Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też niezbyt miło wspominam sertralinę - to najdłużej brany przezemnie SSRI - brałem go pare miesięcy bez większych efektów. Nigdy bym już do tego leku nie wrócił. Ale ogólnie działa u wielu i nie ma co go krytykować. Piszę tylko jak zadziałał u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mija dwa tygodnie odkad zaczelam paro - jest chyba lepiej. ale chwilami mam gonitwe mysli. tak jak teraz. nie moge tego opanowac. na wieczor doxepin. trudno zasnac i nogi chodza same w lozku (adhd) ale sen mocny i mozna wypoczac. tylko ta gonitwa mysli. i wciaz jednak mysle ze chcialabym umrzec. czy to znaczy ze dawka za mala? biore 20mg paro i 10mg doxep. pomozcie. jak przestac myslec? jak nie zwariowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkładając paro popełniłem bardzo duży bład. Mimo przy braniu 75 mg anafranilu wróciły myśli samobójcze, parszywy nastrój itd. Dopiero jak zwiększyłem paro do 40 i odstawiłem anafaranil czuję się dobrze. Niestety ten Anafranil taki cudowny nie jest... Jadę na 40 mg paro i chyba tylko to pomaga mi na fobię społeczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Wedlug mojego lekarza i leksykonow lekarskich Sertralina jest najgorszym lekiem na FS. Praktycznie nie wykazuje dzialania przeciwlękowego i nieco slabiej poprawia nastroj statystycznie od innych SSRI. A moze nawet dzialac lękorodnie pomimo kilkumiesiecznej kuracji.

 

 

Michuj Na FS Paro jest idealnym lekiem, w ogole dla Ciebie to chyba trafiony lek w 10, jak mowisz, ze sam Anafranil, ktory jest statystycznie skuteczniejszy od wszystkich SSRI nie daje rady.

 

Lykaj Paro i bedzie dobrze :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZENONEK GŁUPOTY PISZESZ..

każdy SSRI na początku działa lękorodnie...

sertralina to najdelikatniejszy lek-ale działa dobrze..

może być zapisywany dzieciom,osobom starszym a nawet kobietom w ciąży i karmiącym..

to znaczy ,że jest bepiecznym lekiem..o taki mi właśnie chodzi..

 

 

działanie sertraliny -to działanie przeciwlękowe i antydepresyjne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie!

ponadto:

Sertralina jest stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych, także o dużym nasileniu. Wykazuje skuteczność zarówno w depresjach z objawami lęku, pobudzenia i bezsenności; jak i w przypadku występowania zahamowania i nadmiernej senności. Daje też dobre rezultaty w leczeniu nerwicy natręctw, fobii społecznej, napadów paniki.

 

chyba mam szcześie ,że zareagowłam pozytywnie na ten lek;-) nie zapeszając!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000,

 

Wez sie troche przyhamuj, zanim zaczniesz komus pisac, ze glupoty gada :D ...oraz czytaj ze zrozumieniem.

 

Sertralina NIEmal nie wykazuje dzialania przeciwlekowego i to jest potwierdzone w opracowaniach akademickich.

 

Moze dzialac przeciwlekowo posrednio.

 

Nie pisalem o poczatkowym dzialaniu lekorodnym tylko o takim w perspektywie paro miesiecznej terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

Ja biore 40mg od 2 tygodni, czuje sie normalnie, nawet derealizacji nie mam.

 

 

Mozna rozgryzać tabletki? Ja kazda tabletke rozgryzam, nie wiem czy to nie bedzie mialo jakis skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee Zenonek nie wierzę w to,że nie działa przeciwlękowo!! czemu na mnie działa?

 

-- 18 lut 2011, 12:06 --

 

każdy lek SSRI w tym sertralina działa przeciwlękowo!

 

-- 18 lut 2011, 12:15 --

 

kasia000,

 

Wez sie troche przyhamuj, zanim zaczniesz komus pisac, ze glupoty gada :D ...oraz czytaj ze zrozumieniem.

 

Sertralina NIEmal nie wykazuje dzialania przeciwlekowego i to jest potwierdzone w opracowaniach akademickich.

 

Moze dzialac przeciwlekowo posrednio.

 

Nie pisalem o poczatkowym dzialaniu lekorodnym tylko o takim w perspektywie paro miesiecznej terapii.

przytocz choć jedno zdanie z tych akademickich podrecznikow...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wg ZENONKA paro to taki lek CUD na wszystko-a sertralina beeeee

a tu widzisz Zenonku Pomiaanowska bierze 60mg max dawkę i cudów nie ma..

 

-- 18 lut 2011, 12:29 --

 

Sertralina stosowana jest w leczenie stanów depresyjnych i różnych zaburzeń lękowych-podaje medyczny portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jedna. Przy ciezkich depresjach nie ma co porownywac leku jakim jest sertra do paro . Paroksetyna ma wiekszy odsetek remisjii.

 

Swoja droga to ja sie czuje troche za zajebiscie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomianowska, Najgorsze jest to, że wśród ludzi, czuję się jak dziki zwierz wypuszczony z buszu i kompletny debil. Totalna pustka we łbie. Gdy mam coś powiedzieć to analizuję każde wypowiedziane zdanie pod kątem debilizmu. Masakra. Żyłem parę dobrych miesięcy w izolacji, ale nie sądziłem, że próba powrotu do ''normalnego'' świata, będzie tak brutalna. Masz podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomianowska, Najgorsze jest to, że wśród ludzi, czuję się jak dziki zwierz wypuszczony z buszu i kompletny debil. Totalna pustka we łbie. Gdy mam coś powiedzieć to analizuję każde wypowiedziane zdanie pod kątem debilizmu. Masakra. Żyłem parę dobrych miesięcy w izolacji, ale nie sądziłem, że próba powrotu do ''normalnego'' świata, będzie tak brutalna. Masz podobnie?

 

 

Ja na paro nie niczego nie analizuje mówię co mi ślina na język przyniesie szczególnie w luźniejszym towarzystwie jak jest wesoło ale nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×