Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ritka7x, Każdy alprazolam uzależnia......to jedna i ta sama benzodiazepina - tylko inna forma podawania, to lek doraźny, nie powinno się go stosować ciągle ponad 2 tygodnie. SR uwalnia dawkę leku przez 12h a taki zwykły działa "miejscowo" jak ibuprom. Zależy czego potrzebujesz, jeśli masz ataki lęku to zapisuje się ten zwykły, jeśli to lek który ma niwelować skutki wchodzenia na antydepresanty to często lekarze przepisują SR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lęk wolnopłynący najlepszy jest dobry antydepresant który powoli będzie redukował poziom lęku i terapia która nauczy cię ten lęk zmniejszać. Zomiren to tylko doraźny lek, na najgorsze stany, nie wyleczy cię - tylko pomoże zapomnieć o objawach. Analogicznie - to tak jak branie ibupromu na ból zęba. Ale na lęk wolnopłynący alprazolam SR - ale nigdy jako jedyny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i pół miesiąca Zomiren??? Zastanów się dobrze, żebyś nie wylądowała..ale na oddziale na odwyku...nie żebym straszyła, ale to nie jest najlepsze wyjście...... jak masz na zwykły to używaj zwykłego, nikt ci na tą receptę nie wyda SR :)

Ale ja bym poszła się skonsultować do innego psychiatry.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz..ja już jestem tak zagubiona,że szok..chcę się uczyć do matury, a nie mogę z moimi objawami;/...a mature chce zdać i to bardzo teraz, a nie kiedyś tam...chcę mieć to z głowy,a potem odstawie lek,choć może byc bardzo ciężko;/...ale wiesz niektórzy ludzie rok czasu zazywają i potem jakoś z tego wychodzą ,choć wiem że przy odstawieniu strasznie cierpią...ale trudno, wole zdac mature i iść nawet na odwyk...dla mnie ta matura jest bardzo ważna..bo gdy jej nie zdam ,to będę się czuła fatalnie...a może akurat ja wyjde z Zomirenu bez takich dużych problemów, zalezy od organizmu...

 

-- 17 lut 2011, 12:39 --

 

w ogóle antydepresanty,które zwalczają lęk odpadają bo po tych dobrch się tyje;/...więc mi zostały te co uzalezniają;/...mam nadzieję,że będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka O czym ty piszesz ? Ja pierdziele....Kto cie leczy, jakis znachor ?

 

Na twoje objawy podaje sie antydepresanty z grupy SSRI. Po pierwsze NIE tyje sie po nich , niektore jak Fluoksetyna, Sertralina czesto powoduja nawet lekkie chudniecie.

 

Escitalopram jest neutralny, a Paroksetyna NIE powoduje tycia, tylko moze troche zwiekszyc apetyt, ale jest to latwe do opanowania.

 

 

Ktos naprawde dziwnie cie leczy oraz masz bledny stosunek do antydepresantow, ktos ci chyba wpoil jakies nieprawdziwe informacje.

 

 

Antydepresanty to o wiele bezpieczniejsze leki niz benzo. DOdatkowo moga poprawiac koncentracje (fluoksetyna, Sertralina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore xanax ponad 10 lat obecnie jestem przy dawce ok. 8mg jednak nie czuje juz zadawalajacych efektow jak kiedys przy 2mg tolerancja tak wzrosla ze musialbym wziac ok. 14mg zeby sie "dobrze" poczuc ale to itak juz nie to... Kiedys pomogl mi w trudnej sytuacji, byl moim wybawieniem teraz jestem jego wiezniem. Sytuacja zaszla juz tak daleko ze musze to odstawic raz na zawsze, pytanie tylko czy sobie poradze bez lekow bo juz przeszedlem jeden odwyk, celowo dalem sie zamknac w szpitalu- z 6 do 0 przez 1,5 m-ca nie bralem leku ok. 3 lat i nie bylo rozowo bylo "prawie" dobrze i wpakowalem sie w to ponownie na dobre. Nie wpsomnialem ze od kilku lat jestem uzalezniony od alkoholu. W tej chwili nie pije 4 m-ce, poniewaz zamierzam powrocic do zycia bez nalogow jakos daje rade z alkoholem ale picie to pikus z tym xanaxem, jeszcze mam wiare ze sobie poradze ale boje sie tego odwyku bo wiem ze bedzie ciezko teraz walcze z alkoholizmem i musze sie zmierzyc z nie lada wyzwaniem, sam odwyk to meczarnia wiem ale to nic przeboleje tylko jak to bedzie jak bede musial sie zmierzyc z zyciem bez alkoholu , lekow,bez kolegow z ktorymi pilem, zerwanie z beztroskim zyciem ktore prowadzilem. Calkiem na trzezwo juz do konca zycia, nie mam wyjscia bo tamta droga prowadzi 2 metry pod ziemie, nowe inne zycie zmiana nawykow otoczenia zmiana myslenia nowe sytuacje nowi ludzie nie wiem jak to bedzie ale ide na odwyk i mam nadzieje ze dam rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek jak do mnie mówisz to nie przeklinaj bo tego nie lubie;/....a tak po za tym to po lekach SRI się tyje,po większości z nich..i z tą myślą nie potrafiłabym tego zazyć,a po za tym sądze że by mnie pobudzały...a męczę sie tak długo bo mi prawie żadne leki nie pomagały i dlatego z nich zrezygnowałam bojąc sie też uzeleżnienia i tycia...i tak wiem,że moim najbezpieczniejszym ratunkiem jest terapia...jednak z terapi u siebie w mieście tez zrezygnowałam bo jak się jest u psychologa to on odbiera kilka telefonów i zamiast gadac z Tb gada przez telefon;/..więc lipa...i dlatego teraz postanowiłam iśc do ośrodka na terapie nerwic do Warszawy jutro jade na konsultacje;)...może tam mi w końcu pomogą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh dziewczyno dziewczyno, po SSRI np po fluoksetynie się chudnie, ona hamuje apetyt i napady głodu - to jeden z leków stosowanych na bulimię. Więc nie wiem skąd twoje wymysły na ten temat.

Jakie brałaś leki i le czasu brałaś każdy z nich?

Wsp[współczuję psychologa - to co opisujesz jest zachowaniem niekompetentnym i nie można zakładać, że każdy tak robi. Poza tym radzę wybierać terapeutów a nie "psychologów" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a fluoksetyna działa na depresje...nie słyszałam,żebym ją ktoś brał na lęk wolnopłynący...

 

-- 17 lut 2011, 16:50 --

 

i jak ją brałam..to mi sie stan depresyjny jakis zrobił...

 

-- 17 lut 2011, 16:56 --

 

a brałam takie leki jak xanax.paxtin,alprox i one na mnie nic nie działały a zażywałam je miesiąc...ale wtedy jak to zażywałam to był początek nerwicy i miałam lęki tak ogromne,że spowodowały ogromne zmiany w moim zachowaniu wtedy, to może dlatego nic nie działały bo miałam zbyt silne lęki...a z czasem te lęki sie u mnie same zmniejszyły,ale i tak dalej są...a potem zażywałam np.hydrozynyne,spamilan i hydro mnie usypiała a spamilan pobudzał i działał tylko na nastrój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam złą wiadomość bo xanax to to samo co alprox i zomiren.To ten sam lek....więc już go brałaś...... Jak widać nie czytasz ulotek... :-| To są leki doraźne, nie wiem kto cię leczył ale jakiś konował .... hydroxyzinum to też lek doraźny, usypiający - więc działa jak powinien, Natomiast Spamilan powinen neutralizować lęki - być może miałaś źle dobraną dawkę....... szkoda życia na tyle lęku....

 

Więc próbowałaś paxtinu i seronilu, to tylko dwa leki antydepresyjne.......

 

Co do Seronilu - ja go brałam na stany depresyjne a później na lęk wolnopłynący, na początku pogarsza lęki ale z czasem po około 6 tygodniach stan się poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...ja nie czytam ulotek?!..wiesz powiem Ci że aż za bardzo je czytam...i dziwne że to samo jak xanax zadziałał na mnie inaczej niż alprox i zomiren...bo po xanaxie sie cała trzęsłam i to po dwóch dniach..a po alproxie nic zbytnio nie czułam...a po zomirenie jest teraz spoko...więc to raczej ktoś inny nie czyta ulotek hehe;P...one mają trochę podobny skład ,ale nie są takie SAME...bo w ogóle Każdy z nich Inaczej na mnie Zadziałał!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam początki nerwicy lękowej... najpierw starałem się z tym walczyć ale stwierdziłem że bez farmakologii gówno zdziałam. Załatwiłem sobie Afobam 0.5 i po nim wszystko mija.... jakby ręką odjął... niedługo idę do psychiatry i myśle że będe miał przepisane coś tego typu... chciałbym Xanax bo jest najmocniejszy i najlepszy.... Wiem że sam niepowinienem kombinować ale niedałbym rady.... Xanax i Afobam to jest to co napewno Ci pomorze w nerwicy lękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, jak się na czymś nie znasz...to błagam nie wprowadzaj w błąd:

Afobam, Alprazomerck, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR - TO WSZYSTKO JEST JEDEN LEK MA IDENTYCZNY SKŁAD - ALPRAZOLAM>

Ta sama substancja aktywna, więc skład nie jest TROCHĘ podobny....... To że reagowałaś inaczej może być efektem psychologicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może i źle powiedziałam...bo rzeczywiście mają taki sam skład, teraz przeczytałam...wiesz myślałam,że moje odczucia,że na każdy z tych leków reagowałam inaczej...są odzwerciedleniem tego że każdy z nich ma trochę inny skład...ale to mnie dziwi,żebym na każdy z nich całkiem inaczej zareagowała pomimo tego,że maja taki sam skład...a to,że może to być sprawka efektu psychologicznego to tego za bardzo nie rozumiem....ale ja lubię Twoją ironię i wredne żarty...kto powidział,że nie?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,

 

To my ci dobrz radzimy, a ty ciagle swoje gadasz...

 

Po SSRI sie NIE tyje, to jakis absurd totalny. Jak mowilem Paroksetyna moze troche zwiekszac apetyt i tyle.

 

 

Po drugie antydepresanty trzeba zazywac co najmniej kilka miesiecy. Pelne dzialanie przeciwlękowe nastepuje po ponad 8 tygodniach kuracji.

 

 

Terapia to nie jest zadne remedium, czego sie spodziewasz, ze ktos ci cos powie i juz lęku nie bedzie ? Terapia pomaga, ale zeby skorzystac z niej to trzeba byc w jako takim stanie. Jak ty jestes w tak kiepskiej formie, ze uczyc sie nie mozesz to leki sa koniecznoscia.

 

Na efekty terapii trzeba czekac czesto co najmniej pol roku-rok.

 

Lepiej idz do jakiegos dobrego psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz,że absurdem jest to że po SSRI sie tyje...a to czemu w artykułach psychologicznych pisze,że u blisko 25% chorych mogą powodowac tycie...a akurat ja mogę się zaliczyć do tego procentu..więc wolę nie ryzykować...ale tak, faktem jest też to,że po nie każdym leku z SSRI się tyje, po niektórych sie chudnie...no więc pewnie takie wypróbuje...chcę wypróbowac seronil...po nim się chudnie...tylko wiem,że z poczatku zwiększa napięcie..ale potem podobno zmniejsza lęk...zobaczymy...ale nie mów,że po SSRI sie nie Tyje...bo wiele osób przytyło,z tego co mi mówiły..i nie tylko po paroksetynie...proszę bardzo tu jest wypowiedz jednej osoby na ten temat i chyba mi nie powiesz,że to Absurd.....,,Od lat zmagam się z depresją i dopiero teraz tak naprawdę zaczęłam się leczyć. Brałam s***, po którym fizycznie czułam się wspaniale, ale niestety okazał się dla mnie za słaby. Potem był d***, po którym psychicznie było super, ale tak bardzo przytyłam, że moja depresje pogłębiła się do tego stopnia, iż mam myśli samobójcze!

 

Muszę przyznać, że jak większość kobiet chce i lubię wyglądać ładnie:) Urodziłam trójkę dzieci w ciągu 6 lat i moja figura do niedawna była idealna, to przez leki wyglądam i czyje się fatalnie.

 

Nie wiem co robić, biorę teraz a*** i nie ma żadnych popraw w psychice i wyglądzie. Jestem załamana, bardzo bym prosiła o radę, czy są jakieś leki na depresje, które powodują chudniecie albo chociaż nie powodują tycia?....i tu jest link do tego posta,jakbyście mysleli,że go sama napisałam... http://abcdepresja.pl/historie/tyje-po-lekach-na-depresje....i sam widzisz jak inni Mówią...więc nie gadaj głupot;P;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,

 

Tyle, ze ci inni pisza w jednym zdaniu, ze psychicznie czuli sie super , ale ich depresja poglebila sie do stopnia mysli samobojczych...

 

Po drugie czytaj dokladnie...napisalismy, ze nie tyje sie od leku tylko od pokarmow....Paro moze troche zwiekszyc apetyt, ale nie tyjesz od samego leku...

 

Sertralina tez moze powodowac lekki spadek apetytu.

 

Chociaz co my sie tu bedziemy produkowac kobieto.

 

Dajemy ci rady etc ale ty wiesz lepiej...ok...jak chcesz to bierz sobie codziennie Alpro...skoro uwazasz, ze tak jest bezpieczniej...twoj wybor...skoro wiesz lepiej...skoro od tabletki przytyjesz...ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×