Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Biore setaloft prawie trzeci tydzien po 0,5 tak jak bym miala zemdlec zmiejszyłam na 0,25 wiem ze to mala dawka ale rano po zazyciu tego mam ogien na twarzy nie wiem co zrobic dzis go nie wzielam i uczucie goraca jest mniejsze.juz sama nie wiem co robic mialam tyle prob z innymi lekami .pasował mi jedynie citabax .mam juz serdecznie tego dosc rano zaczyna mi sie dylerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia - wiem, ze chcesz sie pozytywnie nastawic do sertry, ale prawda jest taka, ze to najgorszy ssri. Nawet w lekarskich leksykonach jest to potwierdzone. Co nie znaczy, ze nie dziala, dziala, ale jest slabszy od innych. Najlepsze ssri to Paro, Esci i Fluo.

 

 

Co do pozbycia sie chemii, no coz kazdemu zycze zeby zyl zdrowo bez prochow, ale niestety prawda jest taka, ze na w pelni normalne zycie bez lekow malo kto z nas ma jakiekolwiek szanse w dluzszej perspektywie.

 

Jedyne o co mozemy sie modlic to o nowsze i skuteczniejsze leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na escitalopram, bo wykazuje bardzo dużą skuteczność - potwierdzają to komentarze osób na necie - przeważnie escitalopram góruje nad innymi lekami. Działa też bardzo szybko w porównaniu z innymi SSRI. Są teraz generyki o połowę tańsze od lexapro. Dziwię się, że tak mało osób z forum go bierze.

 

Jak moja fluoksetyna nie wypali to kolejny będzie właśnie escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć escitalopram ma najmniej skutków ubocznych, ale u każdego to będzie inaczej. Dla mnie fluoksetyna jest chyba za słaba, ale daję jej jeszcze sporo czasu, poczekam gdzieś do 6-8 tyg. Myślę, że sporo osób z forum patrzy na cenę, bo i lexapro kosztowało ok 100 zł na początku. Teraz gdy weszły generyki 10 mg można dostać za ok 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zmniejszeniem dawki, biore 200mg i nie czuję się stabilnie, rano jak się

budzę dopada mnie irytacja i ciężko mi się podnieść, za dnia odczuwam ogólnie średni nastrój,

cieszyć się nie potrafię, odczuwam niemal cały czas jakąś irytację i ostatnio często agresję,

napęd do aktywiazji jest średni, ale nie ma silnego lęku, nie chce mi się spotykać z ludźmi,

jestem wycofany.

 

powiedzcie mi, na jakie objawy znoszą duże dawki Sertraliny a jakie objawy mogą wywołać ?

bo zastanawiam się co zyskuję a co tracę, bo nie wiem czy może duża dawka Sertraliny

odrobine mi szkodzi niż pomaga, sam nie wiem, może coś w przedziale 125-150mg, albo mniej

ale to też jest ryzyko, jak zmniejsze dawke to potem ile czasu znowu musze zwiekszac by zaskoczylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3tyg biore po 50mg rano. Mam mieszane uczucia, niby costam pomaga na stany lekowe , ale sa dni kiedy sie nasialaja.

 

Najgorsza ta demotywacja. Praca mi zawsze sprawiala przyjemnosc, teraz mi zwisa. Treningi / bieganie tak samo, mam w dupie poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo i dlatego od dziś dodaję 15 mg mirtazapiny na noc. Ten lek wcześniej pomagał mi na tą amotywację przy SSRI. Dłużej z taką anhedonią nie wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, a nie myślałeś, żeby dodać olanzapine? Ona jest idealna na brak motywacji. Pobierzesz z miesiąc, dwa, to mózg ci się nie zlasuje ;)

 

Ja machnęłam ręką na te nieszczęsne wyniki badan i zapodałam 7,5 mg Zolafrenu- mogłam dziś góry przenosić. Zaliczyłam wycieczkę do Monachium, muzeum, centrum handlowe oraz grecką knajpkę. Teraz oglądam komedie i naprawdę mnie bawi.

 

Czuję taką prawdziwą radość, nawet muzyka sprawia mi przyjemność jak dawniej. Do tego libido kosmiczne i mąż nareszcie zadowolony :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, chciałbym żeby jakieś SSRI tak zadziałało...samo z siebie, bo po co je mam brać, jak nie daje żadnych plusów? Nie mam nawet leciutkiej poprawy nastroju na fluoksetynie. To jakieś chore jest...Ale czytam zagraniczne forum o depresji i dużo ludzi ma podobnie, zaczyna wątpić w działanie leku a tu nagle po paru tygodniach następuje poprawa. Tak nagle czasami, że sami są zaskoczeni. Dlatego męczę się na razie na czystej fluoksetynie (chociaż wczoraj musiałem na wieczór wziąść mirtazapinę - super się spało, sny miałem niesamowicie realne ale i przyjemne. W sumie wiecie dlaczego wróciłem do SSRI? Tylko przez mirtazapinę - to lek który działa głównie na receptory serotoniny i jak biorę ten lek to w snach jestem zupełnie wolny od depresji, jestem taki jak dawniej. Nakręciłem się więc, że może poprawa ze snów wyjdzie do życia codziennego. No i zaczęłem brać SSRI, bo są najlepsze na problemy z serotoniną. Długotrwałe ich branie stabilizuje ten system).

 

Brałem kiedyś rzeczy na dopaminę, ale to serotonina kieruje dopaminą tak na dobrą sprawę. Ostatnie badania wykazały, że każdy z receptorów serotoniny znajduje się na neuronach dopaminowych w 3 głównych szlakach dopaminy w mózgu. I to problemy w układzie serotoniny mogą powodować zabudzenia dopaminy. Choćby taki receptor 5-ht2c - to receptor serotoniny a jak silnie wpływa na dopaminę. Nie ważne w sumie jak działają SSRI - czy ma w tym udział dopamina czy nie, ważne że działają. Przynajmniej u większości osób - chcę by i tak było u mnie...

 

Olanzapiny na razie nie będę próbował. Ale dobrze wiedzieć, że jest coś takiego, co może pomóc na brak motywacji. Na razie spróbuje wytrwać przy fluoksetynie. Będę się jakby co na noc ratował 15 mg mirtazapiny. Jak fluoksetyna nie zadziała to zmienię na escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×