako lek przeciwdepresyjny, ze względu na słabe działanie na serotoninę. Miko tez o tym wspominał, wiec to nie tylko moje zdanie. Lek ten, jako środek przeciwbólowy, brał mój dziadek przy nowotworze prostaty. Nigdzie nie twierdziłam, ze komuś, kto teraz ami przyjmuje, na pewno nie pomoże- to były rozważania czysto teoretyczne. Ale przyjęłam twoją wypowiedz do wiadomości i zastanowię się, jak jeszcze oględniej formułować moje posty.

 

Z leków trójpierścieniowych lekarz stosował u mnie Doxepin, Pramolan oraz Anafranil. Ten ostatni bardzo sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Wedlug fachowej literatury i mojego lekarza specjalizujacego sie od 20 lat w leczeniu depresji Amitryptylina jest skuteczniejszym lekiem niz Imipramina.

 

Nie mam zadnego uwielbienia dla tego leku, po prostu powtarzam to co przeczytalem i uslyszalem od lekarza.

 

To nie sa moje opinie.

 

Dla mnie sprawa jest oczywista, Ami to jeden z najskuteczniejszych antydepresantow.

 

A to czy komus pomoze czy nie to juz kwestie indywidualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Moj lekarz zachwala Anafranil, Imipramine (uwaza za skandal wycofanie jej z Polski) i Ami. Nie chodzi tutaj o ulubione antydepresanty, tylko statystyke wynikajaca z leczenia setek pacjentow w szpitalu.

 

SSRI tez uwaza za skuteczne leki, ale na nerwico - depresje o lekkim i srednim nasielniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sadzę, ze wycofanie imipraminy było błędem. Co do ulubionych leków, to na pewno fakt ten wynika z najczęstszych remisji- pacjenci mojej lekarki najlepiej reagują na Anafranil, twojego lekarza- na Amitryptyline.

 

Poza tym leki trójpierścieniowe często zaskakują szybciej niż SSRI i na ogół nie powodują na początku pogorszenia się stanu chorego.

Anafranil usunął u mnie objawy depresji już po tygodniu i doskonale działał przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja biore anafranil od 5 dni po pol tabletki wieczorem i do tego dziennie 2 tabletki sulpirydu. Jak narazie mam straszne efekty uboczne ,ktore zaczely sie w 3 dniu brania leków tzn. straszne odciecie od rzeczywistosci , czuje sie jakos obco we wlasnym domu , nasilenie lęków , wieksze napady paniki , wogule nie potrafie nic zjesc , drzenie konczyn , straszna suchosc w ustach , sennosc , przez caly dzien nie wstaje z lozka . Czy wie ktos po ilu dniach przechodza takie efekty???? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil w szybkości działania może być wyjątkiem z wszystkich trójpierścieniowych bo jego główne działanie to silna blokada wychwytu serotoniny, więc w tym przypadku nie różni się od SSRI - tak jak i one potrzeba paru tygodni by lek zadziałał. Inaczej jest w przypadku leków trójpierścieniowych o bardziej wyważonym modelu działania - jak amitryptylina czy doxepin - one mogą na pewne objawy zacząć działać już od pierwszych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja biore anafranil od 5 dni po pol tabletki wieczorem i do tego dziennie 2 tabletki sulpirydu. Jak narazie mam straszne efekty uboczne ,ktore zaczely sie w 3 dniu brania leków tzn. straszne odciecie od rzeczywistosci , czuje sie jakos obco we wlasnym domu , nasilenie lęków , wieksze napady paniki , wogule nie potrafie nic zjesc , drzenie konczyn , straszna suchosc w ustach , sennosc , przez caly dzien nie wstaje z lozka . Czy wie ktos po ilu dniach przechodza takie efekty???? :(

 

Ogólnie każdy jest inny organizm i inaczej reaguje z dnia na dzień te objawy mogą słabnąć. Jeśli chodzi o mnie ,to ta suchość czasami mnie jeszcze dopada, a ręce że drżą do standard. Najbardziej dokuczliwy objaw jaki miałam to po 1 TYGODNIU stosowania nie mogłam się wysiusiać, ale jakoś się udało. jednak miałam :shock: w oczach .

trzymaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R., sorry, kiedyś pisałaś, że Anafranil działa po kilku 2-3 miesiacach , a teraz napisałaś, że nie bo TLPD działa szybko.... :bezradny:

 

Nie przypominam sobie. Wydaje mi się, ze zawsze pisałam, iż klomipramina działa szybko- efekt terapeutyczny pojawił się u mnie już po kilku dniach. Jednak u niektórych może to potrwać dłużej, nawet do dwóch miesięcy. Organizm może rożnie zareagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×