Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

ALEKS*OLO, szczerze mówiąc... nie widzę różnicy :shock:

 

[Dodane po edycji:]

 

Wczoraj miałam taką huśtawę nastroju, że hej, nie wiem czy to już nie podpadało pod stan hipomaniakalny, a tegretol zjadam :x

 

[Dodane po edycji:]

 

I chyba mam połowę możliwych skutków ubocznych... czy ktoś miał po tegretolu podwyższoną temperaturę? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno dostałam ten tegretol, ale dopiero teraz zaczelam go brac, z tego co piszecie to dawka 400 będzie dobra? Gdzieś zgubiłam kartke z dawkowaniem, najpierw mialam brac pol, potem poltora i na koncu chyba 2 x 200mg... Wizyte mam za 3 tygodnie musze sobie sama radzic, chyba bede brala 400 skoro tez macie takie dawki... A czy ktoś "sprawdził" jak to jest z alkoholem i tegretolem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat - czy któraś z was moje kochane żabki po tegretolu przytyła? (zwolnienie przemiany materii, apetyt etc)

 

Ja od miesiąca biorę 800 zamiast 400mg - coś mi się popieprzyło i niestety chyba TYJĘ.

Co prawda wracam do normalne, przepisanej dawki, ale wolę zapytać na zaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja po Tegretolu nie tyję, nie mam spowolnionej przemiany materii, napadów apetytu, itd. Biorę 800 mg od ponad miesiąca i waga ani drgnie.

Przez okres leczenia, kilka miesięcy temu, przytyłam 12 kg i jak mi się wydaje to było po depakine chrono (tego nie polecam). Od tego czasu za nic nie mogę zrzucić wagi. Kolejny powód do złego samopoczucia... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALEKS*OLO, Biore Tegretol od półtora roku (aktualnie w dawce 800mg/dobe na noc, do tego Promazin 100mg i Trittico Cr 75mg) nie narzekam na Tegretol, nie muli mnie za to uspokaja mnie i pomaga w spaniu i co najważniejsze w moim przypadku skuteczne działa anty - alkoholowo :D do tego stopnia że używając perfumu w którym jest alkohol momentalnie zbiera mnie na wymioty. Nie polecam pic do Tegretolu bo to rzeź dla organizmu że o głowie nie wspomne :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa jeśli nie chcesz boisz utyć

co chyba ja Ci w kręciłam z tym Tegretolem :? a teraz mam wyrzuty,że Ci szkodzę

może spróbuj Lamitrin jest podobno lepszy od tegr. (tak mi powiedziała lekarka) a przede wszystkim jest obojętny na figurę

tyle,że mi nie pomada,ale to raczej przez ograniczenie jedzenia i ogólnie z fiksacji ed a na to nic nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie działanie nasenne kwetiapiny słabnie? Czy możliwe że w ciągu 20 dni kwetipaina przestanie działać nasennie? (chodzi tu o dawkę 50 mg)

 

Bardzo mi zależy na stosunkowo szybkiej odpowiedzi na to pytanie, jutro mam wizytę u psychiatry i nie mogę się sypnąć :oops:

 

-- Pn, 14 lut 2011, 11:39 --

 

Kurfa się pomyliłam, to powinno być w Ketrelu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zazywan neurotop na migreny teraz jestam na dawce 900 mg na dobe, mam problemy z koncentracja, jestem senna, zamulona, boli mnie czasem brzuch i jest mi niedobrze. Migreny mam rzadziej, ale sa ciezsze, po kilka dni. Takze nie wiem czy ten lek jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu pisał, że tegretol znosi ok a po depakine przytył... z tego co wiem to to samo.. karbamazepina

 

ja będąc na fluoksetynie i depakine przytyłam.. byłam senna baaardzo.. spałam po kilkanaście godzin dziennie, były wakacje więc nic nie robiłam a w dodatku byłam ciągle głodna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depakine chrono to kwas walproinowy(walproinian sodu),czyli zupelnie inna subst.niz tegretol Tak,po depakinie sie strasznie tyje i wypadaja wlosy,dlatego jej nie biore,tegretol jest duzo slabszy,ja po nim nie przytylam,bralam 400-600,przez 3 miesiace,ale wlosy po tegretolu tez mi wypadaly mniej niz po depakinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depakine chrono to kwas walproinowy(walproinian sodu),czyli zupelnie inna subst.niz tegretol Tak,po depakinie sie strasznie tyje i wypadaja wlosy,dlatego jej nie biore,tegretol jest duzo slabszy,ja po nim nie przytylam,bralam 400-600,przez 3 miesiace,ale wlosy po tegretolu tez mi wypadaly mniej niz po depakinie

 

 

hmm rzeczywiście.. w takim razie musialam wtedy brać neurotop.. a depakine mi przepisał później i tylko wykupiłam ale nie brałam..

przepraszam za wprowadzenie w błąd.. ale było to już 5 lat temu więc mi się pop*** ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupakiny nie brałem. Karbamazepina tak wycisza. Swojego czasu przy huśtawkach nastroju dawka 2 x 200 mg dosyć dobrze mnie stabilizowała. Delikatnie zamula, ale jest to do przeżycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na co wpływa, ale w ulotce ładnie stoi, że stabilizuje nastrój, czyli wiadomo o co chodzi.

Na mnie działał dobrze, ale po połączeniu z paracetamolem wątróbka jakby mi się na chwil kilka ścięła, a i ordynator oddziału chorób wewnętrznych pewnego szpitala powiedział: "Odstaw to gówno chłopie...", no to odstawiłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×