Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłorząb japoński na lęki?


Guzik

Rekomendowane odpowiedzi

"Największą grupę zawartych w liściach miłorzębu związków chemicznych stanowią glikozydy flawonowe ( kemferol, kwercetyna, izoramnetyna ) oraz terpeny ( bilobalidy i gingkolidy A,B,C), które uzupełniają wzajemnie swoje działanie. Ponadto w roślinie tej znajdują się proantocyjanidyny, lignany, olejki eteryczne, garbniki oraz wiele innych, mniej znanych substancji czynnych.

Miłorząb japoński poprawia pamięć, ukrwienie mózgu, działa antydepresyjnie, przeciw lękowo i przeciw migrenowo. Skutecznie można go stosować w astmie, chorobie Alzheimera, chorobach serca i krążenia obwodowego. Zmniejsza agregację płytek krwi, powstrzymując tym samym powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Obniża wysokie ciśnienie krwi a zbyt niskie podnosi, odgrywając w tym zakresie rolę regulatora. Pomaga w leczeniu chorób wątroby i nerek, różnych stanów zapalnych, impotencji, szumu w uszach, pogorszenia słuchu w starszym wieku, zaburzeniach wzroku i hemoroidów.(...)"

 

Czy ktoś może próbował? I czy ktoś wie czy można stosować razem z lekami? Bo dziurawca ponoć nie a taki miłorząb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miłorząb jest dobry na lęki, ale na pewno na krążenie, faktycznie poprawia trochę ukrwienie mózgu, a więc jest dobry przy migrenach, na które ja cierpię. Stosuję go od pewnego czasu w postaci preparatu GinkofarForte. Nie mam niestety pojęcia czy można go stosować z lekami chemicznymi, bo ja nie biorę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę miłorząb już jakieś dwa lata. Głównie na cerę, bo jak tylko odstawiam to krostki wracają. Fakt, poprawia krążenie - pożegnałam się z zimnymi stopami. Równolegle biorę sertralinę (wcześniej escitalopram, moklobemid i wenlafaksynę) i nic złego mi się nie dzieje. Polecam ten z Olimpu (Ginkoflav), bo ma największą ilość mg w jednej kapsułce. Działania przeciwdepresyjnego nie zauważyłam (za to wyraźne było po escitalopramie :D). Może potrzebne są większe dawki? To może być tak jak z tranem - on ponoć też przeciwdziała depresji i lękom, ale dopiero w dużych ilościach.

 

Polecam zamawiać suplementy przez internet. Jak kupujecie kilka opakowań to jest o wiele taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podejdę do jakiś zielarskich sklepów i zapytam o ten miłorząb, jeśli nie będzie to zamówię na allegro (razem z melisą i rumiankiem) i będę pić napary. Nie powinno zaszkodzić, a i tak dużo piję to mogę takie mieszanki :D Zapytam może w aptece przy okazji czy wiadomo coś o niemożliwości przyjmowania wenlafaksyny i tego miłorząbu, chyba że nowy lekarz wymyśli coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam miłorząb, zaparzyłam z rumiankiem, smakuje obrzydliwie ale liście z łodygami w kubku wyglądają komicznie ;)

 

-- 04 lut 2011, 13:23 --

 

*Yerba Mate ponoć ma działanie antydepresyjne, a herbata z miodokrzewu łagodzi skutki bezsenności

 

-- 04 lut 2011, 13:25 --

 

Tak, na mnie działa przeciwlękowo. może nie tak jak jakis xanax czy inny uspokajacz, ale czuje się taki "stonowany".

 

Ale to przy długotrwałym stosowaniu czy tak jakoś od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłorząb japoński indukuje lęki wiec dla osoby z lękami jest przeciwskazany podobnie jak inny specyfik-johimbina.

 

Marek77 Skąd to wiesz że dla osób z lekami jest przeciwskazany?

 

-- 19 mar 2011, 23:57 --

 

skoro temat dotyczy medycyny niekonwencjonalnej mysle że ten link jest jak najbardziej na miejscu

http://www.stopcodex.pl/petycje/

Publiczny dostęp do produktów ziołowych, które tradycyjnie były ogólnodostępne powinien nadal pozostać nieograniczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ak to rozumiem a co myslisz o tym ? ale chyba nie mozna tego stosowac za długo

http://www.1000rad.pl/rauwolfia-zmijowa

 

ojenyyy.... ja bym się bała tego, większa prolaktyna, spowolnienie(?) akcji serca, obniżenie ciśnienia, brzmi strasznie! Jeszcze pewnie zmniejsza przemianę materii i się tyje? Prawie jak jakiś neuroleptyk! prolaktyna bach! waga! bach! bach!

 

-- 20 mar 2011, 23:55 --

 

wyczytałam teraz że zawarta w dziurawcu hipercyna odpowiedzialna za działanie antydepresyjne i przeciwlękowe nie rozpuszcza sie w wodzie.tak wiec napary wywary z dziurawca nie działaja antydepresyjnie .

nalezy sporzadzic preparat na bazie alkoholu

 

albo można łykać dziurawcowe tabletki. Dziurawiec brzmi zachęcająco ale nie można go łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi ani neuroleptykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margarita200 czytałem opracowanie naukowe ze moze indukowac lęki o czym zresztą sam sie przekonałem stosując Ginkofar.

 

a najpierw to wyczytałeś czy brałeś Ginkofar? może to nasilenie lęków było na zasadzie siły sugestii? :roll:

ja brałam Ginkofar Forte 3x1 przez 3 miesiące i nie zauważyłam żadnego nasilenia lęków. w sumie to nie miałam żadnych objawów ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby z najnowszych badań przeprowadzonych w Uniwersytecie w Pittsburgu wynikło że miłorząb wcale nie ma takiego działania jak mu przypisywano od wieków.Ale nie wiem czy to kłamstwo które chcą nam sprzedać koncerny farmaceutyczne czy też jest w tym coś prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?products_id=5974&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-06&utm_content=5974

 

cyt,,Badania te udowodniły, że lek L.72 działa równie szybko i skutecznie w stanach lękowo-depresyjnych jak lek o niepodważalnych referencjach, jakim jest Diazepam,,

 

ktos stosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×