Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

joakar4, takie uciski w policzkach, ból w uszach i z tyłu głowy po wyjściu na dwór to z zimna i wiatru ja mam tak zawsze jak wychodze ;) ta Twoja kulka to nic złego ;)

perla86, ja codziennie zasypiam koło 2-3 i staram sie zmęczyć czytając ksiażki, oglądając seriale itp bo gdybym położyła się np. o 22 to natłok myśli nie dałby mi zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki!

Właśnie chciałam Was zapytać, czy nie czujecie się zmęczone i senne? Bo ja mam kłopot od jakiegoś czasu z wstaniem z łóżka :zzz: i zmęczona jestem ciągle, nic mi się nie chce :? Zaczyna mnie to już poważnie martwić :( . Dodając do tego jeszcze moje "coś", niby ganglion, kulkę, na palcu, która sie teraz od masowania spłaszczyła ale nie zniknęła, powiększone węzły i czasem występujące poty nocne - naprawdę sie zaczynam bać :why: . I dziś mnie chyba trzustka bolała, ale potem juz nie bolała :roll:

 

Asia, ja mam podobnie z tymi literkami, jak Ty :D . A złe samopoczucie w autobusie to na pewno nerwica, nic groźnego :D . Uciski takie , jak 'ty masz w głowie, ja tez często mam i zauważyłam , że to jest związane ze zmianą pogody, spadkiem ciśnienia etc. Nie martw się :D A ta Twoja kulka jest tylko kością lub chrząstką. Lekarze 'ci to powiedzieli przecież.

 

Ewelinka, położyłam się wcześniej wczoraj, bo mi było zimno i w ogóle kiepsko sie czułam i córka wzięla ode mnie mojego laptopa , bo jej komp padł i mówiła, że pisałaś na gg :D

 

Kn24 ale sie uśmiałam :D , jak przeczytałam "pewnie i tak już po mnie :(" . Przecież , masz dobre wyniki badań, to nie możesz mieć tocznia. Moja córka choruje na MZS i często jest w szpitalu na diagnostyce i tam leżą też dzieci, chore na tocznia i po tych dzieciach na pierwszy rzut oka widać tego tocznia, bo maja "motylki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki dzisiaj czuje sie tak sobie boje sie ze lek przestal dzialac :(:why: cos brzuch mnie lekko boli i tak glowa jakby a jutro chyba ide do dzieci na rozmowe bo chce si eopiekowac nie wiem jak dam rade :( sama wyjsc ech powiedzcie czy to leki przestaly dzialac czy co:(

 

-- 21 lut 2011, 17:08 --

 

Ja dzisiaj sie czuje jakas zmeczona spac mi sie chce echh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :) ja dzisiaj oslabiona jakas taka niewiadomo czemu ale daje rade :):) zauwazylam ze wiele z nas ma problemy ze spaniem ja tez niestety:( moj maz tego nigdy nie moze zrozumiec bo on ledwo glowe do poduszki przytuli i juz spi a ja nie :/ tak Olinelka ja jak juz zaczne rozpaczac to wszystko widze w najgorszych scenariuszach :D juz tak SM przerabialam ze az moja rodzina naprawde zaczela w to wierzyc i kazdy sie bal ale po wizycie w szpitalu na oddziale wykluczyli raz na zawsze ta chorobe a juz widzialam siebie w przyszlosci jak to bedzie wygladac mam taka sklonnosc niestety do dramatyzowania co nie jest dobre przy naszej nerwicy :( niedlugo jak w koncu znajde czas to pojde na psychoterapie mam nadzieje ze bedzie lepiej ;) macie tez lek przed braniem niektorych lekow?? kiedys pamietam jak bylam mlodsza i sie przeziebilam to potrafilam kilka roznych lekow typu paracetamol wit C itd na raz sobie dawkowac co pare godzin i nie uwazalam ze to przesada a teraz jak dostaje jakis nowy lek to od razu czytam ulotke co to jest i jakie sa skutki uboczne... szczegolnie jesli chodzi o leki uspokojajace i nasenne do tej pory pamietam fajne dzialanie relanium w szpitalu :D ale tego na dluzsza mete nie mozna stosowac :) a wracajac do tematu wstawania z rana to ja nie mam wyboru :D bo moj maluch mnie sciaga o 8 i dluzej nie pospie a zauwazylam ze najlepsze spanie mam wlasnie z rana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny :smile:

 

U mnie dzisiaj ok :smile:

Aneta moja koleżanka ma to samo co TY (takie coś na palcu) :!::!::!: Tylko, że jej jest większe. Bardzo łatwo można to wyczuć. Była z tym u lekarza akademickiego i podał jej nazwę po łacinie, ale ona nie zapamiętała. W każdym razie powiedział, że nic złego, jakby bardzo bolało to ma przyjść to da skierowanie do chirurga i on jej odessie. Bo to się nakłuwa. :smile:

 

Ewelina Musisz dać radę jutro pójść. Leki na pewno działają, każdy ma gorsze dni.

 

Kn24 Nie mam tak z lekami niestety. U mnie wręcz odwrotnie. :( A ulotek nie można czytać. Wiecie moja kuzynka tak robi: idzie do lekarza i jak on jej coś przepisze to ona pyta o skutki uboczne. Wtedy lekarz musi jej w książce pokazać ten lek. I jak jej nie pasuje to odmawia zażycia. A jak lekarz jej nie chce powiedzieć jakie są skutki uboczne to sprawdza w domu i nie wykupuje. I idzie znowu do innego lekarza. :lol:

 

Ja dzisiaj bardzo jestem zmęczona, w ogóle ostatnio to ciągle tak się czuję. Nawet po południu spałam. I nie macałam kulki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olinelka, ja tez jestem wiecznie zmęczona i nic mi się nie chce :D a ta kulkę na palcu to gdzie masz konkretnie :>? w którym miejscu:>? Ja się tez czasem pocę w nocy ale nie sa to takie poty, że można koszulke wyciskać i nie muszę jej zmieniać. To normalne, że człowiek się czasem spoci ;) wystarczy, że przyśni nam się np. coś strasznego i człowiek jest mokry. Może właśnie to przez to, że coś Ci się śni a później nie pamietasz bo przeciez nie pamietamy wszystkich swoich snów a śni nam się coś każdej nocy ;)

 

-- 21 lut 2011, 19:11 --

 

ja się schizuję tym swoim pękniętym kaszakiem bo niezbyt ładnie to wygląda :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Kasiek~ o tu mam : http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.handsurgery.com/ganglions1.gif&imgrefurl=http://www.handsurgery.com/ganglions.html&usg=__CnqQl472Gwzri7Gbi1drBaRdThY=&h=241&w=199&sz=6&hl=pl&start=135&zoom=1&tbnid=EA3GV0uE1QJJ3M:&tbnh=122&tbnw=101&ei=fMZiTZqwLYe6sAPx1ZHtBw&prev=/images%3Fq%3Dganglion%2Bzdj%25C4%2599cia%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DX%26biw%3D1280%26bih%3D709%26tbs%3Disch:10,2971&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=833&vpy=122&dur=3188&hovh=154&hovw=127&tx=92&ty=85&oei=cMZiTdp7w_fwBvygrNYL&page=6&ndsp=28&ved=1t:429,r:4,s:135&biw=1280&bih=709, dokładnie tam, gdzie jest zaznaczone na palcu, tylko mojego nie widać, tylko wyczuwa się dotykając i nawet na tym samym palcu , tej samej ręki :D Jak sie martwisz tym pęknietym kaszakiem, to idź do lekarza, bo może trzeba zastosować jakiś antybiotyk miejscowy, albo okłady przynajmniej?

 

Asia a gdzie dokładnie Twoja koleżanka ma tą kulkę? Mi też właśnie ostatnio ten lekarz co niczego nie wyczuł ale kazał masować też mi podał jakąś nazwę po łacinie , której za cholerę nie mogłam zapamiętać, a głupio mi było go poprosić , żeby zapisał mi na kartce, żebym mogła sobie po swojemu sprawdzić :mrgreen: . Najważniejsze, że kulki nie macałaś :D

 

Kn24, mam tak samo z tymi wszystkimi lekami :? . Zawsze muszę ulotkę przeczytać i jak już lek taki połknę to czekam na skutki uboczne, wszystkie, jakie są wymienione ;) . Zdarzało mi się tez leków nie brac, bo sie tak wystraszyłam ewentualnych skutków ubocznych, że wolałam nie wziąć :bezradny:. a teraz, żeby na darmo nie wydawać pieniędzy, to jak dostane receptę, wracam do domu, studiuję ulotki w internecie i dopiero do apteki jeżeli nie ma strasznych rzeczy. Chyba, że lekarstwo kiedyś brałam i nic mi po nim nie było :roll: , to od razu do apteki. moje dzieciątko śpi do 9 :D , więc powinnam sie wysypiać, a ja taka śnięta... :zzz:

 

-- 21 lut 2011, 21:51 --

 

Cześć Pomianowska, cieszy mnie to, że mogłam Cie pocieszyć :D . I cieszy mnie bardzo , że badania wyszły ok :D . Ale numer z ta śledzioną :lol: , ciekawa jestem tylko, czy druga pełni funkcje zapasowej? A cholesterolem się nie martw,nie jest chyba taki strasznie duży :D . Właśnie sobie przypomniałam, że chyba tez muszę zbadać cholesterol, bo ostatnio przytyło mi się :roll: Trzymaj się! MAm nadzieje, że sie już nie boisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomianowska, Już nie wiem jak inaczej mogę ją zbadać. Lekarze nie chcą ze mną współpracować :lol: Pokazywałam jednemu radiologowi na usg przejechał mi po tej żuchwie sondą i pokazał, że miejsce świeci się na biało i że to element żuchwy. A ja mam schizę, że to nie tam przejechał, bo pokazałam mu na leżąco i nie mogłam tego zbytnio wyczuć. Pokazałam drugiemu radiologowi to mi powiedział, że on pod skórą nie zobaczy co ja tam mam. :roll: I jak wychodziłam to powiedział że się tym nie zajmuje (tutaj padło coś po łacinie), ale zbytnio przejęty nie był. To polazłam do lekarza akademickiego - pomacał i spytał czy chcę skierowanie do laryngologa z węzłami bo pokazałam to usg nieszczęsne, skierowania nie wzięłam i się skończyło. Byłam jeszcze u rodzinnego to dowiedziałam, się, że to kość. Ale kość to nie jest. Może chrząstka. zetVi mnie pociesza, że przy takiej ilości usg to mięska by zauważyli na bank.

Do onkologa iść się boję :(

 

Aneta ona ma to na kciuku ( na styku kciuka z ręką). Lekarz dał jej jakąś maść i powiedział, że jak nie pomoże albo ból się nasili to ma przyjść. Ale jej to zbytnio nie boli, a dostała bodajże fastum :roll: Aha i ona to masowała, bo znikało, ale od tego masowania już ją ten palec bolał więc przestała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajną masz lekarkę, mój rodzinny z łaską dał mi ostatnio skierowanie na badanie moczu bo nerki mnie bolały. ;) W ogóle zauważyłam, że najlepiej przychodzić do niego z kompletem badań zrobionych prywatnie. :roll: Za to bardzo chętnie daje skierowanie do specjalistów.

Mój kolega ma dodatkową śledzionę i podobno może to być uwarunkowane genetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie maly w koncu spi choc i tak pozno chodzi spac niestety a ma 20 miesiecy:) a ja sobie pisze do Was i sie relaksuje przy muzyce:);) nawet dzisiaj moj dzien byl w miare znosny oprocz tak chwilowej slabosci w sumie to nawet nie wiem co to bylo ale wazne ze przeszlo :) jak na razie. Dziewczyny takie pytanie bo zapomnialam jak Wy piszecie np moj nick Kn24 ze jest pogrubiony? kiedys to pamietalam ale teraz zapomnialam :( moze ktos przypomni??

 

olinelka to witam w klubie czytajacych ulotki :) a co do tych moich lekow to tak mam szczegolnie jak to sa wlasnie leki na sen :) albo jakies uspokajajce raz pamietam bylam u jednej babeczki psychiatry i sie wkurzylam bo poszlam szukac pomocy na moje leki i dolegliwosci a ona mi tak: " Chyba sama sobie pani zdaje sprawy z tego ze pani leki i objawy sa totalnie absurdalne? " i w ogole taki glupi usmiech na twarzy miala jakby szydzila z tych ludzi co do niej przychodza i dala mi jakis dziwny lek nie pamietam juz nazwy musialabym poszukac :) w pudelku gdzies lezy i jak przeczytalam skutki uboczne wszystkie to od razu powiedzialam nie ma mowy zebym to brala:) ale ogolnie to byla jedyna lekarka ktora nie miala podejscia do pacjenta.

 

joakar4 ja mysle ze tez nie masz co isc do onkologa ale wiem jak to jest w nerwicy i jesli to Cie ma uspokoic to powinnas pojsc chociaz Cie doskonale rozumiem ze sie boisz bo mam tak samo :) o ile wiem to chyba skierowania nie trzeba no i jestem pewna ze jak pojdziesz pokazesz wszystkie swoje wyniki to on Ci powie ze tam nic nie ma :):) i moze bedziesz spokojna czego Ci zycze:)

 

Wracajac do badana to sama ide w srode do lekarza rodzinnego moze cos tam wykombinuje jakies skierowania na badania zawsze cos :):)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję twój nick Kn24 zaznaczam go myszką i klikam na B i się pogrubia albo klikam po prostu na twój nick i mnie przenosi do pola odpowiedzi i jest od razu pogrubione. :smile:

 

Do onkologa nie pójdę, bo strach jest silniejszy a poza tym jak siebie znam to i tak mu nie uwierzę, bo uznam że się nie zna albo zlekceważył. Zresztą już mi lepiej. :smile:

 

Fajnie, że miałaś dobry dzień. A ta lekarka to zołza straszna, jak tak można pacjentowi powiedzieć :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olinelka, a nie pomyślałaś, że masz moze jakiś odcisk w tym miejscu? Ja mam też takie wyczuwalne pogrubienie właśnie w tym miejscu co pokazane jest na zdjęciu i to odcisk :D a tego kaszaka smaruje tribiotickiem to właśnie jest maść z antybiotykiem na takie małe rany ;) niby przysycha i robi sie strupek ale i tak sie boje :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny jestem z siebie dumna pojechałam sama na ta rozmowe 15 km ode mnie :) zobaczymy co dalej. Troszku bylo mi dziwnie ale probowalam o czym innym myslec a u rodzinki bylo ok :)

kn24 a powiedz ciebie codziennie stawy bolą?? bo kurka nie chce mi sie wierzyc troche ze to od tego :(

 

-- 22 lut 2011, 16:12 --

 

hej dziewczyny jestem z siebie dumna pojechałam sama na ta rozmowe 15 km ode mnie :) zobaczymy co dalej. Troszku bylo mi dziwnie ale probowalam o czym innym myslec a u rodzinki bylo ok :)

kn24 a powiedz ciebie codziennie stawy bolą?? bo kurka nie chce mi sie wierzyc troche ze to od tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia , ja teraz mam to cholerstwo jakieś płaskie i juz mnie nie boli :roll: , ale też mnie bolało przy masowaniu a teraz juz nie. A nie kazal Twojej koleżance zrobić usg ten lekarz? Bo ten mój co niczego nie wyczuł nawet nie wspomniał o usg . Onkologa nie musisz sie bać, bo to lekarz , jak każdy inny , poza tym oblecialaś już tylu lekarzy od października, że onkolog do kompletu Ci już nie porzebny, bo powiedziałby Ci to samo co wszyscy inni - że jesteś zdrowa :mrgreen:

 

Pomianowska to dobrze, że Twoja lekarka chce Cię gruntownie przebadać. nigdy to nie zaszkodzi,a potem człowiek spokojniejszy (czego nie moge o sobie powiedzieć, bo ja i tak potem spokojna nie jestem :mrgreen: -chociaż ostatnio jest dobrze :uklon: ) . A z tą śledzioną to rzeczywiście zabawne. Przypomniało mi sie , ze niedawno oglądałam House`a i tam gościowi wycięli śledzionę, a objawy choroby nadal sie utrzymywały i zrobili rezonans z kontrastem i wyszło, że gość ma 4 śledziony :shock: . mogłam coś pokręcić, bo zamiast gościa mogła być jakaś pani, a zamiast 4 śledzion, może to były 3 śledziony ale w każdym razie coś takiego. Swoją drogą, dlaczego nie wykryto od razu tych sledzion, przecież musieli zrobić jakieś badania przed operacją :bezradny: . A w końcu się chyba okazało, że objawy nie miały nic wspólnego ze śledzioną.

 

Kn24, ale to straszne z tymi ulotkami, bo kiedyś miałam to gdzieś, co tam jest napisane, po prostu bralam lek zgodnie z zaleceniami i juz a potem zaczęłam czytać, teraz jest już gorzej. Z wiekiem mi sie pogarsza. Strach pomyśleć co bedzie później :shock: . Boję sie , że z encyklopedia leków będę chodzić do lekarza :mrgreen: A ta lekarka to pewnie weterynarz był, bo takie podejście, że szok :shock: Chociaż nawet weterynarze mają odpowiednie podejście do swoich pacjentów :D . To był felczer ta lekarka :mrgreen:

 

fobia ja kiedyś miałam drętwy palec przez kilka dni, bo niosłam ciężkie zakupy w reklamówce i mi się wżynała w palce :lol: . I przez kilka dni miałam drętwy.Potem przeszło. Ale miałam też kilka miesięcy zdrętwiały duży palec u nogi, taki drewniany i okazało się , że to od kręgosłupa. Przepuklina mi uciskała. Nie masz problemów z kręgosłupem piersiowym czy szyjnym?

 

~Kasiek~ to na pewno nie odcisk, bo mam to chyba na kości :( smaruj tym co masz a jak strupek sie robi , to dobrze :D

 

Ewelina, super , ze dałaś radę! :great:

 

A mnie dziś kości znowu bolą i to najgorzej piszczele i martwię się , ze to może mieć jakiś związek z tym moim niby-ganglionem na palcu. A jak to jakieś cholerstwo, które się zaczęło od tej kulki a teraz na kości się przeniosło?? :why::why::why:

 

Własnie usłyszałam w wiadomościach, że 5-cio letnie dziecko zostało zagryzione przez 3 psy. Matko jedyna.... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie czego ja sie boje bo moja koleanka mam zespol wazowagalny i jej sie objawia tym ze jej sie slao robi i mdleje i np nie moze dlugo stac bo slabo zaraz i to samo z chodzeniem a ja jak dlugo chodze to musze nie raz siasc bo wydaje mi sie ze salo to samo ze staniem ze upadne dziwnie w glowie :why: a to wykaze tylko test pochyleniowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewelina, bardzo się cieszę, że Ci się udało :brawo::brawo::brawo::brawo: Trzymam kciuki, żebyś dostała pracę. :smile:

Daj sobie spokój z tym zespołem, twoja koleżanka go ma, ale u Ciebie to jest nerwica. :smile:

 

Aneta nie kazał jej robić usg. Jak niby twoja kulka na ręce może spowodować ból nóg? To na pewno nic złego. :smile:

 

U mnie dzisiaj ok, nie macałam kulki :smile: Ogólnie nawet mam dobre samopoczucie, ale zaczęłam znowu brać nervomag profilaktycznie. To może dlatego. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawde nie ustoje dlugo i jak chodze to mi dziwnie w glowie a wogole brzuch mnie boli dzisiaj okres mam dostac glowa wszystko naraz :(

Jak dlugo ustojicie badz dacie rady chodzic??

 

-- 22 lut 2011, 19:01 --

 

wy nie macie tego uczucia omdlenia albo czy mieliscie przed braniem leków?? widzicie czulam sie swietnie i od cwoch dni zle czyli cos nie tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia, chodzi o to że: jak zaczęly mnie dziś boleć kości to zaraz sobie skojarzyłam ból kości+dziwna kulka na palcu+powiększone węzły + poty nocne....czy to może się = coś strasznego? tzn jakaś straszna choroba?? :shock: zawsze może, ale zaczęłam sobie tłumaczyć, że kulka to pewnie nic groźnego ,bo się zmniejsza, ból kości chwilowy , bo mróz jest i mnie zazwyczaj wtedy kości bolą, poty nocne , bo ogrzewanie i jestem przed okresem i pewnie hormony, z węzłami już dużo przeszłam, więc się ich czepiać nie będę :mrgreen: . A z drugiej strony, gdzieś mi przez to racjonalne myślenie bez lęku, przebija się chora, lękliwa myśl pod tytułem "a co jeśli właśnie niszczy mnie jakaś podstępna choroba i ja o tym nie wiem" :zonk: . Ile ja bym dała, żeby te głupie myśli zniknęły raz na zawsze .Czuję się, jak dziwak :?

 

Ewelinka, ciśnienie się zmienia, może dlatego tak się czujesz? Ja jestem cały czas śpiąca. Nie martw się , nie jesteś chora. przeważnie jest tak, że my hipochondrycy słysząc o kimś, kto cierpi na jakąś chorobę zaczynamy szukać u siebie objawów. Strach też nam się udziela, jeśli osoby z naszego otoczenia obawiają sie o swoje zdrowie. Jak zauważyłaś, często jest nawet tu, na forum zbiorowa białaczka, ziarnica, mięsaki, raki szyjki, HIV, , tętniaki itd. :mrgreen: Więc nie martw się, to , że Twoja koleżanka jest chora , nie znaczy , że Ty również :D

 

Czy Wy też dzisiaj jesteście takie senne? Bo ja juz nie wyrabiam. Nawet dziś po południu zasnęłam z dziewczynkami. Bo młodsza oczywiście sypia w dzień, starsza dziś też zasnęła czytając książkę i ja razem z nimi. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×