Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a wojsko


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

witam

strasznie potrzebuje rad może ktoś już miał taki problem a mianowicie obecnie mam kat. A a ciepie na nerwice lęku napadowego i agorafobie przyjmuje seroxat i doraźnie w razie silnego leku Afobam i teraz mam pytanie, złożyłem podanie o powtórną komisje bo armi mnie wzywa co miesiąc po odebranie biletu.. ok stawiłem się w WKU (oczywiście zarzyłem 1 tab afobamu bo inaczej masakra) i teraz mam komisje w piątek w szpitalu wojskowym we Wrocławiu i nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać? Strasznego mam stracha przed tym! jeszcze do tego musze jechać aż do wrocławia z moją agorafobią... Jak mi dadzą znowu kat A nie wiem co zrobie,,, napiszcie mi pare info jak to się będzie odbywać i jeszcze jedno pytanie żadko biore Afobam ale czuje że moge mieć w piątek niezłego stracha zawsze biore na lęk 05mg czy jak wezme w razie czego 1mg to nic się nie stanie albo ew. 0,75mg

Czy mam szanse żeby zmienili mi kat. na D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że nie zrobią z tobą wywiadu.Jeżeli masz papiery, że bieżesz jakiekolwiek leki tego typu to powinno pujść po twojej myśli.Z tago co pamiętam to tam sie liczą tylko PAPIERY.Z resztą zawsze można sie zapisać do bylejakiej szkoły rzeby mieć ...papier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Powinieneś wziąść karte choroby (ksero) bez tego lipa,ale może przynajmniej Ci odroczą czasowo.

Szkoda też,że nie zrobiłeś badań u psychologa.

Czemu nie myślałeś o tym troche wcześniej,tj zanim dostałeś bilet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nerwosolek,raczej z doświadczenia powiem ci ze ciężko będzie,jeśli zjawisz się na komisji bez jakichkolwiek papierów niebeda z tobą gadać (wredne luje) a jeśli będziesz miął jakies od psychiatry to musisz miec konkretnie zdiagnozowana chorobę wtedy masz szanse na jakiekolwiek rozpatrywanie sprawy nielicz zabardzo na kategorie D raczej dostaniesz odroczenie B-6 lub B-12, ale jeżeli byś miął stertę papierów i jeszcze pobyt na oddziale psychiatrycznym pewna diagnozę opinie od psychologa - psychologów wtedy dostal byś kat.D (niezdolny do sluzby wojskowej w czasie pokoju:D), ale..z pracą mozesz miec kibel niektorzy patrzą na kategorie jak się zatrudniasz jak masz D to kapiec..a jak odroczenie tez kapiec albo okres próbny i kapiec - takie życie.

 

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 5:15 pm ]

aha.. Jezeli masz się zgłosić po bilet to sprawa będzie jeszcze bardziej napięta...tzn masz duże szanse żeby znalesc się w armii :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mam kartotek ale mam zaświadczenie o zdjagnozowaniu u mnie leku napadowego i agorafobi, napisane jest tam takze jakie leki przyjmuje i ze wymagam dalszego leczenia i to wszystko podpisane przez psychiatre.. mam nadzieje że wystarczy! a jak będa chcieli więcej psychiatra powiedział ze dośle :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się na nerwicę lękową od trzech lat i niedawno zostalem wezwany do WKU by odbyć zasadniczą służbę wojskową. Poprosiłem o komisje lekarską która przyznała mi odroczenie na 12 miesięcy. Czy mam szanse przy tego typu dolegliwości uzyskać niezdolność do służby czyli kategorię D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie leczysz u lekarza to jak najbardziej we wojsku nie lubia "nas" ;)

A gdybys tak czasem dostal kategorie "A" czyli zdolny zaraz sie odwolaj masz chyba czas do 30dni. Dostaniesz kolejna komisje,ale glowna ktora ona zadecyduje a oni napewno dadza Ci "D"

 

Pozdrawiam i nie marwt sie na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOGĘ CI ODPOWIEDZIEĆ ŻE Z UDOKUMENTOWANĄ NERWICĄ MASZ 100% KATEGORIĘ D(MUSISZ POWOŁAC KOMISJĘ LEKARSKĄ JESLI JUZ MIALES I DOSTALES A). ROZMAWIAŁEM KIEDYŚ NA TEN TEMAT Z PANIĄ W SEKRETARIACIE WKU I STWIERDZIŁA ŻE "CZUBKÓW" IM NIE POTRZEBA I OD RAZU PRZENOSZĄ DO REZERWY ALBO DAJĄ d :( TROCHĘ BOLĄCE OKREŚLENIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli by sie nie udalo, to napewno mozesz skorzystac ze sluzby zastepczej, nie pojdziesz do wojska tylko pokieruja cie do pracy. We wniosku o odbycie sluzby zastepczej mozesz opisac to ze masz nerwice, mysle ze z zalatwieniem sluzby zastepczej nie bedzies zmila na pewno problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: mam pytanie do kogos zorientowanego w temacie...mianowicie,chcialbym wiedziec czy jesli stwierdzono u mnie syndrom WPW i nadcisnienie tetnicze to czy mam szanse na odroczenie sluzby wojskowej? Zbliza mi sie koniec szkoly i nie wiem co dalej poczac...prosze o odpowiedz,z gory dziekuje i pozdrawiam! :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. To, co brałyśmy wszystkie za głupie plotki, ziściło się. W tym roku kończę psychologię. Kobity psycholożki i lekarki dostają w tym roku powołanie:-p Najśmieszniejsze jest to, że drogą losowania wybrano tylko kilka dziewczyn z roku. Powinnam chyba zacząć grać w totka z takim fartem;-) Heh, męża przenieśli do rezerwy, to o mnie się wojsko upomniało;-p

Komisja w kwietniu. Prawodopodobnie chodzi tylko o założenie książeczki wojskowej, żeby się mogli upomniec w razie potrzeby (wojny??), ale cholera wie, co tak naprawdę będą ode mnie chcieli...

Zamówiłam już ksero papierów tam gdzie sie leczyłam wcześniej, jeszcze muszę iść do mojej nowej psychiatry, żeby od niej też dostać na piśmie, że się cały czas leczę.

Moja kumpela- prawniczka twierdzi, że nerwica upośledzająca w stopniu średnim lub poważnym funkcjonowanie kwalifikuje na kat.D. Oczywiście pod warunkiem, że się ją udokumentuje. Mam półtora miesiąca na skompletowanie papierów.

Jestem obecnie w takim stanie, że nie wychodzę sama nawet przed dom. Z kimś to owszem, ale sama- nie ma mowy. Nie wyobrażam sobie, że miałabym iść na jakieś przeszkolenie. Zależy mi na tym D.

No i teraz pytanie, choć nie wiem, czy ktokolwiek zna się tu na tym. Czy jak będę szukać roboty, to spytają mnie o kategorię? W końcu chyba posiadanie przez kobietę książeczki wojskowej to nie standard?... Bo trochę się jednak obawiam, że ta D może mi nieco utrudnić. Liczę na to, że kobiet o to nie pytają przy przyjmowaniu do pracy...

Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kobiet to najczęściej jest dzień dobry i do widzenia.

Kierunki medyczne są powoływane na wszelki wypadek.

A co do kategorii to różnie bywa,czasem badają dokładniej niż facetów.

Ale jeśli widzisz,słyszysz i nie masz płaskostopia to powinnaś dostać "A".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... jeśli nie chcesz iść do wojska to udaj się do ośrodka uzależnień i powiedz, że pijesz co najmniej 4 razy w tygodniu od kilku lat, że masz podwyższoną tolerancje (silniejsza głowa), że musisz się napić bo ponoszą cię nerwy, wymiotujesz, nie możesz spać w nocy itp. (najlepiej poszukać objawów na gugle) powiedz to wszystko psychiatrze to on ci wbije w papierach alkoholik i wyśle cie na leczenie :D od tej pory wojsko będzie cie omijać szerokim łukiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Leczyłem się na Nerwicę lękową(F38/F41-rozpoznanie), niedawno lekarz zmniejszył dawkę Leku, powiedziano Mi, że jest juz coraz lepiej. Faktycznie, paniczne lęki Ustąpiły, czasem jednak niepokój, Poddenerwowanie, smutek nawracają. Tymczasem dostałem wezwanie do WKU - Do poboru. Skserowałem Historię Choroby, I tu mam do was Pytanie, czy mam szansę, By odroczono mnie od wojska z powodu Mojej choroby? Jestem człowiekiem słabym psychicznie, sama Myśl o służbie powoduje u mnie strach, Jeśli dostanę kat A, to podczas służby się załamię totalnie. Jakie macie doświadczenia z WKU Wy ? Prosze o Porady

Pozdrawiam

E.K

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:29 pm ]

Witam

Niedawno Miałem wątpliwości, bałem się Komisji.... . Niedawno Wróciłem z WKU i w Książeczce wbita Kat. D :-) . Czuję straszną ulgę. Jak widać z dobrze Udokumentowaną nerwicą nie ma żadnych problemów z Wojskiem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już tu nie pisałem, ale mam problem ...

 

Mój problem to Wojsko ...

 

Jestem już po 2 odroczeniach ze względu na podejrzenie jaskry ...

Teraz w lutym szykuje się następną komisję.

Nerwica dręczy mnie już od dobrych kilku lat, ale teraz postanowiłem zacząć się leczyć. Mam zamiar zapisać się w tym tygodniu do lekarza i oto moje pytanie ... najlepiej zapisać się najpierw do psychologa czy może od razu do psychiatry ... i czy mniej więcej 4 miesiące leczenia pomogą uzyskać mi kat. D ?

Napisze, że strasznie boję się wojska ... przeraża mnie każde zagadnienie związane z wojskiem ...

Oczywiście nie mam lęku tylko przed wojskiem ... tu jest cała moja historia:

http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?t=9913

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz nie wiem który napiszę: [:P]

Psycholog prowadzi terapię;

Psychiatra jest lekarzem który skupia się na diagnozie i leczeniu farmakologicznym. Decyzja należy do Ciebie. Czasami łatwiej z pomocą leków, czasami nie są one potrzebne, sam oceń w jakim stopniu mogły by Ci one pomóc. Ale pamiętaj samymi lekami problemu nie wyleczysz, to nie kaszel czy katar. To coś bardziej skomplikowanego. I co to jest kat. D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz! Jeżeli chcesz mieć kat. D nie musisz mieć żadnych zaświadczeń, wystarczy trochę bujnej wyobraźni i kreatywności, mój kumpel zrobił tak: jest to ewidentny punk i się nie wybierał do wojska; dostaje się taką ankietę do wypełnienia i są pytania np. "czy chcesz iść do wojska" "jeśli nie/tak to dlaczego" itp. On oczywiście napisał, że nie, bo nienawidzi patrzeć na pacyfistów w mundurach, pie***li patriotyzm, nie umie się podporządkować itp itd. Dostał kat. D ze skierowaniem na badania psychiatryczne.

Jeżeli chcesz to w inny sposób rozwiązać to polecam psychiatrę, bo jednak jest to lekarz i z nim o tym porozmawiać. Ja sam już zacząłem zbierać dokumentację swojej choroby właśnie na komisję.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×