Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prozaiczne pytanie+za co jesz?


Gość LitrMaślanki

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale czad mam od młodości. Z upływem lat pogłębiał się bo go nie leczyłem. Zresztą nie przypuszczałem że to choroba. Dopiero przejście na emeryturę nakręciło mnie do jedynej próby. Nie będę robił tutaj off topu. Pisujemy na ten temat w innym miejscu tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zarobków to macie rację że są niskie. Ale to są lata opóżnienia spowodowane przez komunizm. Myślę że dożyjecie lat kiedy zarobki będą zbliżone do tych np. w Niemczech. Coś na ten temat wiem bo cała rodzina w latach siedemdziesiątych emigrowała tam. Mnie się nie chciało. Do tej pory nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze niemoznosc zarabiania przyzwoitych pieniedzy jest jednym z podstawowych powodow nerwic i depresji u wieelu osob.

 

Zatem w tym kontekscie pieniadze maja duze znaczenie jesli chodzi o zdrowie...

 

Jestem przekonany, ze stan kazdego z nas tutaj uleglby jakiejs poprawie (mniejszej badz wiekszej) jakbysmy zarabiali tyle ile chcemy (czyli bez absurdalnych kwot typ 150 tys/miesiac), ale mowimy tu o kwotach tam rzedu chociaz 3-4 tys na reke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze niemoznosc zarabiania przyzwoitych pieniedzy jest jednym z podstawowych powodow nerwic i depresji u wieelu osob.

 

nie wydaje mi się

 

ja mógłbym zarabiać całkiem sporo gdyby mi się chciało bo mam możliwości a nawet propozycje,ale wole zarabiać 8zł/h i gazety roznosić niż wziąść na siebie większą odpowiedzialność,kufa... :(

jeszcze psychol mi odradzał zanim jakoś zmotywować czy coś przepisać,nienawidze lekarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, ja tez jestem o tym przekonany , dobre zarobki to jeden z elementów ..w miare bezstresowego zycia .

A dolegliwości psychiczne często maja swój początek w ekonomi . Jeżeli nie początek to przynajmniej sprawy bytowo / finansowe .

Przeładowują układ nerwowy . A jeżeli ten już jest wystarczająco obciążony to poważny problem gotowy

 

PS

Smutne jest to ,że na forum nie ma całego przekroju społeczeństwa ( tak myślę) podejrzewam a raczej doskonale wiem ,że jest ogromna masa ludzi dla których komputer i internet to za doży wydatek . Trudno im myśleć o " oknie na świat " mając problemy z np;zakupem żywności i leków .

 

[Dodane po edycji:]

 

buka, no jeżeli Ci odpowiada taka praca to czemu nie . Ja zgadzam się z Zenkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki,

 

No oczywiscie.

 

Niepewnosc o swoja przyszlosc itp nakreca dodatkowe leki , pogarsza nastroj, zwieksza poziom strachu...

 

Nie mowiac o tym, ze wiekszosc depresantow tutaj to po prostu ludzie chwiejni emocjonalnie...Wtedy jakies pozytywy jak np. dobry zarobek z automatu poprawiaja nastroj.

 

Nie mowiac o tym, ze czlowiek przyzwoicie zarabiajacy czuje sie wlasnie tym "kims", ze ma sie wplyw na cos, na swoje zycie.

 

Nie tyczy sie to raczej osob z CHADEM czy ciezkimi depresjami endogennymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojemu ojcu to by nawet na leki nie starczyło...

 

ta kwota jest po prostu ŚMIESZNA.niby lepsze to niż nic, ale za takie pieniądze nie można żyć. to tylko pokazuje, jak państwo nas traktuje. jak śmiecie. ciekawa jestem jakby taki mądry poseł dostał tyle na utrzymanie się..pewnie conajwyżej zapłaciłby rachunek za telefon :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, biedota jest zazwyczaj apatyczna politycznie wiec nie jest elektoratem wyborczym .

dba się o aktywna politycznie cześć społeczeństw ..czyli o raczej bogatych . Zmniejsza im się podatki i takie tam inne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czysty bandytyzm i rozboj w bialy dzien.

 

Zreszta rozbojem w bialy dzien tez mozna nazwac pensje rzedu 1000-1500 zl za pelen etat pelnointeligentnego i pelnosprawnego czleka.

 

Na zachodzie jak juz tutaj pisalem, nie wiem czy zdajecie sobie sprawe, ze ludzie lekko uposledzeni umyslowo dostaje nawet 800-1000 euro za wykonywanie jakis prostych czynnosci.

 

A ceny u nas sa w zasadzie juz takie jak na zachodzie, zwlaszcza po podwyzce VAtu oraz kolosalnym podrozeniu mąki.

 

Ceny pieczywa powedruja lada moment w gore o nawet 40 % !

 

2300-500 to jest minimum przyzwoitosci dla normalnego czlowieka zeby nie dostac ciezkiej depresji z powodu nedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie jak juz tutaj pisalem, nie wiem czy zdajecie sobie sprawe, ze ludzie lekko uposledzeni umyslowo dostaje nawet 800-1000 euro za wykonywanie jakis prostych czynnosci.

 

zdaje sobie sprawę ,w miasteczku w którym mieszkałem w UK był upośledzony sprzątacz na dworcu ...miły uśmiechnięty i chętnie poznający nowych ludzi . Pracował 5,5h dziennie 5 dni w tygodniu dostawał za to 560 Funtów a Council office opłacał mu mieszkanie i media .

Tam traktuje się ludzi jak ludzi nie jak smieci ..jak ,niestety w naszym kraju .

 

Znam sporo osób w Polsce( konkretnie w Łodzi) ,które długie lata pracowały za 4-5zł na godzinę ( nadal ta sama stawka ) na czarno . Część z nich nie jest w stanie już ciężko pracować . Kręgosłup i inne takie . Przecież tych ludzi czeka bezdomność i żebractwo(topienie smutku w alkoholu przemysłowym za 4zl pól litra ) albo wyjście ostateczne -drzewo i sznurek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest wlasnie to.

 

Polska to nedzny kraj. Jestesmy niemal darmowym obozem sily roboczej dla oligarchow (ich mozna pominac, bo tak astronomiczny nadmiar pieniedzy czesto powoduje pomieszanie w glowie i depresje spowodowana tym, ze wszystko sie ma i nic czlowieka nie cieszy) oraz kilkuset bogaczy majacych firmy zatrudniajace tam po powyzej 100 osob....

 

Ludzie tam czesto sa przyjmowani na okres probny za jakies ochlapy i tak na okroglo, sie ich zwalnia itp itd.

 

A stalym sie placi po 1200 zl.

 

A wlasciciele jezdza Mercedesami S600....

 

Polska to nie jest kraj dla ludzi...

 

Sluzba zdrowia, dno. Emerytow i zwyklych ludzi traktuje sie jak smieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam z rodzicami, ale też pracuję. Niestety już nie na etat a zlecenie i ostatnio mało pracy, ale miejmy nadzieje, że na lato jak będzie sezon się to zmieni i dostane umowę, bo kocham swoją pracę i jak nie pracuje to chodze cała rozbita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×