Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

bieszczadniczko tak czytałam, przeczytałam cały wątek. wiem, że to są objawy w granicach normy , nie są zresztą mocno uciążliwe. na sen nic nie mam i póki co niech tak zostanie.

wiem, że leki mogą dawać o wiele gorsze efekty uboczne więc nie narzekam.

mam nadzieję WIELKĄ, że nie spowodują tycia. Dziś doszły rozszerzone źrenice i ból głowy. mam takie wrażenie, że jedna źrenica jest większa i w tej części głowy właśnie odczuwam ból. Ale to najprawdopodobniej tylko moje wrażenie i obie są równie powiększone. Ogólne samopoczucie chyba na plus.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, nie, nie bylo mi to potrzebne. Caly czas b dobrze na mnie dzialolo 75, moja lekarka mowi ze mam nadwrazliwosc na antydepresanty i wieksze dawki mi nie sa potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieciekawie - po tygodniu i prawie dwóch dniach brania bilans wygląda następująco: ochota, żeby umrzeć/pookaleczać się, derealizacja, czasami brak możliwości skupienia uwagi, bóle i zwaroty głowy. Ale za to zaczyna pojawiać się jakaś motywacja. A, no i poranki też są niefajnie, bo albo jestem strasznie wkurzona i miotami przekleństwa pod nosem, albo się wszystkiego boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmm, dopóki nie zaczęłam brać Mirzatenu, to na Alvencie straciłam ok. 4 kg przez nieco ponad tydzień (apetyt właściwie zerowy). Dopiero Mirzaten wywołał u mnie większy apetyt i waga wróciła do normy. Chyba więc nie masz się czego obawiać :) choć, jeśli u Ciebie też apetyt tak będzie "kulał", to radzę zmusić się do jedzenia, bo energię jednak z czegoś trzeba czerpać. Ja na początku czułam się bardzo słaba i jak po kilku dniach prawie-niejedzenia zaczęłam jednak jeść cokolwiek, to było mi dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

Dostałam od lekarza wenlafaksynę, ale dziwi mnie dawkowanie, bo mam brać rano i wieczorem po jednej kapsułce 37,5 mg, a wszędzie w necie jak wół napisane, że te kapsułki o powolnym uwalnianiu bierze się raz na dobę...

czy ktoś może coś poradzić?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

Dostałam od lekarza wenlafaksynę, ale dziwi mnie dawkowanie, bo mam brać rano i wieczorem po jednej kapsułce 37,5 mg, a wszędzie w necie jak wół napisane, że te kapsułki o powolnym uwalnianiu bierze się raz na dobę...

czy ktoś może coś poradzić?

z góry dzięki

 

ja tez mialem brac 75mg 2 razy dziennie ale bralem tylko rano 150mg i bylo ok. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka 37,5 brana 2 razy dziennie powoduje, że to będzie minimalnie słabiej działać niż dawka 75 brana raz dziennie. Widocznie lekarz stwierdził, że dawka jednorazowa 75 jest trochę za silna. (bystry jestem co? ;P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abby :Ja miesiąc brałam 75mg dwa razy dziennie, a teraz biorę zwyczajnie z rana 150mg ale wtedy gdybym nagle zaczęła taką podwójną dawkę brać to może nie było by to takie spokojne przejście.

Myślę że warto posłuchać lekarza, zwłaszcza jeśli zaczynasz brać Venlafaxyne, Twój organizm musi się przyzwyczaić, a tak z bomby 75mg na raz? :/ Biorąc 37.5mg przez pierwsze dni myślałam że umrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dzień alventy, skutków ubocznych już od paru dni nie odczuwam. w zasadzie jakbym nic nie łykała. samopoczucie nijakie, apetyt taki ani zły ani dobry. spać mogłabym cały czas(zawsze tak mam). pozostaje mi czekać.

 

bukszpryt nie zrażaj się szybko minie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 zł za 75 SR :

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja też biorę efevelon od 2 m-cy. Poprawa nastąpiła po 3 tygodniach. Pierwsze 2 tyg. były koszmarne, ale "ratowałem" się alproxem,

teraz jest już ok. Ja mam zapisane dodatkowo lerivon. Polecam - dobrze się po nim śpi i ma się apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Alventa 75 + Trittico 50. Po Alvencie wiele skutków ubocznych odczuwam, ale poprawy jeszcze nie widzę, pewnie za wcześnie bo to dopiero 6 dzień. Niestety pojawiły się problemy ze spaniem, dziś poszłam spać o 1 a po 4 już przekręcałam się z boku na bok. Czułam się jak zombie idąc do pracy, a dziś jeszcze trzeba się uczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×