Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, że każdy organizm reaguje inaczej na poszczegolne leki. Uzaleznione jest to równiez od jak dawna go bierzesz. Mi osobiście on nie słuzył, może dasz sobie troche czasu i nie zniechęcaj sie tak od razu. zapewne wiesz, że leki z tej grupy działaja dopiero po 3-4 tyg. Pozdrawiam - Swiatelko :D

 

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2006 9:43 pm ]

Iman sorki nie przeczytałam Twojego postu wyżej. Bierzesz od 4 miesięcy i to dosyc duża dawke. Tak masz rację, zasugeruj lekarzowi, żeby zmienił Ci lek. Ja w tej chwili od tygodnia biorę Seronil 40 mg(dwie tabl. rano). Niestety, jest to za krótki okres, żebym mogła cokolwiek powiedzieć, ale po miesiącu zapewne sie odezwę..buziaki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra zaczynam brac cital.Lecze nerwice lekowa z napadami,a widze ze to lek przeciwdepresyjny(?).Nie rozumiem jak Citalo-Fan mogl za niego placic do 70zl,skoro wczoraj wykupilam cital i zaplacilam rowno 38,60 zl za opakowanie 30 tabletek....To wspaniala cena w porownaniu z seroxatem,ktory wlasnie koncze brac.Przestal na mnie dzialac po roku i teraz przede mna drugi lek na nerwice i napady paniki.Przeraza mnie sennosc,o ktorej wspominacie ale coz...moze nie bedzie tak zle.A propos,to tak mozna:dzis wzielam ostatnia tabletke seroxatu a jutro zaczynam juz cital?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim ja tez biore Cital juz drugi tydzien i zauwazylam poprawe ale na gorsza.Jestem chwilami bardzo rozdrazniona,a chwilami moge zasnac na stojaca.Cos mi sie wydaje ,ze pewnie zakoncze terapie

 

[ Dodano: Wto Paź 17, 2006 4:05 pm ]

apropo ja ostatnio zaplacilam za niego 48.60.Czyli ceny sa bardzo zroznicowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec,ze na dzien dzisiejszy to najlepszy lek jaki do tej pory bralam.Szybko minely leki,napadow paniki nie mam juz od pierwszego dnia jak biore ten lek,czuje sie rzeska,mam ochote skakac z radosci i co najwazniejsze jak na razie zniknely mysli o chorobie psychicznej.Poprzedni lek-seroxat dzialal na mnie nie najlepiej.Nie twierdze,ze kiedys i cital da mi popalic ale na razie to lek dla mnie!Cena tez o niebo nizsza niz innych lekow,ktore bralam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore dziennie jedna tabletke 20 mg.Po tym leku czuje sie jak nowonarodzona i nie jest to jakies przycmienie moich stanow lekowych i glupawka.Po prostu odkad biore ten lek to czuje,ze wrocilam dawna "ja" sprzed okresu nerwicy.Skoro jednak Tobie ten lek nie pomaga,nie ma sensu zwiekszac jego dawek.Wczesniej leczylam sie seroxatem i gdy nie pomagala jedna tabletka,lekarz kazal zwiekszac dawke do 1,5 a pozniej 2 dziennie ale to i tak nie zmienilo nic w moich stanach,a dopiero nowy medykament (choc z tej samej grupy SSRI) dziala na mnie jak nalezy.Przynajmniej na razie!..Lepiej porozmawiac z psychiatra o zmianie leku na byc moze skuteczniejszy.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniko mnie ten lek pomagał teraz mam takie stany pogorszenia wcześniej jakieś 4 miseiące temu brałam 40 mg Citalu i było dobrze mam nadzieję, że się poprawi bardzo tego chcę, boję się ,że nie będę mogła pracować już wcześniej byłam 3 miesiace na L-4 aż sie boję, że wszystko wróciło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cital brałam przez trochę ponad tydzień, ale mój organizm tak gwałtownie na ten lek zareagował, że musiałam go odstawić.

Wystąpiło u mnie 12 skutków ubocznych, a ostatniego dnia zażywania spałam przez trochę ponad 20 godzin.

Nie dość, że mi nic nie pomógł, to jeszcze zaszkodził :/

Po odstawieniu przez następny tydzień chodziłam cała zdenerwowana i na wszystkich się rzucałam o najmniejszą pierdołę, co zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu, bo na codzień jestem pasywną osobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiał ktoś to??Babka wypisała mi ostatnią receptę i powiedziała,że nie muszę tego brać,że z neuroprzekaźnikami wszystko ok,że zaburzenia jakie mam leczy się psychoterapią,że czas przerwać leczenie objawowe,bo całe życie nie można się otępiać.Ale boję się odstawić :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój psychiatra twierdzi,że senność nie jest od aurexu i jak tak się nad tym zastanowić to ma rację.Przymulona byłam wcześniej i przymulona jestem teraz,na lekach.Ale i tak powiedział,że biorę ponad pół roku,a leki złe,niedobre i odstawiamy :?:?.

U mnie aurex zmniejszył nerwowość i stany lękowe,więc mam nadzieję,że Twojemu dziecku też pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leczyłam się kiedyś Citalem na depresję przez jakieś 1,5 miesiąca i bardzo źle go wspominam (oczywiście wiem, że to sprawa indywidualna). Nie działał na mnie w ogóle,a podczas jego brania z lekkiej depresji zrobiła się głęboka. Mam nadzieje, że na Was zadziała jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję CIPRAMIL. To świetny lek. Jest mi dużo lepiej a te natręctwa ruchowe które wykonuję znacznie rzadziej i krócej sa juz chyba tylko nawykiem. Umysł mam świeży, nie odczuwam senności, jestem zadowolona, pełna energii i prawie już bez tych przygnębiających myśli. Biorę go już ponad 4 miesiące. Jest bardzo drogi - ok. 75 -96 zł zależy w której aptece za opakowanie 28 tabletek ale warto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze bede powtarzac,ze cital to jedyny lek ktory mnie podniosl z dolka i pozwolil przezyc najdluzszy czas przerwy w nerwicy lekowej,ale wiem tez ze nerwica zawsze wroci, jak juz sie ja ma.Tego nie zmieni zaden medykament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam biore Cital od roku i psychiatra mi powiedział zebym po roku sie u niego pojawił i powie mi jak odstawic ten lek(podobno nie jest to takie łatwe).problem tkwi w tym ze ja juz mam dośc chodzenia do psychologów psychoterapeutów psychiatrów itp... jesli ktos brał cital to niech odpowie na ten post... góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×