Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wzięlam pierwszą tabletkę Citalopramu 20 mg.Po godzinie bylam zlana potem,mialam silne mdłości i zwymiotowałam.Zadzwonilam umówić się na wizytę u lekarza.Zmienił mi lek na sertraline.Na dodatek 1 tabletka ma 100mg a przeczytałam,że dawka startowa to 25mg lub 50 a inni mówią że jeszcze mniej.To chyba mnie powali.Jeszcze nigdy tak nie reagowałam na antydepresanty.Boję sie wziąć jutro tabletkę.

Kiedyś brałam seronil po ktorym nie mialam zadnych skutkow ubocznych.Powiedziałam o tym lekarzowi a on mi przepisał citalopram i powiedział,że to to samo.Chyba jednak czymś muszą się te tabletki różnić skoro tak na mnie zadziałały a ponoć skład ten sam.Niemiłe wspomnienia mam jak brałam kiedyś Fevarin i Anafranil ale przynajmniej ich nie zwracałam. Nie wiem czy mam zaryzykować taką dawkę.Może lekarz się pomylił?Nie mogę ułamać tabletki bo jest powlekana.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona:) Od 4 dni biorę Citabax 20. To mój pierwszy lek, który dostałam po pierwszej wizycie u psychiatry. Diagnoza - depresja (zaufałam lekarzowi, choć do końca nie jestem pewna, czy to to....) Kilka dni to mało, żeby zauważyć zmiany, ale co mnie martwi, to całkowity brak zainteresowania czymkolwiek, z każdym dniem coraz większy. Wcześniej miałam napady depresji przerywane uczuciem euforii i miłości do życia. Teraz jestem tak ospała i otępiała, czuję jakby życie toczyło się koło mnie. Fakt, czuję się spokojniejsza, ale czy z czasem nie będę miała wszystkiego gdzieś? I jeszcze w nocy dopadła mnie panika przed zaśnięciem, głupie to, ale bałam się zamknąć oczy ze strachu, że ich już nie otworze :/ Czy po jakimś czasie mogę poczuć znów radość z życia a nie tylko obojętność? Moje szczęście czasami było aż przesadzone, ale to mnie wtedy właśnie napędzało i chyba wole te huśtawki dla kilku dobrych chwil, niż tą obojętność i przymulenie - choć bardziej realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, to są efekty uboczne jeszcze. Te leki pogarszają u wielu stan na początku by z czasem go poprawić. Pozytywne przemeblowanie w mózgu zajmuje dość dużo czasu (u każdego inaczej). Zobaczysz zmiany na lepsze tylko musisz być cierpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, seronil to jednak trochę inny lek od citalopramu i masz rację, lekarz się na pewno pomylił przepisując Ci 100 mg sertraliny na początek. Absolutnie jej nie bierz. Citalopram jest słabszy od sertraliny a dał Ci takie efekty uboczne. Sertralina to dość silny lek i powinno się ją zaczynać od 50 a nawet 25 mg. Słuchaj, radzę Ci zmienić lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi psychiatra powiedziala, ze mam citabax odstawic-bralam w sumie miesiac,- jak wczesniej pisalam w ostatnich dniach brania, wymiotowalam bez powodu. Powiediala, ze to zapewne za jego sprawa i ogolnie jak podsumowalam wszystkie uboczne jakie u mnie wystapily to powiedziala, ze za duzo tego bylo i przepisala mi concerte (dla dzieci z ADHD) ma pomóc w koncentracji i ogólnym ogarnianiu bo u mnie procz depresyjnego nastawienia do świata to właśnie to stanowi najwiekszy problem. Wykminiłam sobie, że jak zaczne ogarniać i zacznie mi wychodzić to za co sie zabieranm to nabiore sil i motywacji do dzialania i moje nastawienie sie polepszy. Dzis wzięłam pierwsza tabletke.

Moze mam zludne wyobrazenia, ale jak nie sprobuje to sie nie dowiem.

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. To dość ciekawe podejście. Też tak myślałem ale u mnie concerta/metylofenidat się nie sprawdziły. U mnie głównym powodem jest jednak depresja i lęk i najpierw muszę zwalczyć to dziadostwo. Concerta nie pomogła mi w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zanim lek się rozkręci trzeba trochę poczekać. Biorę Citabax(dostałem na dystymię i zaburzenia lękowe) od 1,5 miesiąca, od 2 tygodni w dawce 40 mg i rzeczywiście przytłumił te najsilniejsze lęki, natomiast już od miesiąca obserwuje większe zniechęcenie do czegokolwiek, oraz znaczne wahania nastroju(pomiędzy obojętnym, a fatalnym samopoczuciem) i miejscami jest ono naprawdę trudne do wytrzymania. Psychiatra kazał mi przyjść w przyszłym tygodniu jeśli nie poczuje żadnej poprawy, natomiast ewidentnie jeśli chodzi o lęki to poprawę czuję, więc nie wiem: zgłaszać jakieś pretensje czy dalej czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.W pomyłkę lekarza to raczej wątpię.Myślę raczej,że nie zna się na rzeczy i nie ma wiedzy psychiatrycznej.Błąd zrobiłam już drugi raz w życiu.Tak bardzo źle się czułam,że postawiłam na leczenie farmakologiczne.Zawsze tego unikałam i zawsze to moja ostatnia deska ratunku.Tak długo zwlekałam aż poszłam do lekarza ogólnego po cokolwiek na początek.Pozniej planowałam psychiatrę.Ale teraz widzę,że to był zły pomysł.Ogólni się na tym po prostu nie znają.Trzeba byc specjalistą.Kiedyś już byłam po tabletki u mojej ogólnej lekarki i przepisała mi Fevarin.Jak byłam u psychiatry to nie krył zdziwienia ze takie leki mi zostały przepisane.Nie zapyutałam jednak dlaczego.Spałam po nich cały dzien i mialam takie mdlosci,że do kuchni po herbate szlam na czworakach.

 

Sertraliny nie wzięłam.Ze strachu bo wydawało mi się to końską dawką.Poczekam na wizytę u mojej psychiatry.Świetna lekarka.Powiem jej co mi zostało przepisane.Ciekawi mnie co powie na ten temat.Mam nadzieje,ze po tych cyrkach z 1 tabletką nie będę się bała leczyc lekami.Rozmowa z lekarzem chyba mi w tym pomoze ale musze czekac na wizyte miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że nie wzięłaś. Założę się, że lekarka zdziwi się, że tamten lekarz przepisał Ci dawkę 100 mg na początek gdy tak źle zareagowałaś na citalopram. Lekarz na pewno coś wymyśli tylko dokładnie opisz mu objawy jakie miałaś po wzięciu leku. Są dobre leki, które trzeba zaczynać powoli, aż rozwinie się efekt terapeutyczny. Uzbrój się w cierpliwość. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam że tabletka powlekana to taka którą się otwiera a w srodku jest proszek.

?

Boje się wziąć.Nawet cwiartkę.Zresztą nie wiem czy da się równo pokroic tabletkę na 4 części.Musiałabym wziąć pierwszą cwiartkę w sobote bo wtedy nie ide do pracy.W razie gdyby mi było niedobrze.A gdybym pokroiła na 4 czesci to mialabym 25mg.Czy to nadal nie za duzo.Citalopramu wziełam 20mg.Sama nie wiem co robic.Wizytę u psychiatry w Polsce mam dopiero 28 marca.To dla mnie bardzo długo.Ja juz nie wyrabiam.Do ogólnego już nie ide bo to nie ma sensu.Iść żeby pytać fachowca czy przypadkiem nie za dużą dawkę mi przepisał.To jakaś paranoja.Lekarz powinien lepiej wiedzieć.

 

-- 22 lut 2011, 17:28 --

 

O matko setka sertraliny na starcie? Chyba bym się przekręciła :roll:

 

Sandy na twoim miejscu ciachnęłabym tabletkę gilotynką do leków na cztery części. Nie przejmuj się tym, ze jest powlekana- to nie lek SR i można spokojnie dzielić.

 

Dopiero teraz dokladnie przeczytalam o co chodzi z tą gilotyną.Myślalam że to żart.Ja nawet nie wiedzialam,że istnieje cos do krojenia tabletek hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandy, jeśli nie masz lęków, to faktycznie możesz zacząć od 50 mg. 25 mg sertraliny to najmniejsza dawka startowa- nie powinna wywoływać żadnych skutków ubocznych, poza ewentualnymi mdłościami i problemami trawiennymi. Mnie było na wstępie niedobrze przez trzy dni, potem minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam dziś przed pracą.Zaryzykowałam.Nie dało się pokroić.Rozpadła się na 5 kawałków.Może mniej więcej wzięłam 30,35mg.Strasznie się cieszę bo nie miałam żadnych skutków ubocznych.Może za 2 tygodnie zaczęłabym brać 50 mg?Fajnie by się kroiło.:-)A może wcześniej?

Lęów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Nie na razie , nie wiem co zrobic...kurde...popatrz jak ludzie reaguja na ten lek, przeciez to dno, przezytek, jak mozna go zapisywac jak jest Escitalopram - swietny lek ?

 

 

Ten lek mnie zmiazdzy , cos czuje jak Robera...albo Shadowmere- Hania miala po nim takie jazdy, ze szok...A Esci tolerowala idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

 

WLasnie i ta selektywnosc jest dla mnie bardzo wazna.

 

Oraz tolerancja, Esci malo kto toleruje zle, a cital malo kto toleruje dobrze, ja dziekuje za takie cos.

 

NIe mowiac o tym, ze Esci jest tez silniejszy i skuteczniejszy.

 

 

Powiedz mi jaki sens jest stosowac cos starszego, gorszego i gorzej tolerowanego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×