Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a Antykoncepcja


Currara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że zmiana na te z mniejszą ilością hormonów załatwi sprawę, bo jak nie, to będzie kiepsko...Jak je biorę, to przynajmniej ciążą się nie stresuję i mogę czerpać przyjemność z seksu. Z prezerwatywą, to niestety nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej :roll: Tylko zastanawiam się, czy facet, z którym jestem zasługuje w ogóle na to wszystko. Nie potrafi nic zrozumieć, chociaż doskonale zna moją sytuację. I teraz nie wiem, czy zaczynam się w nim doszukiwać złych cech na siłę, przez to, że znowu wpadłam w dołek, czy dlatego, że zaczynam przeglądać na oczy i dostrzegam, że to jednak nie ten :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt długo-ponad pół roku. Dzisiaj przeprosił mnie za swoje zachowanie, ja jego też, wyjaśnił, że po prostu byłam nie do wytrzymania...Tylko co ja mogę na to poradzić, przecież nie biorę tych tabletek od tak sobie, robię to dla nas i jak coś się dzieje złego, to i on i ja mamy problem i trzeba coś na to zaradzić, a nie, tak jak to on robił wkurzał się i wydzierał na mnie, że mam dziwne humory...Dorosły facet, a czasami zachowuje się jak 12letni chłopczyk :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://kopalniawiedzy.pl/SSRI-inhibitory-zwrotnego-wychwytu-serotoniny-depresja-antydepresanty-wady-wrodzone-wady-serca-ciaza-8606.html

 

"Jak wykazała analiza danych epidemiologicznych, stosowanie SSRI powodowało dwukrotny wzrost ryzyka wystąpienia wrodzonych wad przegrody serca. Prawdopodobieństwo wystąpienia defektu wzrastało jednak do ponad 400% w stosunku do populacji niestosującej tych leków w przypadku, gdy przyszła matka zdecydowała się na zmianę stosowanego antydepresantu w ciągu pierwszego trymestru ciąży."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od 3 miesięcy mam problem z ciągłym niepokojem oraz atakami paniki. Początkowo leczona byłam elenium, które jednak przestało mi pomagać. Aktualnie od ok. miesiąca, przyjmuję Citabax(1x20mg) i Xanax SR ( początkowo 1mg rano - 1mg wieczorem, od tygodnia 0,5mg rano - 1mg wieczorem) i jest wszystko w porządku. Jednak od tego czasu mam problemy z miesiączką krwawienie trwające 10dni, plamienia przez kolejne 5-7dni i znów ok.10dniowe krwawienie. Ostatnie krwawienie trwało prawie 14dni. Byłam u ginekologa

stwierdził, że wszystko jest w porządku i że wygląda to na zaburzenia hormonalne, zalecił mi brać Provere 10mg przez 10 dni licząc od 14dnia cyklu, przez 2 cykle, a następnie Luteine. Poinformowałam go oczywiście o mojej chorobie i lekach, które przyjmuję, jednak teraz przeczytałam niektóre opinie na temat Provery, że może powodować uczucie lęku i inne skutki uboczne. Stąd moje pytanie czy stosował ktoś Provere z lekami psychotropowymi? Dodam, że mam 20 lat jestem i przez najbliższe dni będę sama w mieszkaniu co wzmaga jeszcze moje poczucie niepewności co do nowych medykamentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u ginekologa

stwierdził, że wszystko jest w porządku i że wygląda to na zaburzenia hormonalne, zalecił mi brać Provere 10mg przez 10 dni licząc od 14dnia cyklu, przez 2 cykle, a następnie Luteine. .

 

Hmm. Dziwny ten Twój ginekolog. Czy zlecił Ci badania hormonalne: Prolaktyna, FSH, TH, progesteron, estrogeny itp. czy oparł się na swej intuicji i wszechwiedzy. Bo jeśli to drugie - to... :roll:

 

Leki psychotropowe (niektóre przeciwpsychotyczne, a nawet niektore SSRI) mogą podwyższać poziom prolaktyny, co powoduje znaczne rozchwianie hormonalne.

 

Poczytaj moje posty (zwłaszcza te początkowe) - u mnie zanikła miesiączka i pojawiły się duże kłopoty hormonalne - właśnie przez psychotropy :? . Jestem jak najbardziej za zbadaniem hormonów. Pozdrawiam ciepło :D Daj znać, czy wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apii, biore tez neuroleptyk (neuroleptyk tez nie wplywa), juz z 10 lat i bralam i tabsy i plastry i wszystko ok, grunt zeby przy tabsach nie miec biegunek, ani wymiotow bo osbalabiaja dzialanie. A przy plastrach taka wygoda, ze akurat biegunka/wymioty nie wplywaja na dzialanie anty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, oo no to wspaniala informacja. A ginekolog wie, ze bierzesz neuroleptyk i antydepresant? Ja sie boje, ze moj gin mi nie wypisze bo on jest troszke taki niekumaty i nie bedzie sam wiedzial czy to wplywa czy nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wizyta u kumatego to wydatek ok. 100 zł, mnie na to nie stać :?

 

spoko, ssri z tego co wyczytalam nie wplywaja, jeszcze mam watpliwosci co do neuroleptykow, ale agusia pisze, ze bierze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×