Skocz do zawartości
Nerwica.com

d


klopss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem. Mam 19 lat i co jakiś czas, gdy leże na lewej stronie to boli mnie serce (a gdy poleże tak kilka chwil to następuje dość silne jakby ułkucie - przeważnie gdy robie wdech). zdarza się to dość często, nie mogę wówczas spać ( czuje wtedy ogólny dyskomfort po lewej stronie klatki piersiowej ). Zaznaczam przy tym że ciśnienie mam w porządku. Nie jestem specjalistą ale mam kilka teorii dotyczących owego bólu -

1. nie jem mięsa (ale jem ryby, mleko, jajka)

2. chyba ostatnio przesadzałem z ilością soli w pokarmach

3. może to być na tle nerwowym. Proszę o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Prawdopodobnie "kłucie' jest na tle nerwowym. Kiedyś lekarz mi powiedział że "serce nie boli"...choroby związane z sercem przeważnie przebiegają gwałtownie i dają inne objawy niż kłucie. Ten dyskomfort który odczuwasz prawdopodobnie jest zwaiązany ze stresem. Dla swojego lepszego samopoczucia wykonaj sobie jednak EKG na pewno cie to w jakis sposób uspokoi. Pozdrawiam Cie serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda to na nerwoból. Ja zawsze spałem na lewej stronie bo bałem się spać na prawej (myślałem, że może przeciążę serce czy co?). Nigdy także nie spałem na plecach, jednak ciągłe leżenie na lewej stronie powodowało u mnie różne bóle ręki itp. Wkońcu miałem nawet kłucia w mostku. Odważyłem się wkońcu przewrucić na drugi bok. Dziś już śpię jak mi się podoba, bez nerwobóli.

 

nie jem mięsa (ale jem ryby, mleko, jajka)

 

A to nie dobrze bo nie dostarczasz wielu składników które potrzebuje organizm. Szczególnie na tym cierpi mózg, który potrzebuje jakiś tam ilości mięsa do normalnego funkcjonowania. Musisz czymś niektóre składniki uzupeniać. Choćby warzywami strączkowatymi.

 

3. może to być na tle nerwowym. Proszę o rade

 

Na to wygląda, ale nie zaszkodziło by zrobić jakieś badania. Polecam Echo, ta metoda wykluczyła by wszelkie choroby mięśnia sercowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×