Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Asia nie będe na razie lecieć na usg bo mi hematolog powiedział, zebym bez stresu poszła za pół roku jak bardzo chcę. No to jeszcze czas. A poza tym strasznie mnie stresuje to usg i sie boję , że jakbym tam poszła to zaczęłabym się bac jeszcze bardziej i wszystko by mi sie przypo9mniało. Morfologie sobie zrobię i do internisty pójdę żeby obejrzal wyniki. A jak boli przy dotykaniu to dobrze? Czy w ogole powinien boleć ? Bo tak sam z siebie nie boli.

Jeżeli sie powiększył to chyba niewiele, ale może od tej ranki na podniebieniu :zonk: albo od zatrzymanej ósemki? :zonk: Nie wiem co myśleć. Troche mam stracha.... zetVi gdzie jesteś? Od razu uprzedzam pytanie i odpowiadam:nie macałam wcześniej tego węzła i od macania nie boli.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja bym skorzystała z takiej okazji że za 5 zł. :D

 

[Dodane po edycji:]

 

A może Asia idx to bedziesz spokojniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węzły nowotworowe przy dotyku nie bolą (wiem to z zakazanej strony, oni to mieli to wiedzą :smile: )

 

Mówiłam lekarzowi o moich wynikach jak byłam (pamiętam je doskonale), bo karteczki zapomniałam. I pani doktor i radiolog powiedzieli, że póki liczbowo się zgadzają to czy o 5% tych jest więcej czy mniej to nie jest ważne. Źle by było gdyby to np. 30% albo by liczbowo się nie zgadzały. To ja się już tą białaczką nie martwię. Morfologię może w marcu powtórzę.

 

Jak Ci hematolog tak powiedział, to go posłuchaj. Bo tylko kasę wydasz na to usg, i nic z tego nie będziesz miała. Nie martw się. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem. :D Olinelka, muszę Ci oznajmić - i przysięgam z ręką na sercu - że ruchomy, bolesny węzeł - POJEDYNCZY (pojedyncze powiększone to nawet nie jest jeszcze limfadenopatią) węzeł - to z całą pewnością nie jest przerzut nowotworu. Ani odległy ani bliski. Po pierwsze: węzeł - zaatakowany nowotworem "sprawia", że cały układ immunologiczny "szaleje". Najbardziej "szaleją" w tym momencie limfocyty. Morfologia ujawnia takie nieprawidłowości. Gdybyś zjawiła się z tym węzłem u lekarza internisty - ten najpierw wziąłby pod ostrzał okoliczne tkanki czy narządy wokół tego węzła. M.in zęby. Zatrzymane ósemki - potrafią doprowadzać do mniejszych czy większych stanów zapalnych i często się zdarza, że to one są przyczynowe. Nie wszystkie zapalenia od zębów przyczynowych muszą się ujawniać. Można mieć stan zapalny - i ulec pozorowi, że się go nie ma, bo ząb "nie boli", a na rtg jest "czysty". Dlatego zatrzymane, konfliktowe zęby mądrości zazwyczaj się usuwa. Pojedynczy, ruchowy węzeł może być też pamiątką po przeziębieniu, katarze, kaszlu, grypie, zapaleniu zatok i tak dalej. Problemem byłoby, gdybyś miała tam widoczne gołym okiem skupisko węzłów, już całkowicie nieruchomych - i bez przeziębień i stanów zapalnych w wywiadzie, ze wzrostem limfocytów - wtedy pobiera się węzeł do histopatologii i szuka dalej. To nie jest tak, jak się większości wydaje, że węzły mamy po to - by w razie ich powiększenia wiedzieć, że jest rak. Węzły chłonne nie służą wyłącznie za alarm rakowy - one informują o różnych zapaleniach a czasem u wrażliwych - nawet o byle katarze. :-)

 

Perla, nie zawsze kupa musi być ciemna. Czasem bywa, że jest jasna - co jest uwarunkowane dietą. Nieprawidłowa kupa - taka do przejmowania się - musi być nie tyle, co jasna, co raczej "tłuszczowa", zawierająca niestrawione resztki pokarmowe, może z krwią, śluzem i tak dalej. Sama zmiana koloru kupy - to nie katastrofa. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetvi ale to juz mamod pare dni n ie wiem po cyzm jem to samo a jesli chodzi o niestrawione resztki to nie raz si eznajdzie np orzechy adzmarchewka nie zawsze. I dziwi mnie mianowice takie cos jkamnieb oli zoladek to zaltwie sie normalnie a np jakmnie prawie nie boli brzuch to sie luzno zalatwiam i czuje pryz tym przelewania w jelicie toche dziwne.

A wiem ze jasny stolecmoze byc od zolci watroby oszalec idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a czy Wy też macie pod językiem taką twardą gulkę ruchomą? Bo ja coś takiego mam. Mniej więcej na środku, w tym zgłębieniu.

W dodatku po lewej stronie od tego wędzidełka pod językiem mam dwa takie czerwone miejscai, bolą jak przejeżdżam językiem i jak podnoszę język do góry. Czy to mi się afty robią ???

Plecy mnie dzisiaj też nawalają. Boję się, że to nery. I piecze przy oddawaniu moczu, odstawiłam urosept i znów zaczyna :why: Kurde, ale wszystko wskazuje na to, że mam zapalenie bakteryjne.

 

[Dodane po edycji:]

 

W ogóle miałam dziś wizytę u psychologa i nie poszłam :evil: Była o 9 rano, a to jest godzina jazdy ode mnie, a nie mogłam spać w nocy i zaspałam..

 

[Dodane po edycji:]

 

I jeszcze mam cały czas gardło zaczerwienione i widoczne są na nim naczynka krwionośne, a podniebienie mam takie jaśniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mel wydaje mi się, że masz zapalenie pęcherza, al cholera jak bolą nerki to nie wiem. Bo podobno przy zapaleniu nerek jest gorączka i wymioty (nie wiem dokładnie, ale moja koleżanka tak miała). Jedz ten urosept, przecież to nawet profilaktycznie można zażywać.

Nie mam takiej gulki.

 

[Dodane po edycji:]

 

Czyli się nieźle przeziębiłaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetVi, dzięki! :uklon:

Ale jeszcze małe sprostowanie: powiększonych węzłów to mam kilka: Po prawej stronie szyi powiększonych jest 3w tym 2 podżuchwowe i jeden szyjny. (od 1,5-do 2,4 cm) , Po stronie lewej powiększone 3 (radiolog określił-wzdłuż linii MOS) i jeden własnie ten, który mnie zaniepokoił jest dobrze przeze mnie wyczuwalny(szyjny), to samo po prawej. Wyczuwam dobrze tylko jeden. A na usg widocznych jest więcej.Sumując: Mam powiększonych sporo kilka węzłów a wyczuwam dobrze dwa: jeden po lewej stronie szyi, drugi po prawej stronie szyi. Ten , który mnie zaniepokoił, to po lewej po stronie zatrzymanej ósemki. Jest ruchomy ale twardy. I jednak niebolesny :( Wydawało mi się że boli bo juz nie boli. Po prawej stronie szyi mam wyczuwalny węzeł twardy i ruchomy. I niebolesny. Lekarze określili te węzły jako pozapalne pamiątki. Ale mimo wszystko zaniepokoiłam sie bo mi sie wydawać zaczęło , że ten po lewej stronie sie trochę powiększył :( . I gdybym wiedziała, że mam powiekszony tylko jeden węzeł to pewnie bym się tak nie martwiła, ale niestety usg wykazało kika wezłów powiekszonych.Jeśli możesz coś jeszcze mi powiedzieć na temat tych moich utrapień,zetVi to bedę Ci wdzięczna. Czy jak jest ich kilka to mam się martwić jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mel nasikaj do pojemnika i idź sie zbadać, bo pewnie masz infekcje układu moczowego. Ja miałam kiedyś bez wymiotów i goraczki a piekło przu siusianiu i plery bolały jak cholera.

 

[Dodane po edycji:]

 

mogłas sobie wprowadzic ta infekcję tym ciągłym macaniem szyjki i zagladaniem :nono: Lepiej nasikaj i idz do lekarza bo urosept może nie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aneta Wydaje mi się, że jak jest pojedynczy to nie oznacza, że tylko jeden masz powiększony. Tylko, że możesz mieć kilka, ale nie tworzą pakietów. Ja tez mam kilka powiększonych. :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

Mel no to nie martw się tą gulką, ja jej u siebie nie znalazłam. Ale ja tam miałam te wędzidełko nacinane to może coś usunęli.

 

[Dodane po edycji:]

 

Aaa, zapomniałam Wam powiedzieć, że moja babcia wczoraj poszła do szpitala. Zbadali ją ręcznie, wyników jeszcze szczegółowych oprócz usg nie ma. Ale lekarka mówi, że nic strasznego póki co nie widzi. Dali jej kroplówki i jakieś leki i już lepiej. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrzebuję jakieś skierowanie? Gdzie mam iść z tym pojemnikiem? Ja nic nie wiem :why: Też myślę, że ogólnie zapalenie zaczęło się od tej infekcji bakteryjnej co to wyszła w cyto i teraz się rozprzestrzeniła na pęcherz.

 

Asia, widzisz, babcia Twoja zdrowsza od nas wszystkich :P

 

[Dodane po edycji:]

 

A wiecie, zrobiłam nawet test ciążowy wczoraj, bo on wykrywa hcg i jak ma się hcg to albo jest się w ciąży albo ma się r. No i ujemny wyszedł, czyli na pewno żadne przerzuty nie wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wp coś było o 23 letniej dziewczynie, która walczy o życie. I, że śmiertelny wirus wraca do Polski. To to? Ja nie wchodziłam tego czytać. Ale nie martw się, moja sąsiadka miała świńską grypę (jakieś 15 domów dalej) i nikt inny się nie zaraził. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla, Nie ma jednostki chorobowej, która polega na reakcji (zapadaniu) po dotknięciu kręgosłupa.. rozwiń to trochę, bo może źle rozumiem. :-) A sprawę z kupą - źle kojarzysz. Jasna zazwyczaj świadczy o problemie trzustkowym (dopiero na drugim miejscu jest wątroba) - tyle, że musiałaby być tłusta. ;)

 

olinelka, chodzi o "pakiety", dokładnie tak jak mówi joakar. Powiększone węzły różnie zlokalizowane wciąż kwalifikują się do pojedynczych. Tymczasem pakiety - to kilka węzłów zbitych razem - widocznych często gołym okiem, niebolesnych. Ale - i to trzeba podkreślić - samo zjawisko "pakietów" również nie oznacza, że węzły mają pochodzenie onkologiczne.

 

 

Mel, jeśli o mocz chodzi - internista wypisuje skierowanie na podstawową analizę moczu (przejrzystość, kolor, pH, ciężar, obecność cukru, leukocytów i tak dalej) - kupujesz w aptece kubeczek na mocz, i oddajesz poranny na czczo. Zanosisz w godzinach rannych do punktu. Wszystko. :-) Apropos języka - wiem o, co chodzi. Mam takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetVi, jestem zapisana w przychodni w miejscu stałego zamieszkania, a nie w miejscu gdzie studiuję i nie będę mogła tam pojechać, wolałabym to zrobić na miejscu, w łodzi. Chyba mogę pójść do publicznej przychodni tutaj na miejscu, tylko mnie przepiszą, nie? Mam też skierowanie do laryngologa - czy mogę do niego pójść i poprosić też o skierowanie na badania moczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×