Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem ze skupieniem się, koncentracją i ogólna niechęć.


Dziabello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może na tym forum ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć. Kompletnie nie potrafię się zmobilizować (w tym przypadku - da nauki) Chodzi mi o przedmioty szkolne, tylko z tym mam problem. Od razu zakładam że nic z tego mi się nie przyda. Tak samo ze skupieniem się, całkowicie mi to nie wychodzi. Po prostu nie potrafię się uczyć. Gdy już się do tego zabieram po chwili denerwuję się ze swego powodu, na siebie. Za to że coś takiego u mnie występuje, i jest ode mnie silniejsze. Nic mi nie wychodzi, po chwili rzucam to i myślę jakim to kretynem jestem, wydaje się że problem błahy, i poniekąd przez to też tak jest. Przecież z czymś takim nie powinienem mieć problemów - to tylko nauka, kilka godzin i po sprawie. Wszystko odkładam na ostatnią godzinę - i to także mnie denerwuje. Przystępując do nauki wiem że tak będzie. Co robić? Jak się przełamać? Nie oczekuję gotowych odpowiedzi, ale ktoś może jest w stanie wskazać jakąś drogę, cokolwiek..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziabello mam tak samo... zdaję sobie sprawę, że nauka jest bardzo ważna i często mówię "tak nauczę się" , a rano czuję się okropnie, mam strasznego doła, bo wiem, że mogłem się nauczyć. U mnie akurat jest to wina depresji, ale jeśli ty żyjesz ciągle pod napięciem to warto byłoby się zastanowić pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziabello, a może idź do neurologa albo psychiatry ( chociaż psychiatra zapewne będzie bardziej wyrozumiały..) i powiedz, że słyszałeśo czymś takim jak nootropil.

Na prawdę pomaga; poczytaj sobie w necie na temat tego leku.

Nootropil to oryginalny lek, ale są tańsze odpowiedniki o tym samym działaniu, jak biotropil, memotropil , lucetam.. na pewno pomoże się skupić, skoncentrować, pomaga odżywiać mózg, że tak powiem..

poza tym lecytyna, miłorząb.. i tak z pół roku brania i bez dwóch zdań będzie znaczna poprawa..

 

ale nootropilu działanie widać już mniej więcej po 2ch tygodniach brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nootropil pomoże na brak skupienia i energii, a tutaj większym problemem zdaje się być ogólne nastawienie do wszystkiego i tło nerwicowe. Wizyta u psychiatry/psychologa to najlepszy pomysł. Lepiej skorzystać z pomocy zanim objawy się nasilą, albo pojawią się jakieś nowe zaburzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×