Skocz do zawartości
Nerwica.com

Głosy nocne


sowaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Założyłam nowy temat, być może się powiela, ale nie znalazłam dotychczas nic na ten temat.

Otóż sprawa wygląda mniej więcej tak. Kiedy układam się do snu, leże i wiecie, przed snem są albo takie filmiki senne które się pojawiają zazwyczaj nim zaśniemy albo nasze wyobrażenia no i wtedy- zupełnie znikąd słyszę, ale tylko raz - krótko jakiś głos, np moje imię, wczoraj w nocy był to krzyk dziecka. Wiem że ten głos to nie był sen, żadne też dziecko nie płakało w pobliżu bo takiego nie ma. Raz tylko mi się to zdarzyło za dnia. Nie dzieje się to co dziennie, nie jest to intensywne. Zawsze sobie mówie-spokojnie mała, jesteś zmęczona, bardzo zmęczona to normalne. Pytanie, czy ktoś z Was miewał takie historie? jeśli tak to czym się to skończyło? Mam nadzieje że to nic strasznego. Bo boje się tego, może to przemęczenie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są hipnagogi, pojawiają się one podczas zasypiania. Mogą mieć formę wzrokową lub słuchową. Ja przed zaśnięciem często słyszę całe dialogi, nie ma się czym martwić.

 

Zajmij się lepiej swoją nerwicą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, to nie są te majaki senne, to jest taki głos nie związany z tym co się dzieje w mojej głowie. Np wyobrażam sobie że jade autem a tu ni w kij ni w oko krzyk dziecka i to bardzo realny ale wiem że żadne dziecko mi do ucha nie krzyczy i nie krzyknie bo go nie ma.

Ale niech będzie to nawet to o czym piszesz, byle nie poważne schorzenie. Może faktycznie przejdzie. Tylko nie wiem jak wyjaśnić ten raz za dnia, nie wiem jak ten głos opisać.

Az mi słabo było na myśl to coś poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym radziła skonsultować się jednak z lekarzem,psychiatrą

Niby dlaczego?

Omamy hipnagogiczne – zjawisko fizjologiczne pojawiające się podczas zasypiania charakteryzujące się występowaniem wyrazistych wyobrażeń. Wyobrażenia te mogą być wzrokowe lub słuchowe; często dotyczą sytuacji z minionego dnia i mogą przejść w zwykłe marzenia senne.

 

Mimo podobieństwa w nazwie z omamami, hipnagogia jest zjawiskiem całkowicie normalnym - nie będący stanem psychopatologicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się wyjaśnić, że to nie jest to samo co się zdarza jak zasypiam wiecie te zajawki senne, już nie wiem jak to nazwać. To jest taki jeden głos który powie mi coś głosno do ucha i znika. A te głosiki przed senne to wiem że normalka.

Chodzę bo narazie muszę, robią mi badania czy jestem normalna i czy nie jestem alkoholiczką. Zresztą czuje że jak mam dzień na gadanie to on mnie nie słucha śpieszy do tych śmiesznych testów żeby w godzine się wyrobić, a testy mnie tak bawią że z trudem wstrzymuje śmiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×