Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 

Yyy... pierwszy tydzień ogromna senność, bóle wszystkiego, bóle głowy (chociaż wcześniej też bolała), dwa omdlenia plus lekka derealizacja przy jednym, dzięki Bogu chwilowa-> całkowity brak apetytu, osłabiony organizm, trochę nasilony lęk pomimo benzo (przed braniem ssri właściwie już nie miałam lęków). Poza tym trochę ciężko mi się myślało, dni mi się pier..liły itp :lol:

Magdaa, a po jakim czasie minęła ta senność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny wenla sie nie spisala?:)

 

OO ..siemka..

Brałem venle pół roku. I była sprawa tego typu, że przy większych dawkach działanie norradrenalinowe, rozdrażniające się włączało. Natomiast mniejsze nie ogarniały depresjii. I musiałem stety albo niestety się przerzucic.

No a teraz dopiero uczę się tego escitalopramu tak można powiedziec.....Zacząłem od 10. Dopadł mnie ostry zjazd. Wskoczyłem na 15. 2 dni temu dopadł mnie ostry zjazd( już nie pamiętam kiedy miałem tak ostry) i wskoczyłem na 20. Co dalej to nie wiem...

Cholerne ścierwo ta moja depresja. Ale już dawno sobie postanowiłem, że nie spocznę dopóki tego nie zaleczę i słowa dotrzymam..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co najbardziej flustrujące są u mnie na escitalopramie te zjazdy, bo bynajmniej żeby nie one to już wielokrotnie było ok :)

Ale teraz na 20 to już nie ma wyjścia. Musi się ustabilizowac....Teoretycznie wychwyt seretoniny na tej dawce powinien byc zawrotny...p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa jak ty się czujesz biorąc tak długo Depralin , bo ja dopiero od 12 grudnia 2010 i mam bardzo ciężko głowę do dnia dzisiejszego, fizycznie to super się czuje dużo energii, tylko bardzo ciężka głowa i cały czas myślę czy będzie jeszcze lepiej. Jestem już bardzo zmęczona tym stanem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrhex Ja od początku bardzo źle się czułam brałam 5 później 10 i po kilku dniach nie pamiętam może 8-9 poczułam się lepiej a późni znów poczułam się gorzej i teraz od 11 dni biorę 15 i czuję się już dużo lepiej nie chcę zapeszyć ale chce mi się żyć. Patrze na świat inaczej jestem jeszcze rozkojarzona ale codziennie zauważam zmiany na lepsze. Trzymam za Ciebie kciuki potrzebna jest cierpliwość i to duża bo na początku bardzo ciężko się przyzwyczaić do tego leku.Pierwsze dni są bardzo trudne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki fiolek, ja musze przelozyc chyba ta terapie na jakos za miesiac bo nie sadzilem ze to bedzie takie wyzwanie, a teraz mam sporo zajec. Ale wiaze nadzieje z tym lekiem i wzrostem serotoniny. Najwzaniejsze zeby pomogl na te leki i nieracjonalne fobie rozne np. przed wejsciem pod duszny przysznic albo jakimkolweik wysilkiem fizycznym ze dostane palpitacji i dodatkowych skurczy, to jakis obled.

 

[Dodane po edycji:]

 

A moze jakis inny SSRI by byl lepiej tolerowany moze spytam psychiatry to cos zaradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×