Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeczytałam książkę Marcina Jaskulskiego 'Impreza'. W dodatku miałam przyjemność korespondować z autorem, bardzo miły mężczyzna :)

Jego książkę polecam ludziom w wieku 18-40 lat. Tutaj małe info:

''Kobiety mają swoją Grocholę, mężczyźni - Jaskulskiego! Jak wygląda współczesny świat widziany oczami młodego mężczyzny? Czy warto wierzyć w miłość, czy ważniejsze są chwilowe przygody? Czy brać udział w "wyścigu szczurów", czy ryzykować i spełniać marzenia? Niezwykle aktualne, współczesne problemy interesujące nie tylko mężczyzn, ale i kobiety...

 

Kuba, bohater powieści "Impreza", ma chyba wszystko, co potrzebne jest do szczęścia trzydziestoletniemu mężczyźnie. Pracuje w dużej korporacji, ma prawdziwego przyjaciela, stale zmienia partnerki, a w końcu znajduje miłość swojego życia. W osiągnięciu spełnienia przeszkadza mu tylko to, że ma już dość pracy w korporacji, przyjaciel wpadł w duże kłopoty i rozpaczliwie potrzebuje pomocy, ciągłe zmienianie partnerek stało się męczące, a co do znalezionej właśnie miłości życia, los nie jest dla zakochanych specjalnie łaskawy... ''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, ja przez "Mistrza i Małgorzatę" nie mogę przejść. Tyle dobrych opinii o tej książce słyszałam i dwa razy zabierałam się do czytania.. i mnie po prostu odrzuca.

Muszę w tym względzie poczekać na lepsze czasy.

 

Książka zyskuje sporo kiedy się ją rozumie. Ja przeczytałem tylko dlatego, że była to 1. lektura w liceum i myślałem, że będzie kartkówka. Ledwo przeczytałem, ale jakiś czas później znalazłem sensowną interpretację(a są ich tysiące) i muszę przyznać, że książka ma potencjał. Ale drugi raz nie przeczytam :]

 

a ja się zabieram ponownie za listę 100 najlepszych :great:

 

100 najlepszych wg kogo?

 

 

Jak tylko sesja się skończy chwytam za Cryptonomicon Neal'a Stephensona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ukochane pozycje

-M .Wolski -Agent Dołu .

-M. Bułhakow-Psie serce.

-J.Heller - Paragraf 22

-Cavanna-Pismo nieświęte .( ta pozycja z powodów oczywistych nie jest dostępna w księgarniach ..ale jest na chomiku :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłam Silmarillion Tolkiena i choć nie powinnam tego teraz czytać pochłania mnie.....i jeszcze skompletowany Sapkowski mnie woła.....

Millenium - świetne kryminały. Jak zbiorę kasę planuję zakupić coś nowego Grishama, widziałam w Empiku nowego Dana Browna i jeszcze koniecznie Pod Kopułą- Kinga :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam książki (to chyba jakieś zaburzenie), moja lista jest tak długa, że nie wiem kiedy to wszystko przeczytam, a szkoda.

Dobry jest ten Paragraf 22?, bo od dawna się na nią nakręcam, wiem, że za granicą zwrot "paragraf 22" przeszedł już do normalnej mowy, jako coś paradoksalnego.

Dominika, widzę, że lubisz czytać, respekt :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoOneLivesForever, książki to moje życie, powinien być temat " mam fioła na punkcie książek" :mrgreen:

Paragraf 22 słyszałam już wiele opinii że jest genialną książką aczkolwiek nie jest to lekka lektura mi się wydaje. ja się niedługo zabieram za nią :):)

a listę też mam długą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×