Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Czym te tabletki są powlekane? :pirate: Wczoraj połknęłam kilka bez popicia wodą, to spowodowało niemiłe uczucie w przełyku. Dzisiaj boli mnie ten przełyk i szczerze mówiąc się trochę przestraszyłam :shock: Boję się, że sobie go załatwiłam przez to gówno :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po Hydroxyzynie nikt z Was nie miał zwiększonego apetytu?... i nie zaczął tyć?

 

-- 02 lut 2011, 20:54 --

 

A czy występowanie senności na początku leczenia przejdzie?...jeśli tak to około po ilu dniach może przejść?..Bardzo proszę o informacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi usypaniem to mnie strasznie usypia dopiero 2 dzień to zażywam i ciągle chodzę taka senna i wymęczona,że nie mogę się na niczym skupić;/..a lęk mi ciut obniżyło...ale jak dłużej będzie tak z ta sennością to muszę odstawić;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zalecił przez 3 miesiące regularnie...

 

-- 03 lut 2011, 17:32 --

 

znaczy ja sama mu powiedziałam, że chce przez 3 miesiące jakiekolwiek leki zazywać, bo tylko przez okres w którym się musze uczyc do matury muszę coś zażyć żeby mi się lęk obniżył...ale nie wiem czy mi ta senność zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem...myslę,że po 3 miesiącach nic sie nie stanie,a na razie zażywam po pół tabletki,czyli połówke z 25 mg..rano i wieczorem,najwyżej potem przjede do całej tabletki,jak tylko ta sennośc zniknie...są ludzie co zażywają 2 lata..ale wiem, że potem przestaje działać po dłuższym czasie stosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka, a na co sie leczysz ?? Hydro to beznadziejny lek do stosowania ciaglego, czyli do leczenia nerwicy czy depresji.

 

Nie dosc, ze dzialanie przeciwlękowe jest znikome to jeszcze bardzo szybko wzrasta tolerancja i trzeba zwiekszac dawki.

 

Ten lek to taki bezpieczny , lekki zamulacz. Jako tako sie sprawdza jako lek nasenny.

 

Na pewno nie jest to dobry lek na nerwice.

 

U dziwnego lekarza sie leczysz, wpierw dal Spamilan , teraz Hydro.

 

Chyba, ze masz tak lekkie schorzenie, ale w takim razie po co masz to brac stale przez trzy miesiece ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie...Hydro to zamulacz, praktycznie tylko i wylacznie. Ale zamulenie nie rowna sie dzialaniu przeciwlękowemu.

 

 

NIe rozumiem takiego leczenia.

 

Przeciez sa leki jak Fluo czy Sertra, ktore moga dzialac troche przeciwlękowo, ale tez moga troche dawac kopa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpie na lęk wolnopłynący,czyli taki który odczuwam bez przerwy, raz jest on bardziej nasilony raz mniej,a przez ten lęk mam jeszcze natretne myśli,obawy,zamartwianie się,stany depresyje od lęku...i wiem,że hydro jest dobra w lęku uogólnionym gdzies to wyczytałam na necie...a wiem że fluoksetyne głównie stosuję się w leczeniu zaburzeń depresyjnych oraz obsesyjno-kompulsyjnych, a Sertra może by i była dobra ale tam wystepuje w skutkach ubocznych wzrost masy ciała,może napisane jest że jest,że to rzadki objaw nieporządany ,ale i tak bym się przez to bała zazyc ten lek i bym sie zle nastwiła...dlatego muszę znależć lek co by nie uzalezniał i by w ogóle nic nie pisało o tyciu i był przeciwlękowi uogólnionemu...zna ktos coś takiego?..bo jak hydro mi nie pomoże to musze znów szukac innego leku,który by nie miał uzleznienia i tycia w skutkach ubocznych...a był przeciwlękowi uogólnionemu...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie jednak hydro źle działa...cały dzień chodziłam otumaniona i zero inicjatywy do wszystkiego...i ta senność i zwiększony apetyt o dziwo...a juz na noc nie zażyłam tej połówki i już to otumanienie znika i senność też....i nawet nie chce mi się dalej zażywać czekając aż mi to przejdzie, bo ten stan jest beznadziejny,aby móc cokolwiek zrobić jak np.uczyć....wiec jednak spasuje z tego leku...i chyba ze wszystkich leków,mam dość wydawania kasy na nie...po maturze i tak pójde do ośrodka na terapie wiec mam nadzieje ze ona mi pomoże;)...

 

-- 04 lut 2011, 18:53 --

 

Jeśli chodzi o SSRI to paroksetyna, czyli seroxat lub parogen mają działanie również przeciwlękowe oprócz antydepresyjnego.

...ale niestety od tych leków sie tyje;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam hydro w syropie,bo nie mogłam spać a wizytę dopiero za tydz więc wzięłam od rodzinnego

śpie 8)

tyle że przez 2 dni wypiłam 3/4 butelki bo dopiero po 1/3 butelki zasypiam,dziś 4 rano :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

 

Masz farta, ze hydro dziala na CIebie przeciwlękowo. Jak widac na zdecydowana wiekszosc ludzi lek ten dziala slabo lub prawie wcale antylękowo.

 

Na mnie dziala dobrze nasennie w dawce 30-40 mg, ale przeciwlękowo to w ogole. Nawet mialem kilka sytuacji takich i nic kicha, lęk i tachykardia nie ustepowaly nic a nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyłem cały wątek, żeby dowiedzieć się czegoś o tym leku. Mi go przypisał lekarz internista na bezsenność - jako bezpieczny zamiennik do stilnoxu (Stilnox jest rewelacyjny, ale ponoć uzależnia) Po zażyciu jednej pastylki 25mg już od dwóch dni jestem zamulony i ciągle chce mi się spać. Ta jedna pastylka u mnie działa już 3 noc, bo i dzisiaj mi się chce cały czas spać. Niestety cały dzień jestem przymulony i o żadnej pracy umysłowej nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×