Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Marek77, Gdybym miał analizować każde puszczenie bąka, pod kątem biochemicznym to bym chyba oszalał.

Paroksetyna jest znacznie mocniejsza od sertry, mimo że działa bardziej selektywnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociesze Cię, że paroksetyna działa bardzo podobnie do sertry. Czujesz się tak ''głupkowato-serotoninowy'' .Ale zmartwienia odpływają. I po paro znacznie większa pewność siebie. Peace love and SSRI :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sertraline znacznie lepiej toleruje niż paroksetyne. Paro działa za mocno na serotonine, a sertralina raz, że działa słabiej na serotonine, to dwa, że działa też na dopamine, co ma ogromne znaczenie dla kogoś takiego jak ja. Aha - tylko nie wierzcie w te pierdoły, że trzeba brać 150mg żeby sertralina działała na dopamine, bo to totalna bzdura. Nie widzę żadnego sensu brania dawek wyższych niż 100mg(to i tak sporo, najlepsza dawka to chyba 50mg albo i mniej).

 

Paroksetyna jednak działała znacznie lepiej na lęk uogólniony, no ale cóż - coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sertralinie brakowało mi ''czegoś'' ... i ta pewność siebie na paroksetynie- bez porównania. Jako, że jestem jednym wielkim konfliktem wewnętrzny, bardzo ważne jest to dla mnie. Daje mi taką spójność. Czego sertralina nie dawała. Za to przy wenlafaksynie czułem jeszcze wewnętrznego kopa i motywatora do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOKO-ja dalej jadę na 5 mg seroxatu i 25 zotralu ))

czuje sie ociupinkę lepiej;-)

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja sertraline znacznie lepiej toleruje niż paroksetyne. Paro działa za mocno na serotonine, a sertralina raz, że działa słabiej na serotonine, to dwa, że działa też na dopamine, co ma ogromne znaczenie dla kogoś takiego jak ja. Aha - tylko nie wierzcie w te pierdoły, że trzeba brać 150mg żeby sertralina działała na dopamine, bo to totalna bzdura. Nie widzę żadnego sensu brania dawek wyższych niż 100mg(to i tak sporo, najlepsza dawka to chyba 50mg albo i mniej).

 

Paroksetyna jednak działała znacznie lepiej na lęk uogólniony, no ale cóż - coś za coś.

 

moja lekarka też nie widzi sensu brania większych dawek sertraliny jak 100mg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lekarka też nie widzi sensu brania większych dawek sertraliny jak 100mg!

 

To gratuluje, jesteś jedną z nielicznych osób, którym udało się trafić na wykształconego psychiatrę ;)

trafiłam na niesmowitą lekarkę szkoda ,że nie 8 lat temu jak zaczęłam leczenie tylko teraz od 3 lat mnie prowadzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam kiedyś przez miesiąc 150 mg sertraliny i nie czułam poprawy w porównaniu z 50 mg. Miesiąc na 50-tce był bardzo dobry, potem miesiąc na 100-tce dużo gorszy. Nastąpił nawrot depresji i podniesienie Asentry na 150 mg nic nie pomogło. Pojawiło się tylko dalsze pogorszenie nastroju, w związku z czym zmieniłam lek na Anafranil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×