Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pokonać wroga


MEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!! Chciałam podzielić się z Wami moim doświadczeniem w walce z nerwicą. Męczę się już z nią parę ładnych lat i jedno wiem na pewno - nie można się nakręcać! Kiedy tylko zavzynam myśleć, że zaraz może wystąpić u mnie atak, to już czuję się źle. Nadchodzą głupie mysli, że coś może mi się stać, że dostanę zawału albo wylewu, że zaraz umrę. I jak tak sie nakręcam, to od razu mam reakcję organizmu: duszności, ból głowy, zawroty, kłucie w klatce piersiowej i to okropne uczucie "wychodzenia z siebie". FATALNE!!! Ale kiedy uświadamiam sobie, że to tylko ( ha ha ha ! "tylko") atak nerwicy i że nic nie może mi się złego stać; odwracam mysli i powtarzam sobie ( albo piszę ), że NIC MI NIE JEST !!! I wiecie co ?! To pomaga!!! :D

 

[ Dodano: Pon Lis 06, 2006 1:16 pm ]

Wiem, że to nie jest łatwe, ale jak juz raz się spróbuje, to później zaczynamy wierzyć, że wszystko zależy od naszego nastawienia. Nie biore rzadnych leków, jedybie popijam meliskę :smile:

 

Życzę wszystkim wytrwałości, siły i pomyslności w walce z tak podstepnym wrogiem jakim jest nerwica. :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEY! Polecam książkę "Umysł ponad nastrojem' Christine A. Padesky. Jest to książka o zmianie nastroju poprzez zmianę sposobu myślenia. Prostymi ćwiczeniami pokazuje, jak poprzez zmianę toku myślowego zwlaczyć depresję, napady paniki, zaburzenia lękowe itp... Dostałem ją od psychiatry i z początku odnosiłem się do niej trochę sceptycznie, ale jest ok. Polecam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×