Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Michuju a mam takie pytanie. Czy zdarza Ci sie na tym combo , że tak miedzy 15 a 17 godzina pojawia sie taka lekka zwała,zamulenie ,sennosc i inne cholerstwa? A na dodatek godzine po tej zamule nachodzi nagly zastrzyk energii ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuju a mam takie pytanie. Czy zdarza Ci sie na tym combo , że tak miedzy 15 a 17 godzina pojawia sie taka lekka zwała,zamulenie ,sennosc i inne cholerstwa? A na dodatek godzine po tej zamule nachodzi nagly zastrzyk energii ...

 

Tak, ale trudno oszacować godzinę. Czasem o 12, czasem o 17. Ale takie coś miałem od zawsze, nawet jak leków nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do posiadaczy tego leku:

 

Czy możecie wziąć lek do ręki i napisać kiedy go kupiliście (mniej-więcej) i kiedy upływa jego termin ważności. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam serdecznie.

 

Dlaczego to dla Ciebie takie ważne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 mg paro to wychwyt serotoniny w ok.70% ,dalsze zwiększanie dawki to głównie potencjalizacja działania receptorowego(wychwytu noradrenaliny itp).

 

 

Skad te info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie ufam takim artykulom. Lekarze mowia, ze dawki sa bardzo wazne, a i w profesjonalnych leksykonach medycznych (takich dla lekarzy i studentow medycyny/farmacji) jest takze to potwierdzone. Sprawdze czy tam sa jakies tego typu dane.

 

Ja czulem zasadnicza roznice miedzy 50 a 100 mg Sertry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już musisz wiedzieć to zaspokoję Twoją ciekawość (bo rozumiem że nic innego przez Ciebie nie przemawia).

 

Otóż, dla wygody, po zakupieniu leku wyciskam wszystkie tabletki do małego pudełeczka (np. takiego jak na klisze fotograficzne) i w ten sposób przechowuję. Niestety w przypadku w/w leku zgubiłem opakowanie i nie wiem kiedy kończy się data ważności tych tabletek.

 

A napisanie że coś jest dla kogoś ważne powoduje zwykle zwiększenie wagi takiej prośby, większą mobilizację po drugiej stronie i mniej pytań w stylu- a po co ci to? a czemu to dla ciebie takie ważne ;) ? itp.

 

Pozdrawiam serdecznie i ponawiam prośbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek niedlugo:)

 

Mnie ostatnio lekarka proponowała paroksetynę, ale się nie zdecydowałam ze względu na senność, bóle głowy, zobojętnienie uczuciowe, zanik libido oraz problemy z odstawieniem tego leku.

 

nie mam zobojetnienia uczuciowego(paroksetyna zwieksza moja uczuciowosc) ani sennosci(dzieki paroksetynie nie przesypiam 18 godzin na dobe) ani problemow z odstawieniem leku(po 9 miechach brania odlozylem w tydzien). Moglbym jedynie zgodzic sie z bolami głowy(w sumie to tez nie wiem czy to nie jest czasem sam wynik nerwicy i depresjii).

 

Zapomnialbym ze libido faktycznie maleje na poczatku( pierwsze 3 miechy) ale potem wręcz szaleje :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam datę ważności na Parogenie do kwietnia 2012. Co to ma za znaczenie (jeśli miałbym Xetanor) do kiedy jest data ważności? Przecież może być multum serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie zapomnialas dopisać najbardziej prawdopobnej rzeczy związanej z paroksetyna , a mianowicie skutki uboczne na początku brania. Sam pamiętam jak przez pierwsze 2 tygodnie dosyć ,że mialem drgawki całego ciała i kręcz karku to na dodatek wszystko widzialem jak za mgła....wszystko utracilo nagle kolory. A do tego uczucie jakbym mial grype z temp. 40 stopni. Nie mialem nic do stracenia więc przeczekalem.

 

 

Paroksetyna to musi byc naprawde serotoninowa bomba , że na poczatku wrecz wyssyala ze mnie ostatnie jej poklady. Teraz mam bardzo baardzo wyostrzone kolory..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×