Skocz do zawartości
Nerwica.com

Magnez ...


Gość KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak mam skutki uboczne po magnezie.

 

Pojawiaja sie Brain Zap, takie jakby wyladowania elektryczne w glowie przy obracaniu glowa albo oczami. Odstawilem magnez, teraz bede probowal czegos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze bez recepty. Mi to kardiolog zawsze zaleca. Tylko pamiętaj, że uzupełnianie braków zawsze trochę trwa, nawet kilka miesięcy. Ja już dawno nie miałam takich drżeń. Teraz mam za to tiki :mrgreen: (ale to od antydepresantu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawkowanie natomiast to od 6 do 8 tabletek dziennie. A 50 tabletek kosztuje ok. 15 zł... Jeśli będę brac max dawkę, to opakowanie starczy mi na 6 dni :shock:

Polecam blumag jedyny, jedna tabletka dziennie, opakowanie 30 tabletek i wychodzi coś koło 10-12 zł.

Blumag ma w sobie 100% dziennego zapotrzebowania na magnez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celinka18, Internet gryzie? :P;)

 

 

Objawy niedoboru magnezu u człowieka

 

Magnez bierze udział w bardzo licznych procesach zachodzacych w organizmie ludzkim, zakres objawow jego niedoboru jest więc bardzo szeroki.

 

zwiększenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej oraz osłabienia i nieprawidłowości pracy serca, czego ofektem są:

drgania jednej z powiek, czy też częściowo górnych warg

bolesne skurcze łydek

uczucia odrętwienia i mrowienia w kończynach

objaw Raynauda

wzmożone wypadanie włosów

łamanie się paznokci

próchnica zębów

rozdrażnienia, lęki, stan zagubienia

zespół niespokojnych nóg

zaburzenie depresyjne

trudności w koncentracji

zaburzenia snu, nocne poty

bóle głowy, mdłości

nagłe zawroty głowy

kołatanie serca, arytmii

nadciśnienie

miażdżyca

biegunka

nietolerancja glukozy, cukrzyca typu II

kamica nerkowa

bolesne miesiączkowanie

rzucawka okołoporodowa,

zatrucie ciążowe

astma

migrena

zespół metaboliczny

 

źródło: Wikipedia :roll:

 

Ale najważniejsze są chyba wszelkie skurcze, drgania, mrowienia, rozdrażnienie, podatność na stres...

Wydaje mi się wiele z objawów podanych na Wikipedii są wywołane skrajnym niedoborem, który nas raczej nie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka objawów mi się zgadza, ale skąd mam wiedzieć czy to nie objawy nerwicy? chyba zostanę lekarze, znajde sobie odpowiedzi na wszystkie pytania ;D kostatnio jak brałam magnez to przechodził mnie prąd w głowie także nie wiem czy tak powinno się robić :D nie wie ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli magnez łykać to tylko dojelitowy .Tabletki zawierają właśnie chlorek magnezu i są powlekane bezcukrową otoczką, nierozpuszczalną w soku żołądkowym, chroniącą zawartość tabletki przed jego działaniem, natomiast rozpuszczalną w soku jelitowym i pozwalającą na wchłanianie magnezu w jelicie cienkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku bez przerwy lekko drży mi dolna powieka. Rano i tak do godz 16 czuję się jakbym miała kaca. Pocę się, trzęsą mi się ręce i tak od kilku dni. Nie wiem czy to nerwy czy brak magnezu ( a może jedno i drugie). Od 2 dni biorę magne B6 - podobno najbardziej przyswajalny.

 

to nie muszą być jedynie braki magnezu, ale też niedobory witamin z grupy B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×