Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

3 tygodnie od jutra jeszcze zwiększę

 

[Dodane po edycji:]

 

czuje sie zupełnie inaczej niz przed braniem...byłam klębkiem nerwów obsesyjnych myśli ..jeszcze dalleko do doskonałości ale idzie chyba ku dobremu!

 

[Dodane po edycji:]

 

wiem..że to SRRI ichcę żeny tak pozostało po co mi dopamina...żeby mnie pobudzała bardziej nie chcę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po 3 tygodniach brania sertraliny to wręcz powinnaś odczuwać efekty, nie ma co się dziwić ;)

 

wiem..że to SRRI ichcę żeny tak pozostało po co mi dopamina...żeby mnie pobudzała bardziej nie chcę!

 

To nie jest takie proste, dopamina też jest bardzo ważna. Ja bym chciał mieć jakiś SDRI, ale sertralina nim nie jest. Sertralina to SSRI o dodatkowym, niewielkim działaniu na dopaminę, które łagodzi część objawów niepożądanych, typowych dla SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest faktem. Napewno sertralina jest najszybciej działającym lekiem. Tak jak 8 tygodni musiałem czekać na rozbujanie paroksetyny, około 6 tygodni na wenlafaksynę, to na sertrę jakieś 4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina działa szybko, jednak nie tak szybko jak klomipramina. Podczas brania Anafranilu zmianę na lepsze czułam już po tygodniu. Nie wiem jak jest z tym działaniem na dopaminę, ale poprawę napędu, graniczącego z hipomanią, odczuwam w pierwszym tygodniu leczenia Asentrą i na małej dawce. Przy 100-150 mg nie jest już tak różowo i następuje gwałtowne pogorszenie nastroju oraz apatia.

Do tego dochodzą zaburzenia lękowe. Lęki są tak silne, ze uniemożliwiają normalne funkcjonowanie mimo brania benzo i neuroleptyków.

 

Może trzeba było jak Kasia zacząć od dawki 25 mg :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś od rana tylko piję ( 1 wino 1 litr 15% Istra+ jakieś drobiazgi ) + do teraz ze 7 piw x Okocim Mocne .... masakra , ale ja żyje i czuje się w miarę.

Na razie nie zeżarłem żadnego benzo :!: - co u mnie jest nienormalne - ale wiem , że jutro będzie lekka " makabra"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie spałam całą noc a było tak dobrze dopóki nie przeczytałam internetu-oczywiście!

wiecie dlaczego...bo naczytałam sie ,że sertralina w dawce 50 mg moze działać na dopaminę-i całą noc nic tylko dopamina dopmina-a mi sie to kaorzy z jakimś dopingiem dopalaczem ,który nie pozwala spać..moze sie mylę...pewnie to moje obsesje dały mi popalić..ale wytłumaczcie mi o co chodzi z tą dopaminą?czemu tak sie jej boję?

po co ona działa tak w sertralinie...ma to jakieś korzyści?ja sie nastawiam ,że to jest złe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychwytuje dopaminę w takim małym stopniu, ze jest to nieistotne terapeutycznie Kasiu. Na sen nie ma ten fakt wpływu. Dopamina odpowiada raczej za napęd i motywacje do działania, wiec jest to korzystne. Czasami u niektórych pierwsze dawki sertraliny wywołują poczucie euforii- tak właśnie objawia się działanie dopaminergiczne. Ze snem nie ma dopamina naprawdę nic wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie linków ma zawsze jeden i ten sam cel, cytuje: "Link – w technologiach komputerowych- element nawigacyjny ułatwiający przemieszczanie się pomiędzy dokumentami, bądź różnymi miejscami w tym samym dokumencie (odsyłacz do innego pliku)"

 

A zatem mój link ma za zadanie odsyłać osoby zainteresowane do innego tematu na tym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież odpowiadam. Nie wydaje mi się aby podawanie linków nawet do tematów zamkniętych było naruszeniem regulaminu. Zawarte w topiku o uśmiechu treści nadal wydaja mi się ważne i istotne. Skierowane jest to jedynie do osób zainteresowanych, a sam temat nie zawiera informacji niedozwolonych.

 

Ech, kolejna nagonka ze strony pana N. Ciekawe po jakim obecnie pretekstem :?

 

Mój podpis nie był zmieniany od ponad roku, bo jestem stała w poglądach. Żadnych krucjat nie prowadzę, a cele są wyłącznie informacyjne. Czy teraz wyjaśniłam bardziej wyczerpująco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu uspokoiłaś mnie czyli to moje natręctwo nie dało mi spać;-(

 

[Dodane po edycji:]

 

moze dlatego tak skojarzyłam bo w wellbrutinie jest wychwyt zwrotny dopaminy i tam jest w ski\utkach ubocznych niemożnść zaśnięcia -wrrrr brzmi strasznie!czy te leki mozna porównać wellbrutin a sertralina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to niezgodne z regulaminem, jedynie interesujący jest cel umieszczania linku do tematu, którego 3/4 to przepychanki. Tyle z mojej strony.

Rozumiem. Ja uważam, że o wiele bardziej interesujące jest, iż ktoś może poczuć się urażony tym, co sam napisał. To naprawdę daje do myślenia.

 

Osobiście czuje się zawsze odpowiedzialna za własne słowa, refleksje i przemyślenia i czas tu niczego nie zmienił.

 

Wyciągnęłam jednak odpowiednie wnioski i staram się obecnie unikać nieporozumień. Nie będę się zatem więcej wdawać w żadne wymiany zdań ze znaną nam osobą. Rozumiem, ze mój brak reakcji spowodował polecenie na skargę, wszak ignorowanie jest najgorszą karą dla kłótnika. Przykre, ale prawdziwe :?

 

 

 

Kasiu, tych leków w ogóle nie można porównywać. Wellbutrin działa silnie na noradrenalinę i słabo na dopaminę. To wychwyt tego pierwszego neuroprzekaźnika zaburza sen.

Podobnie jest z Edronaxem, wiec się nie przejmuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×