Skocz do zawartości
Nerwica.com

mity w psychologii


juz

Rekomendowane odpowiedzi

Skłonności homoseksualne są wynikiem pewnej niedojrzałości psychicznej jeśli chodzi o ludzi.

Mógłbyś to jakoś rozwinąć?

 

Nie chce mi sie tego rozwijać, ponieważ robiłem to na tym frum nie raz. Napisze w skrócie że jest to objaw pewnej niedojrzałosci płciowej, braku identyfikacji z włąsną płcią oraz kompleksami neurotycznymi zwiazanymi z tym stanem, a skłonności homoseksualne sa tylko skutkiem ubocznym tego stanu.

 

 

Brak identyfikacji z wlasna plcia to ma transseksualista, ale nie homoseksualista. Jesli zas chodzilo Ci o niepewnosc wlasnej meskosci, to wspolczesna psychologia glosi, iz niepewni wlasnej meskosci mezczyzni sa najczesciej wlasnie homofobami, a nie homoseksualistami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja, no nie wiem czy piłkaże którzy nie lubią gejów mają problemy z identyfikacją z wlasną płcią, albo policjanci, żołnierze, albo bokserzy, a jednak w tych środowiskach nie akceptuje sie homoseksualizmu. Z reszt ą ide spać nie chce mi sie juz dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja, no nie wiem czy piłkaże którzy nie lubią gejów mają problemy z identyfikacją z wlasną płcią, albo policjanci, żołnierze, albo bokserzy, a jednak w tych środowiskach nie akceptuje sie homoseksualizmu. Z reszt ą ide spać nie chce mi sie juz dyskutować

 

Oni wlasnie nie maja problemow z identyfikacja placiowa (chyba, ze sa transseksualni) za to jak najbardziej moga byc niepewni wlasnej meskosci i obranie zawodu uznawanego powszechnie za typowo meski ma te niepewnosc kompensowac...

 

[Dodane po edycji:]

 

:lol: w tych środowiskach? Nie żartuj.....mało to gejów piłkarzy? Policjantów? No i co wykonywany zawód ma do rzeczy z odczuwaniem pewności swej męskości...eee kręcisz coś .....

 

harpaganowi fronda padła na mózg :roll:

 

Ojjj...Ma prawo do wypowiadania swojego zdania. Tym bardziej, ze robi to w sposob, ktory mozna jak najbardziej zaakceptowac- przynajmniej w moim odczuciu. Sa na tym forum wieksze chamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harpagan. Jesli chodzi o intencje natury to może sobie darujmy. Homoseksualizm jest normą. Normą jest tez choroba(choć z nią walczymy) bezpłodność, kalectwo, rak, katastrofy, kataklizmy, kolor skóry, pochodzenie, status spoleczny. itd... Naturze "wisi"czy jetes homo, czy hetero. Jak wogóle można byc tak pysznym i bezczelnym, zeby podważać porządek rzeczy i nature świata. Nawet z naszego pkt widzenia jego "niedoskonałości". Sugerujesz że homoseksualizm to nie jest dzieło natury? Że to spisek, lub fanaberia, czy jak. Homoseksualizm jest norma biologiczną. Może powszschnością to lepsze słowo. Nie jestem zwolennikiem tworzenia społeczenstwa pod zachcianki tego czy tamtego ruchu spolecznego. Jednak demonizacja to też troche słabe podejscie. W intenecie znalazłem "naukową" pochwałe odbywania stosunków seksualnych z własnymi dziecmi. Chodzi o to, że z rodzicem sie mniej boją i to jest ok. To że istnieje ładna kolorowa strona internetowa to fajnie, ale nic ponad to. Powołujesz sie na przykłady homoseksualistow "wyleczonych". A co z tymi co zyja kilkadziesiąt lat chcac byc normalnymi, a potem jednak nie wytrzymują i jest dramat? Ciekaw jestem czy którykolwiek z tych konowałów wziął by odpowiedzialność za taki przypadek.

Homoseksualizm może być wynikiem zaburzeń orientacji seksualnych. Jednak polaryzacja tego zjawiska na reszte spolecznosci homoseksualistow jest nadużyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: w tych środowiskach? Nie żartuj.....mało to gejów piłkarzy? Policjantów? No i co wykonywany zawód ma do rzeczy z odczuwaniem pewności swej męskości...eee kręcisz coś .....

 

harpaganowi fronda padła na mózg :roll:

 

 

hehehe lubie te wasze homozłośliwosci, mają wyprowadzać z równowagi, a tak na prawde bawią.

 

Każdy wierzy w to co chce i uznaje takie źródła wiedzy któe daną osobę przekonują, mnie przekonuje fronda bo w wielu wypadkach ma RACJĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Każdy wierzy w to co chce i uznaje takie źródła wiedzy któe daną osobę przekonują, mnie przekonuje fronda bo w wielu wypadkach ma RACJĘ!"

 

No właśnie dokładnie to napisałem. Nawet gdyby bezsprzecznie dowiedziono że nie masz racji to ty byś wierzył w to co chcesz. Byś czytał te żrodła które cie przekonują, czyli te ktore ci pasują. Nie sa to żródła choć troche obiektywne, bo wiedza cie nie interesuje. Interesuje cie udowodnienie własnej lini. A jesli ma ona niewiele wspolnego z rzeczywistością, to tym gorzej dla rzeczywistosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz, tylko że nikt najprawdopodobniej nie udowodni że mam rację lub nie mam racji, bo i jedna strona poglądów i druga opiera sie zazwyczaj na hipotezach. A nie niezbitych dowodach.

Z tąd zalożenie ' mity w psychologii"

 

[Dodane po edycji:]

 

jakie masz dowody że się mylę? Ja też nie mam 100% dowodów na to że wasze załozenie jest autentyczne bądź fałszywe. Ale wybieram opcję najbardziej racjonalną z moim swiatopoglądem i w to wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalna orientacja jest w zasadzie jedna.

Ludzie jako , ze sie roznia zawsze odczuwali i odczuwaja pociag seksualny do roznych "elementow".

 

Chyba, ze przyjmujemy, ze orientacja mozemy okreslac za pomoca czegos do czego dany czlek odczuwa najwiekszy pociag seksualny.

 

Sa zoofile, pedofile, nekrofile, koprofile itp itd

 

Jakby ci mieli silne i potezne lobby i oczywiscie byloby to spolecznie akceptowalne to tez mielibysmy kolejne "orientacje".

 

Homoseksualizm zostal uznany za norme, gdyz ma bardzo potezne lobby. Mozna obserwowac od pewnego czasu akcje marketingowo-piarowskie majace na celu ustawienie normalnych w nurcie poprawnosci politycznej.

 

Chociaz szkodliwosc homoseksualizmu nie jest szczegolnie wysoka, w koncu to sa dorosli ludzie i moga sobie robic co chca.

 

I dlatego, ze dorosli ludzie moga sobie robic co chca to moze to byc uznane za jakas tam norme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wybieram opcję najbardziej racjonalną z moim swiatopoglądem i w to wierzę.

chyba ,chciałeś napisać najbardziej pasującą do mojego światopoglądu ...?

Nie ma czegoś takiego jak racjonalność do światopoglądu ,pisze bo zakładam ,ze myślisz ze jest.

Poza tym ,nawet jak się człowiek z czymś nie zgadza ,to mądrze jest wysłuchać ,przeanalizować i nie bojkotować z pnia ...bo licuje ze światopoglądem .

 

Wiesz jak powstaje światopogląd ? jakie czynniki maja wpływ na kształt wizji świata ? ( oczywiście dla jednostki nie dla społeczeństwa)

Rożne grupy społeczne mają ,zróżnicowany wpływ czynnika kształtującego . Ten sam w rożnych wypadkach czynnik ,może zajmować rożne pozycje ..tzn ,to co dla jednego kardynalne i niezmienne ,dla innego może być nawet nie drugo ,ale i trzecio albo czwartorzędne ..a czasem jest bez znaczenia . To właśnie ta zasada ,tworzy człowieka ,pozwala się wybijać i być kreatywnym . Ale jeżeli ktoś jest maksymalnie uparty I odrzuca poglądy inne niż własne to nawet nie stoi w miejscu ,biegnie w tył ..po prostu cofa się w rozwoju .

 

Wiesz o czym pisze , czy uznasz to za atak na własną osobe i zripostujesz " cięta" uwagą ?

 

KAŻDY ŚWIATOPOGLĄD ,KTÓRY Z GÓRY NARZUCA KONIECZNOŚĆ WIERZENIA W MONOPOL DO RACJI I PRAWDY ,JEST KRZYWDZĄCY NIE DLA ADWERSARZA ALE DLA JEGO POSIADACZA ,UWSTECZNIANIE SIĘ TO PRAWIE SAMOOKALECZENIA . ( W SENSIE METANOL ,UMYSŁOWYM )

 

[Dodane po edycji:]

 

Zenonek,

 

Chyba, ze przyjmujemy, ze orientacja możemy okreslac za pomoca czegos do czego dany czlek odczuwa najwiekszy pociag seksualny.

trafiłeś w sedno ,tym zdaniem . Jeżeli będzie taki punkt wyjścia do dyskusji . To dyskusja nie zmieni się w awanturę . :great:

 

[Dodane po edycji:]

 

Homoseksualizm zostal uznany za norme, gdyz ma bardzo potezne lobby.
Tu się nie zgodzę , juz tłumacze dlaczego .

Trudno jest zignorować zjawisko o ta dużej skali . To tak jak byś uznał ,że jakiś gatunek ptaka czy owada czy ssaka nie istnieje ,mimo tego ,że faktycznie istnieje . Można udawać ze się nie widzi . Ale kiedy zjawisko wychodzi z widełek w których górna granica "dwa procent" jest nie przekroczona ale przeskoczona ,to nie można mówić o np; błędzie statystycznym ,czy tez patologii społecznej .Skala wskazuje na zjawisko społeczne .

 

Miał byś racje ,pod warunkiem ,że homoseksualizm był by od 0,01 do 1 % . Wtedy faktycznie tylko silny lobbing by pomógł zaistnieć w społeczeństwie . Ale jak wiesz % osób o orientacji homoseksualnej ,jest znacznie wyższy .

 

Spostrzeżenie ;W temacie o mitach ,znów dzięki przeciwnikom homoseksualizmu ,zajął on kluczowa pozycje . Ciekawe dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ,nawet jak się człowiek z czymś nie zgadza ,to mądrze jest wysłuchać ,przeanalizować i nie bojkotować z pnia ...bo licuje ze światopoglądem .

LitrMaślanki, już nie raz wysłuchałem i przeanalizowałem światopogląd promujący homoseksualizm. Ale przeanalizowałem też tezy i założenia które uznają to za zaburzenie i dewiacje i na podstawie swojego światopoglądu i swoich zasad uznałem to za normę.

Niestety założę sie że Ty i cała reszta ludzi głoszących tezy że homoseksualizm jest normą nie zdobył sie na to żeby przeanalizować i sprawdzić założenia przeciwne. Więc o czym my piszemy?

To właśnie ta zasada ,tworzy człowieka ,pozwala się wybijać i być kreatywnym . Ale jeżeli ktoś jest maksymalnie uparty I odrzuca poglądy inne niż własne to nawet nie stoi w miejscu ,biegnie w tył ..po prostu cofa się w rozwoju

A ja widzę to inaczej. Jeżeli ktoś mnie przekona i udowodni że się mylę to zmieniam zdanie, ale w tym wypadku niestety tak nie jest. Argumenty że homoseksualizm występuje w przyrodzie w śród zwierząt wcale nie przemawiają do mnie że nie jest to zaburzenie. A nawet jeśli nie jest zaburzeniem to nie znaczy że przystaje człowiekowi. W Świecie zwierząt jest mnóstwo zachowań których ludzie nie powielają a nawet jak to robią to jest to piętnowane społecznie, np kanibalizm, zabijanie własnych dzieci, załatwianie potrzeb fizjologicznych publicznie, czy nawet publiczna kopulacja. Różnimy się tym od zwierząt że posiadamy rozum nie tylko instynkt i to różnica czyni nas ludźmi.

 

Tak więc nie chcę być chorągiewką na wietrze która zmienia swoje poglądy za to że są one nie modne czy nie poprawne polityczne i nie odnoszę wrażenia ze cofam sie z tego powodu.

 

[Dodane po edycji:]

 

Chociaz szkodliwosc homoseksualizmu nie jest szczegolnie wysoka, w koncu to sa dorosli ludzie i moga sobie robic co chca

 

Zenonek, nie wątpliwie tak, ale to jeszcze nie powód aby pozwalać takim ludziom na zaburzanie równowagi świecie.

Homoseksualizm był jest i będzie, tak jak inne zaburzenia, ale nie oznacza to że wszyscy mają to gloryfikować, podziwiać i respektować i przyznawać przywileje zarezerwowane dla najmniejszej jednostki społecznej- Kobiety i Mężczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, nie wątpliwie tak, ale to jeszcze nie powód aby pozwalać takim ludziom na zaburzanie równowagi świecie.

 

Homoseksualne zwierzeta jakos nie chodza do terapeutow leczyc swej orientacji, a mimo to rownowaga w poszczegolnych gatunkach zostaje zachowana. Natura wie, co ma robic. Niczego nie trzeba sztucznie i na sile zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic głupszego jak ludzie którzy chcą na siłę uszczęśliwiać innych ludzi. Tym bardziej ludzie z jakimiś zaburzeniami którzy ze swoim życiem nie potrafią sobie sami poradzić a widzi im się wpieprzać nos w cudze sprawy. Każdy człowiek powinien dążyć do tego aby być w życiu szczęśliwym, jeżeli na to składa się to że dana osoba do tego szczęścia potrzebuje drugiej osoby tej samej płci niech tak będzie. I chuuj wam do tego zajmijcie się swoim życiem i nie róbcie z osób o innym światopoglądzie idiotów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, nie wątpliwie tak, ale to jeszcze nie powód aby pozwalać takim ludziom na zaburzanie równowagi świecie.

 

Homoseksualne zwierzeta jakos nie chodza do terapeutow leczyc swej orientacji, a mimo to rownowaga w poszczegolnych gatunkach zostaje zachowana. Natura wie, co ma robic. Niczego nie trzeba sztucznie i na sile zmieniac.

 

no tak zwierzęta nie chodzą do terapeótów, lekarzy, nie mieszkają w willach, blokach, nie noszą ubran. I co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie ,że zwierzęta są poddawane terapii .

 

I noszą ubrania i mieszkają i w blokach i w willach ..niektóre maja własne karty bankowe ..a niektóre maja własne zwierzęta .

 

tak na marginesie ,wszędzie gdzie się da ,piszesz o homoseksualizmie ..nie znasz innych mitów albo czegoś co podejrzewasz o mit ?

Sorry stary ale Ty masz chyba jakieś ciągoty ,albo za wszelka cenę chcesz coś ukryć .

Psychologia to tak delikatna dziedzina ,ze można się spierać i dyskutować o wiele spraw ..nie tylko o orientacje seksualna .

Daj już spokój z dowodzeniu swojej racji . Niedługo wszyscy zaczną Ci przytakiwać dla świętego spokoju .

Tego chcesz?

 

Co jest z tobą ? jesteś tak **** czy kreci cie prowokowanie do kłótni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym trudnym dziecinstwem to w sumie chodzi tylko o to zeby sobie ludzie nie wkrecali tego, ze jak takowe mieli/maja to od razu musza miec spieprzone zycie. Bo oczywiscie nie musi byc wcale zle.

 

Natomiast ogolnie dziecinstwo ma kolosalny wplyw na rozwoj osobowosci danego czlowieka.

 

Nawet na ludzi gruboskornych bez brakow w neuroprzekaznictwie.

 

A co dopiero na ludzi z brakami "mozgowymi" czy z nadmierna aktywnoscia malego ukladu limbicznego ?

Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, o tak. Ktoś kiedyś tu napisał, trudne dzieciństwo nie usprawiedliwia trudne dzieciństwo zobowiązuje.

To częsty strach u DDA np, że jeśli ojciec jest alkoholikiem = ja nim będę, jeśli mam ma męża ( mojego ojca) alkoholika = i ja będę takiego miała..... itd.

Ciężko jest bardzo uświadomić sobie że to nasz los i jest on zależny (prawie) całkiem od nas, a zapewne w większości od nas.

Niestety nie zawsze jest tak kolorowo, gorzej gdy nie mamy pojęcia o tym, że można żyć inaczej, nikt nam nie pomógł, lub dalej trwamy w tym "dzieciństwie".........znęcanie się, maltretowanie, przemoc psychiczna, fizyczna, seksualna.....takie rzeczy bardzo rzadko kiedy przemijają bez echa... nie da się z nich "wyrosnąć".....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zwierzęta nie chodzą do terapeótów, lekarzy,

 

 

a słyszałeś o zoopsychologii? to nic innego jak terapeuta dla zwierząt..

to jest już i specjalizacja na wydziale psychologii i kierunek na pewnym europejskim studium.

Z resztą bardzo chwytliwy.

 

co do lekarzy... hmm

a lekarz weterynarii?

mój pies regularnie dostawał oxazepam w pewnym okresie swojego życia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, Mit o dziecinstwie to zwykłe nieporozumienie .

Większość ludzi rozumie go tak ; jak ktoś z patologii głębokiej to ma osobowość rozwaloną ,dzieciństwem .

Ale to nie prawda liczy się siła charakteru . A rodziny tz . Dobre ,tam się tez dzieje . Tyranizujący dzieci rodzice .Mający przerost ambicji . Chcą niby dobrze ,żeby ich pociecha do czegoś doszła ..miała doskonałe świadectwa,ukończyła jakieś studia które zapewnią jej lukratywne zajęcie w przyszłości . Dzieciaki żyjące jak w obozie koncentracyjnym ..otoczone luksusem ,tez cierpią . Nie mają dzieciństwa .

Rodzice zmuszają ich do dorosłości w wieku 15 lub nawet mniej lat . A potem wielkie zdziwienie ,że narkotyki ,alkohol,szemrane towarzystwo .

Czego tu się dziwić??? ..oni wybierają wszystko co pozwala im zapomnieć o tyranii w domu .

 

Reasumując ,moim zdaniem to nie mit . Dzieciństwo to okres kiedy osobowość nabiera kształtu . Nic nie jest dziecku potrzebna tak jak miłość i zrozumienie ze strony rodziców . I czy to patologia czy wyższa ( za przeproszeniem) pierdolęcja . To jak nie ma katowania fizycznego ani psychicznego . I jest dobry kontakt i miłość .To bez względu na status społeczny dziecko będzie normalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, skoro tak Cie męczy dyskusja ze mną to czemu mi ciągle odpisujesz na moje posty i usilnie udowadniasz że sie myle? Tez mam wnioskować ze z tego powodu masz jakieś ciągoty i chcesz coś ukryć?

Ehhh, dobra ja już daje spokuj nie chce mi sie pisać więcej o tym mam ważniejsze problemy

 

[Dodane po edycji:]

 

lakuda, słyszalłem o zoopsychologi, ale to nie zwierzęta decydują o terapiach i leczeniu tylko sa zmuszane przez właścicieli, nie wiem czemu mi o tym piszesz.

zoopsychologia, kolejne źródło do wyciągania szmalu od ludzi.

 

[Dodane po edycji:]

 

tak na marginesie ,wszędzie gdzie się da ,piszesz o homoseksualizmie

LitrMaślanki, pisze o czym mam ochote. Skoro Ciebe ten temat nie interesuje to poco na każdym kroku się wypowiadasz. Mozna by powiedzieć, że depczesz mi po piętach w moich wypowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×