Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

od marca 2010 biorę seronil w dawce początkowej 30mg a od 3 miesięcy 10mg + sulpiryd 50mg

postanowiłem odstawic powyższe leki ale mam pewne obawy co do skutków jakie może to wywołać.

czy istnieje opcja powrotu depresji? czy nerwica moze sie nasilić? boje się ze znowu popadnę w ogromny dół, smutek,nasilenie natręctw, brak motywacji do życia...

do psychiatry idę dopiero w lutym ale juz teraz chciałbym sie uwolnic od leków- najbardziej od seronilu ze względu na skutek uboczny jaki wywołuje a mianowicie obniżenie libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastąpiła poprawa, zaznacze ze było naprawdę ciężko, natręctwa mam od dzieciństwa ale nimi najmniej sie przejmuje. najbardziej zalezy mi na tzw wewnętrznej sile do działania, aby się nie smucić tylko żyć i nie przejmowac sie problemami tylko je rozwiązywać. w najblizszym czasie planuje załozyc rodzine i stąd moja chec poprzestania brania leków. moj psychiatra za kazdym razem wymysla coraz to nowe leki, a ja po prostu nie chce tego brac. wizyta za około miesiąc- bede brał co drugi dzien seronil i sulpiryd - zobaczymy.

 

[Dodane po edycji:]

 

człowiekbezimienia,

 

Ciesz sie, ze nastapila poprawa ^^

 

Ja biore pol roku Zoloft i ni grzyba.

 

wydaje mi sie ze jesli CI nie pomogl to nalezy zmienic leki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie pojawiają się ZAUWAŻALNE działania Andepinu? Czy ktoś z Was wie? Pytam, ponieważ jak zaczęłam brać Parogen to już po kilku dniach były efekty zarówno te dobre jak i te uboczne. A teraz ciiiiszaaaaa.....tzn brak i tych i tych skutków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna - 8 dzień , idzie ku lepszemu , powoli stawia mnie do pionu , jeszcze jestem " lekko przygarbiony " :) ale już wracają najważniejsze rzeczy - zainteresowanie życiem , energia , może nawet mały entuzjazm , optymizm , regularny i mocny sen , zniknąl lęk i niska samoocena , poczucie winy za wszysko i wszystkich tez jest jakoś odleglejsze , sam jestem zaskoczony , że po tygodniu poprawa jest taka znaczna , matemacznie ok 70 % - myslę ,że to juz dobry wynik a na pewno stan żeby zakasać rekawy , zabrać się za sport ( pływanie , pilka , może nawet ranne przebieszki ) a w lutym może nawet terapia .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to jest z tą fluoksetyną bo biorę już 4 tydzień i tak mnie trzęsie jak przy padaczce jakiejś, całe ciało, ledwo stoję na trzęsących się nogach, dzisiaj przez to musiałem zwolnić się z pracy, a mam taką depresję że ten lek jest dla mnie jakąś jedyną szansą, boję się że bez niego to sobie żyły podetnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę 20mg Bioxetin rano (to też fluoksetyna) poza tym nie biorę nic, od lat cierpię na nerwicę która objawia się trzęsącym się ciałem w stresowych sytuacjach ale odkąd zacząłem brać ten lek to mi się wszystkie objawy zwiększyły 10-krotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku leczenia może pojawiać się nasilenie objawów m.in. nerwicowych.

Może to trwać ok miesiąca.

Czemu akurat ten lek? Nie brałeś nic innego?

Poza tym, może wybierz się do psychiatry, żeby dał Ci coś na uspokojenie (jakieś benzo) do czasu gdy fluo zacznie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, lekarka dała mi lek i powiedziała że już tu ona nie będzie pracować i do widzenia, poza tym mam też szum w uszach i ból głowy, bezsenność, zawroty głowy, ale ta telepka to faktycznie najgorsze co może być, zakupów nie mogę zrobić, a jak nie bioxetin to co innego?

A benzo powiedziałą że nie da mi i kropka bo to uzależnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, ale 4 tygodnie to czas najwyższy żeby skutki uboczne powoli się zmniejszały....nie powinny być już takie żeby dezorganizowały życie....ja bym jeszcze poczekała 2 tygodnie, poszła tak jak radzi Lu do psychiatry po jakieś doraźne leki a gdyby wtedy nic się nie zmieniło....zmienić antydepresant.

 

[Dodane po edycji:]

 

szron, :shock: zmień lekarza, natychmiast !!

Poza fluoksetyną jest MASA innych antydepresantów.....dobrze ci radzę, zmień psychiatrę bo to co opisujesz nie jest normalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki serdeczne za poradę - chyba pójdę gdzieś prywatnie niech coś mi poradzą bo nie wyrabiam, swoją drogą dziwna sprawa z tym benzo - nie chcą przepisywać ale jak ludzie mają funkcjonować w tak trudnych chwilach bez nich? Z głodu umrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×