Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mdłości, wymioty po jedzeniu.


maa20

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca po każdym posiłku robi mi się nie dobrze, mdli mnie. Kilka razy wymiotowałam. Nie jest to żadna anoreksja itp., gdyż chce właśnie przytyć. Kiedyś miałam celiakię i byłam przez to bardzo chuda. Gdy już zaczęłam jeść gluten cały czas starałam się przytyć, jednak z małym skutkiem. A teraz prawie nic nie jem. Chodzę głodna, bo boję się, że gdy tylko coś zjem to zwymiotuje. Co to może być? I do jakiego lekarza się udać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie podjął tematu, nie wiem, czy moja odpowiedź jeszcze się na coś przyda... Maa20, chciałabym zaznaczyć, że z celiakii się nie wyrasta, raz zdiagnozowana jest z nami do końca życia. Ja mam celiakię, przed jej stwierdzeniem czułam się jak wrak człowieka, a co do mdłości to były okropne, co prawda nie wymiotowałam, ale miałam wrażenie, że może się to stać w każdej chwili. Bóle brzucha, zawroty głowy dodatkowo, chuda byłam jak anorektyczka, w szpitalu nawet podejrzewali, że mam zaburzenia odżywiania. Ważyłam 38kg przy 162cm wzrostu. Po przejściu na dietę bezglutenową poczułam się jak nowo narodzona. Myślę, ze powinnaś zrobić badania w kierunku celiakii, jeśli jako dziecko miałaś ją dobrze zdiagnozowaną to nadal ją masz, bo jest to choroba na całe życie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maa20, przede wszystkim powinnaś udać się do internisty, który zrobi podstawowe badania i zaleci dalsze wizyty. Tak jak eligojot wspomniał, myślę, że powinnaś mieć zrobioną gastroskopię. Jeżeli objawy które opisujesz nie są spowodowane fizycznymi dolegliwościami, zapoznaj się z tematem o emetofobii:

emetofobia-l-k-przed-wymiotowaniem-t15642.html (7 stron)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na gastroskopii :) fajnie było jak się pójdzie prywatnie...

Badania z krwi wykażą ale nie będą aż tak miarodajne! lepiej zrobić USG brzucha i gastroskopię!

Miałem ten sam problem i do teraz tak mam ,że mdli mnie po jedzeniu ale to przez NL ;)

Do lekarza!!! tu się nie dowiesz zbyt wiele! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×