Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

cola jak najbardziej moze wzmocnic Twoje leki poniewaz zawiera kofeine a ta jak wiadomo pobudza przez co mozesz czuc sie bardziej poddenerwowany, proponuje pic wode mineralna lub soki, nawet herbata ma w sobie kofeine a unikaj jak ognia napojow energetycznych, kawy coli i wszystkiego co pobudza!

Kawa ma substancje drażniące, od których są lęki, jak ktoś jest tego świadomy to się uspokoi ; )

 

Oczywiście kawa w ilościach nie za dużych, ja osobiście łyżeczkę parzoną, nie więcej, bo mnie już trzęsie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek to było na początku XX wieku i wcale nie był to zły pomysł :smile: .

 

A współczesna coca-cola duzo od zwyklej wody sie nie rozni i z tego co wiem z zadnymi lekami nie reaguje.

Reaguje jedynie z mentosami :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo źle tolerujesz zbyt dużą dawkę cukru dostarczaną na raz do organizmu? Chociaż nigdy nie słyszałam, żeby po cukrze mogły wystąpić lęki, najwyżej ból głowy, zawroty itp.

 

Owszem, po cukrze moga wystapic leki, zwiazek zaburzen lekowych i duzej ilosci spozywanych slodyczy jest bardzo znaczacy, dowiedzialam sie o tym kiedys nawet od pani psycholog. Ludziom z zaburzeniami lekowymi, napadami agresji, gniewu, atakami paniki, niestabilnoscia emocjonalna odradza sie spozywanie slodyczy, a przynajmniej jego ograniczenie, gdyz wzmaga te objawy.

W przypadku coca coli mysle, ze mimo to chodzi jednak przede wszystkim o kofeine.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem znieczulany wielokrotnie na SSRI. Zawsze było ok. Zresztą dentysta pytając przed znieczuleniem, nic nie mówi i nie pyta o antydepresanty. Więc spokojnie możesz iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od 3 miesięcy biorę Eliceę.Wczoraj strasznie spuchłam od zęba.Wybieram się po antybiotyk do dentysty,ale mam pytanie.Czy ktoś z Was brał przy antydepresantach antybiotyk na stan zapalny zęba?Jak tak to co z samopoczuciem.Boję się strasznie mieszać te leki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kacha73, a stomatolog co Ci powiedział? O takie rzeczy powinnaś spytać lekarza lub farmaceuty a nie nas.

Na ból zęba nie brałem nigdy antybiotyku, ale zwykłe antybiotyki na jakieś ciężkie przeziębienia łączyłem z sertraliną, wenflaksyną czy paroksetyną i nigdy nie było żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kacha73, ja bralam antybiotyki na zapalenie zatok i węzłów chłonnych przy jednoczesnym braniu ssri. po prostu kiedy będziesz u lekarza musisz mu podać leki, jakie zażywasz, zeby wybrał dla Ciebie coś, co nie będzie kolidować z tymi, które bierzesz na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.Czy przy elicei mogę brać lek przeciwbólowy o nazwie ultracod.Zawiera kodeinę i paracetamol.Dostałam go od psychiatry ale w ulotce jest napisane,żeby uważać przy braniu antydepresantów,więc sama nie wiem.Proszę o radę.Pytałam w dziale leki indeks,ale nie dostałam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy braniu ssri biorę leki przeciwbólowe zawierające właśnie kodeine i paracetamol i nic mi nie jest. Nawet nie zwracałam na to nigdy uwagi, ale może jeszcze odzewie się ktoś, kto da bardziej fachowa poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, cierpię na tiki ponad 3 lata. Obecnie biorę haloperidol (popularny neuroleptyk na tiki i zespół toruetta) do tego Seronil (fluoksetyna) i depakine na huśtawki nastroju. I jestem bardzo zadawolony. I sądzę, że serotonina nie powinna wpływać na tiki, ponieważ mogą zneutralizować podłoże tików, a po za tym tak twierdzi mój lekarz i wiele lat biorę leki SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę już 4 miesiące Sertaline, odczucia mam srednie, nie jest najgorzej ale brakuje

mi dobrego nastroju, nawet jak sie napije troche piwa to mi sie nie polepsza, wydaje mi

sie ze bylo odrobine lepiej jak bralem Sertraline razem z Lexapro ale to moze byc mylące.

 

Który z SSRI uważacie że najbardziej podnosi nastrój ? nie chodzi mi o napęd czy działanie

przeciwlękowe a konkretnie o pozytywny, przyjemny nastrój, większą spontaniczność,

pewność siebie i ODROBINĘ UŚMIECHU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie najlepszym sposobem byloby dolaczenie jakiegos TLPD nawet w malej dawce.

 

A jezeli chodzi o SSRI to wiadomo, ze to kwestia wybitnie indywidualna.

 

No, ale jesli chodzi o pewnosc siebie to na pewno najlepszy usredniajac jest Seroxat.

 

Zawsze warto jeszcze sprobowac Fluoksetyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie najlepszym sposobem byloby dolaczenie jakiegos TLPD nawet w malej dawce.

 

A jezeli chodzi o SSRI to wiadomo, ze to kwestia wybitnie indywidualna.

 

No, ale jesli chodzi o pewnosc siebie to na pewno najlepszy usredniajac jest Seroxat.

 

Zawsze warto jeszcze sprobowac Fluoksetyne.

 

nic podobnego, TLPD to dopiero robią syf w głowie, nie ze mną te numery.

fluoksetyna możliwe, może jej spróbuję (działa na ht2c).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×