Skocz do zawartości
Nerwica.com

Eutanazja


linka

Prawo do eutanazji  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Prawo do eutanazji

    • Jestem za
      17
    • Jestem przeciw
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo ciekawa waszego zdania o eutanazji. Oczywiście zakładam, że :

 

- cierpienie pacjenta jest nie do zniesienia, przy czym nie ma szans na polepszenie się stanu chorego

 

- żądanie przez pacjenta eutanazji musi być dobrowolne i powinno utrzymywać się przez z góry określony czas, nie może być spełnione, jeżeli osoba jest pod wpływem narkotyków, cierpi na zaburzenia psychiczne lub pozostaje pod wpływem innych osób

 

- pacjent musi mieć pełną świadomość swojego stanu zdrowia, rokowań i przysługujących mu praw

 

- konieczna jest konsultacja z co najmniej jednym niezależnym lekarzem, który musi potwierdzić stan zdrowia pacjenta i przesłanki, o których mowa powyżej

 

- eutanazja musi być dokonana w medycznie odpowiedni sposób przez lekarza lub pacjenta w obecności lekarza

 

- pacjent musi mieć co najmniej 12 lat (pacjenci w wieku od 12 do 16 lat muszą otrzymać zgodę rodziców)

 

Czy pod takimi warunkami jesteście zdolni zaakceptować prawo do eutanazji czy je odrzucacie?

 

Dlaczego? Czy są to aspekty moralne? Religijne?

Czy waszym zdaniem to odzieranie z godnej śmierci czy wręcz na odwrót? Dawanie odrobiny godności na sam koniec życia....? Czy wy będąc w takim przypadku bylibyście w stanie poprosić o eutanazję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przeciw, pomine kwestie religijne, ale mysle ze gdyby eutanazja byla dozwolona to w dzisiejszym materialistycznym swiecie dawaloby to duze pole do popisu dla osob ubiegajacych sie o majatki, spadki starszych schorowanych osob, ktore niekoniecznie chcialyby sie poddawac Aniolowi Smierci :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka widzialem cierpienie i biore je pod uwage, naprawde ciezko mi ocenic czy eutanazja jest zla czy dobra, tylko widzialem tez spory o majatki, sluchalem rozmow kto co dostanie, kto czeka na smierc kogos itd., dlatego mysle ze to by nie przeszlo, bo swiat jest zagmatwany, a nie bialo-czarny. a przypadki o ktorych mowie nie sa pojedyncze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra po pierwsze nie jestesmy tu z byle jakiego powodu(przynajmniej ja)ale argumentujac nasze poglady na temat eutanazji sa odchyle.Zaloze jednak ze jestem zdrowy fizycznie,psychicznie,zyje w niepodleglym panstwie i mam farta kase itp i tu pewnie moja ocena by wygladala inaczej.Jestem jednak za eutanazja(najlepszy przyklad eutanazji pokazal hitler).Mysle ze najlepszym sposobem bylaby trucizna lub kula w leb.Ale zalozmy ze osoba cierpi lezy i nic nie robi,zyje jak warzywo i tylko leki utrzymuja je przy zyciu to jakbysmy przestali dawac leki to niebyloby zabojstwo czy eutanazja ale smierc wskutek choroby.Jakbysmy zyli w czasie 2 wojny to by nas nie bylo(pomijajac fakt ze hitler byl chory psychicznie,mial parkinsona,chore pluca i wzrok).Tu trzeba liczyc na farta tak jak normalnie w zyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się nie opowiem w tej ankiecie.

Dosłownie dzień przed wigilią moja babcia co miała 100 lat straciła przytomność i upadła, w wyniku czego złamała sobie rękę w okolicy barku ( kruche kości osteoporoza).

Pogotowie zabrało ją do szpitala, przyczyną utraty przytomności był krwiak na mózgu i mały wylew. Kiedy przyjechałem do szpitala ją odwiedzić zrobiło mi się żal tak że aż łzy mi popłynęły, bo widziałem jak cierpi.

Myślę, że nie była do końca świadoma, w zasadzie nie można było się z nią dogadać w żaden sposób.

Tak sobie myślałem że lepiej by było jak by umarła i żeby już nie cierpiała, bo musiała by żyć ze złamaną ręką do końca swoich dni, bo starych ludzi nie wsadza się w gips ( tak stwierdził chirurg).

Modliłem się do Boga żeby Ją zabrał z tego świata bo wystarczająco już przeżyła i faktycznie w sylwestra zeszła z tego świata, wierzę że tam gdzie teraz poszła jest jej lepiej.

 

Jeśli chodzi o eutanazje to jestem przeciw, ale czasem mam wątpliwości, wiem że eutanazja to samobójstwo, a samobójstwo to grzech śmiertelny, ale czasem ból i cierpienie jest tak silne że nie dajemy rady. Jednak ja osobiście nie był bym w stanie uśmiercić żadnej niewinnej osoby nawet cierpiącej, jeżeli ktoś z was zabił by swojego dziadka, matkę, czy ojca z litości to ok, ja jednak bym tego nie zrobił, ale na pewno bym sie modlił żeby nasz Pan sam skrócił cierpienie chorego.

Wiem natomiast co by sie stało gdyby tak jak w Holandii była legalna eutanazja, zaczął by sie handel skórom i majątkami i spadkami starych zniedołężniałych ludzi, czyli kolejny proceder. Jak myślicie czemu starzy ludzie uciekają z Holandii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za . Kaidy człowiek powinien mieć prawo wyboru ..i możliwość otrzymania pomocy .

Pod warunkiem,że tylko on konkretnie może zdecydować ,żeby nie było wykańczania chorych i starych tylko dlatego ,że są chorzy i starzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za ( zagłosowałam na przeciw-nie doczytałam pierwszego postu- głupia domi ) ale tylko w szczególnych sytuacjach. kiedy naprawdę nie ma już cienia szansy na zmianę sytuacji. wtedy jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dochodziło by do konkretnych nadużyć. Zakłady pogrzebowe miały by zajebisty biznes z lekarzami. Tak jak kiedyś była afera z pawulonem.

Z resztą zastanawia mnie fakt że w krajach w których jest eutanazja i aborcja, nie ma kary śmierci dla zwyroli których trzeba utrzymywać. A te pieniądze mogły by iść np na leprze środki przeciw bólowe dla osób chorych.

Druga sprawa to to że legalizacja eutanazji może zmuszać do sytuacji ze lekarz który nie zgadza sie moralnie na eutanazję będzie do tego zmuszony pod karą zwolnienia z pracy.

 

Jeśli miała by być eutanazja to tylko w wyjątkowych okolicznościach dla osób które specjalnie o to proszą, i najlepiej żeby sami mogli sobie ją wykonać i nie obciążać sumienia innym ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×