Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie, ja właśnie schodzę z Parogenu i od stycznia mam wciągać Andepin. teraz bez leków czuję się fatalnie (zawroty głowy, nerwowość i ogólne rozbicie, senność), zwariować można!

Na Paro strasznie mi wskoczyła waga i z tego względu przestałam ją brać. Mam nadzieję, że Andepin pomoże mi zrzucić sporo...

mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień drugi , oj cięzko się wstawało , ale poza tym małe pozytywy , lęk zmalal gdzies o 30 % - ciekawe bo aż to nie mozliwe żeby w drugi dzień fluo lub olanzapina już dzialała , jest to raczej efekt odstawienia sertlaliny a więc dobrze czułem , że ona mi pogłebia lęk , mam też więcej energii i troszkę optymistycznie patrzę w przyszłość ..... acha no i apetyt roścnie co w moim przypadku jest wskazane od wrzesnia na zolofcie zjechałem z 98 do 83 kg a więc 15 kg , sporo nie.... ?

 

Olanzapina działa silnie przeciwlękowo i nieco motywująco już od pierwszej dawki. Dobry apetyt to tez zasługa tego leku. Szkoda, ze mnie nie usypia, chociaż ten nieustanny głód był nieco denerwujący. Fluoksetyna powinna nieco hamować apetyt, ale niewiele. Ciekawa jestem jak zadziała na ciebie długofalowo ta kombinacja, bo sama się nad nią zastanawiałam, ale nieco martwi mnie wpływ olanzapiny na wzrost masy ciała, poziom cukru, trójglicerydów i cholesterolu przy dłuższym stosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

Fluoksetyna powinna nieco hamować apetyt, ale niewiele.

 

a ja tak wiele sobie obiecuję po Andepinie, że schudnę, może zbyt wiele?

kurde przez Parogen miałam taki apetyt na słodycze, że aż było to nie naturalne w moim przypadku (wcześniej wcale słodyczy nie jadłam).

To jak to jest po Andepinie z tym apetytem? Ja mam brać 20mg dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu !

 

Widzę ,że tu też jesteś . Wiem ,że kobiety bardzo poważnie podchodzą do wagi ale czy jest coś ważniejszego niż zdrowie i dobre samopoczucie . Wrócą Ci siły , zaczniesz się bardziej ruszać sport , plywanie - spalisz to co zjesz . Fluo + olanza jak dla mnie to na razie strzał w 10 - tkę . Aż się boję za bardzo reklamować żeby nie zapeszyć . Olanzapinę biorę połowę tabletki po dwóch tygodniach mam wprowadzić całą - więc to może być dopiero power . Acha olanzapina - olasyn , nie wiem ile kosztuje bo dostałem opakowania od lekarza - dobrze mam nie ... :) .

 

Miko ! jak u Ciebie z fluo i jaki poziom lęków , rozmawiałem o tarczycy w sumie nie ma przeciwskazań do fluo i olan ale trzeba kontrolować tsh . Nie przejmujcie się że olasyn to neuroleptyk stosowany w schozofremii i psychozach tam dawka jest razy 5 a nawet 10 . Pozdrowionka i najlepszego w 2011 niech bedzie choć odrobine lepszy niż 2010 bo jak dla mnie nie wyobrażam sobie żeby było jeszcze gorzej .

 

4 dzień - ranne wstawanie - katorga , ale ze względu na to iż sen po olanzapinie jest bardzo mocny , po jakimś czasie wchodzę na odpowiednie tory , jestem silniejszy , mam sporo lepszy nastrój , pojawił się od dłuższego czasu pierwszy usmiech na twarzy , chyba zaczynam wracać do formy , trochę mi jeszcze brakuje do starego K...... ale w tym stanie jak dziś juz mozna w miare normalnie funkcjonować , nie wkurza mnie juz muza w samochodzie ani dzwoniące telefony , biorę na siebie coraz więcej obowiązków , bardziej ciągnę do ludzi , ogólnie chce mi się żyć , natrętne - pesymistyczne mysli coraz rzadziej mnie atakują , lepiej widzę przyszłość , gdyby nie żałoba po ojcu może i nawet bym pomyslal o jakiś baletach na sylwestra , obiecałem sobie ,że jak tylko lepiej się poczuję rzucę fajki - nie paliłem od 15 lat a od czerwca zacząłem , jakiś instynkt chyba żeby poprawić transmisję neuroprzekaźników - wiem ,że to bez sensu ale jakoś mi lepiej jak zapalę sobie . Trzymcie się . K.....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A je sie dziwie dlaczego moj lekarz mowi mi, ze Fluo NIE jest dla mnie....

 

Biore Sertre od pol roku.

 

Poprawa na objawy depresyjne (gonitwa mysli, lęki) jest spora.

 

Ale na KWITESENCJE depresji, czyli zly nastroj, niechec , brak motywacji NIC A NIC nie pomogla.

 

 

Jak myslicie, jest sens brac dalej Zoloft skoro dalej jestem w zasadzie depresji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

 

Poprawa na gonitwe mysli i napiecie depresyjne nastapila w ciagu miesiaca.

 

Teraz mija juz z 5-6 miechow jak ciagle mam kiepski nastroj...

 

Oczywiscie nie rezygnuje z zycia, ale denerwuje mnie to, ze zamiast sie cieszyc, ze ide dzisiaj na sylwka, ja najchetniej bym wymyslil jakis pretekst zeby NIE isc...

 

PRzeciez to oznaka, ze ciagle jestem w depresji...

 

Bo normalnie bym sie rwal na imprezke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,
Fluoksetyna powinna nieco hamować apetyt, ale niewiele.

 

a ja tak wiele sobie obiecuję po Andepinie, że schudnę, może zbyt wiele?

kurde przez Parogen miałam taki apetyt na słodycze, że aż było to nie naturalne w moim przypadku (wcześniej wcale słodyczy nie jadłam).

To jak to jest po Andepinie z tym apetytem? Ja mam brać 20mg dziennie.

 

Po samej fluo się chudnie i to sporo. To, co napisałam, odnosiło się do kombinacji fluoksetyny z olanzapiną, bo ten neuroleptyk bardzo wpływa na uczucie głodu i zwiększa apetyt.

 

Dave ja mam taki problem, ze olanzapina mnie nie usypia, wręcz przeciwnie. W przyszlym tygodniu zacznę brać Seronil i zastanawiam się, czy obu leków nie zażywać rano. Na sen do tego 60 mg mianseryny i może w końcu coś się ruszy.

Nie mam wszystkich typowych objawów depresji, ale dokucza mi spłycenie uczuciowości, brak zainteresowań, napędu i motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

to mnie uspokoiłaś. dzięki.

 

 

A dzisiaj poszłam po całości i wciągnęłam 20mg andepinu, zobaczę co będzie, bo to schodzenie z paro mnie już wnerwiało, miałam takie loty podczas schodzenia, że po ścianach prawie łaziłam, niefajnie.

 

wiem, że będzie kolejna jazda, ale z tą różnicą, że z dnia na dzień powinno być coraz lepiej, a przy odstawianu paro z dnia na dzien było coraz gorzej.....

 

wszystkim życzę szczęśliwego nowego ! :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też przy odstawianiu paro mam niezłe jazdy-depresja lęki bezsenność świetnie poprostu mimo ,że robię to bardzo powoli jak chyba nikt tutaj...od 1,5-2 lat zmniejszam dawkę i dopiero jestem na 5 mg...z 20-stu.

Oby mi sertralina w tym pomogła bo nastrój mi siada!od stycznia ruszę z 50 mg;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże Kasiu, zobaczysz.

 

Za bardzo sugerujesz się wpływem leków na innych. Byłaś parę lat na Seroxacie i było ok, zatem dobrze reagujesz na leki. Ja bardzo bym chciała wrócić do Anafranilu, ale na razie nie mogę. Moja lekarka najpierw chce wypróbować wszystkie SSRI, wiec przede mną Seronil, a potem ewentualnie Lexapro i Cipralex. Wolałabym trójpierścieniowe, ewentualnie Ixel lub Cymbaltę, bo moim zdaniem są najskuteczniejsze, ale sama sobie recepty nie wypiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×