Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z odróżnieniem snu od rzeczywistości


daredevil20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem.

Mając 15 lat zacząłem interesować się psychologią. I tak poznałem NLP. Zacząłem stosować ją na sobie by podkreślić, zmienić cechy charakteru. Rok temu odkryto u mnie pewien rodzaj nerwicy. Dzięki automanipulacji kontrolowałem to (wyobrażałem sobie lustro naprzeciw, a w nim siebie, absolutnie spokojnego i wcielałem się w 2-go siebie). Puls diametralnie zwalniał. Poza tym kontroluję sny. I tu zaczyna się problem, ponieważ sny wywołują emocje. Ale tak wyraźne jak nigdy dotąd np. gdy chcę być szczęśliwy, umysł sam dobiera mi sen dzięki któremu czuje się niewyobrażalnie szczęśliwy. po chwili gdy zechcę być smutny fabula się zmieni i jestem smutny jak nigdy. Ale najgorsze jest wybudzanie się nie mogę odróżnić snu od rzeczywistości. Gdy chcę np ruszyć ręką , ruszam ręką bohatera snu nie własna. Gdy chcę się obudzić zajmuje mi to w moim wyobrażeniu całe wieki. a gdy już wstanę to czuję się dziwnie, nieswojo, zaskoczony zdezorientowany, przestraszony. zastanawiam się czy to istotnie może stać się groźne np. jeśli sny spodobają mi się bardziej niż rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że poczytam kilka opinii i znajdę tu jakąś wskazówkę. Może ktoś miał już taki problem? Chętnie dowiedział bym się jak sobie z nim poradził.

 

[Dodane po edycji:]

 

Byłbym wdzięczny gdyby na forum jakiś psychiatra, wyjaśnił mi procesy powodujące ten stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intensywne marzenia senne występują także podczas depresji.W moim przypadku co noc mam po kilka snów,kilka różnych historii jedne szczęśliwe drugie przerażające a inne wręcz prorocze.W sumie mam ich już dosyć bo męczą trochę psychikę i budząc się rano jestem trochę skołowany,staram się nie rozmyślać nad nimi wtedy szybko idę do okna i patrzę w dal taki mam sposób.Rzadko je kontroluję ale i takie się zdarzają,wtedy jest ok ;) jeżeli jestem gdzieś w budynku zaraz idę do okna,to może brzmi śmiesznie ale polatać każdy chce ;)Odpowiadając na twoje pytanie ja zawsze budząc się rano wiem że to rzeczywistość.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością to nie depresja. Możliwe ze stres.

A moje sny. to jedna historia. Nie wiele różnych. Jedna kontynuowana przez kilkanaście nocy.

Zapomniałem wyznać że mojemu zasypianiu towarzyszy lęk, a następnie stan pewnego rodzaju odurzenia (nie wynikający z mojej przyczyny). Tak jakby mój umysł się wyłączał jeszcze przed zaśnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daredevil20, nie nastąpi gdyż nie mamy tu żadnego psychiatry.

 

[Dodane po edycji:]

 

Gdybym był na tyle zdesperowany na ile być powinien ktoś inny, pewnie bym poszedł.

:shock:

Co znaczy to zdanie? Nie jesteś na tyle zdesperowany żeby iść do psychologa czy psychiatry ( nie wiedziałam, że dopiero desperacja może tam prowadzić :roll: ) ale szukasz porady u psychiatry na forum....nie rozumiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Teoria: psychiatrzy nie pracują za darmo.

2. Teoria: Ja nie jestem psychiatrą, więc za darmo mogę pokazać palcem, gdzie szukać odpowiedzi:

To publikacje i fora o LD i OBEE ( po polsku "świadome sny" i "podróże poza ciałem")

Ja sam coś tam wiem, ale zakładam, że są eksperci lepsi ode mnie.

Po prostu zadaj to pytanie w innym miejscu, pamiętając, że:

psychoanaliza to teoria a podróże astralne i wychodzenie z ciała to praktyka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Teoria: psychiatrzy nie pracują za darmo.

2. Teoria: Ja nie jestem psychiatrą, więc za darmo mogę pokazać palcem, gdzie szukać odpowiedzi:

To publikacje i fora o LD i OBEE ( po polsku "świadome sny" i "podróże poza ciałem")

Ja sam coś tam wiem, ale zakładam, że są eksperci lepsi ode mnie.

Po prostu zadaj to pytanie w innym miejscu, pamiętając, że:

psychoanaliza to teoria a podróże astralne i wychodzenie z ciała to praktyka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intensywne marzenia senne występują także podczas depresji.W moim przypadku co noc mam po kilka snów,kilka różnych historii jedne szczęśliwe drugie przerażające a inne wręcz prorocze.W sumie mam ich już dosyć bo męczą trochę psychikę i budząc się rano jestem trochę skołowany,staram się nie rozmyślać nad nimi wtedy szybko idę do okna i patrzę w dal taki mam sposób.Rzadko je kontroluję ale i takie się zdarzają,wtedy jest ok ;) jeżeli jestem gdzieś w budynku zaraz idę do okna,to może brzmi śmiesznie ale polatać każdy chce ;)Odpowiadając na twoje pytanie ja zawsze budząc się rano wiem że to rzeczywistość.

Pzdr

 

Każdy ma kilka snów dziennie ale nieliczni je pamiętają. Ciesz się! Niektórzy chcą pamiętać i uczą się tego bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intensywne marzenia senne występują także podczas depresji.W moim przypadku co noc mam po kilka snów,kilka różnych historii jedne szczęśliwe drugie przerażające a inne wręcz prorocze.W sumie mam ich już dosyć bo męczą trochę psychikę i budząc się rano jestem trochę skołowany,staram się nie rozmyślać nad nimi wtedy szybko idę do okna i patrzę w dal taki mam sposób.Rzadko je kontroluję ale i takie się zdarzają,wtedy jest ok ;) jeżeli jestem gdzieś w budynku zaraz idę do okna,to może brzmi śmiesznie ale polatać każdy chce ;)Odpowiadając na twoje pytanie ja zawsze budząc się rano wiem że to rzeczywistość.

Pzdr

 

Każdy ma kilka snów dziennie ale nieliczni je pamiętają. Ciesz się! Niektórzy chcą pamiętać i uczą się tego bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałam o świadomych snach.

Czyżbyś namieszał w fazie REM? I teraz występuje bez Twojego świadomego udziału. Badanie faz snu wykonują w Warszawie w Instytucie Neurologii i Psychiatrii.

Wiesz na Twoim miejscu to wybrałabym się do lekarza, i to jakiegoś lepszego.

Zacznij od dobrego psychiatry. Żadna porada na forum nie zastąpi lekarza w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałam o świadomych snach.

Czyżbyś namieszał w fazie REM? I teraz występuje bez Twojego świadomego udziału. Badanie faz snu wykonują w Warszawie w Instytucie Neurologii i Psychiatrii.

Wiesz na Twoim miejscu to wybrałabym się do lekarza, i to jakiegoś lepszego.

Zacznij od dobrego psychiatry. Żadna porada na forum nie zastąpi lekarza w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×