Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno działa przeciwlękowo, ale nie brałem więc nie wiem. Nie dam 200 zł za ten lek, nie jest on jakimś cudem jak dla mnie. Mieszać z SSRI można, nie widzę przeciwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój psych twierdzi, że to super lek (mimo,że nie ma z nim żadnego doświadczenia). Może skuszę się na niego za granicą. W Belgi kosztuje około 10 euro... Raczej będę liczył na jego działanie nasenne, które mi pomoże uregulować sprawę snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Valdoxan przeciwlękowo nie działa, wręcz przeciwnie generuje lęki. Brałam dwa tygodnie i bardzo pogorszył moje samopoczucie. Nie miałam wtedy depresji a jedynie problemy ze snem, które agomelatyna bardzo nasiliła.

U wielu osób lek ten wywołuje niestety ciężką bezsenność.

Po 14 dniach brania wystąpiły u mnie regularne objawy depresyjne i lęk napadowy z którym walczę do dziś. Dla mnie lek kompletnie nie trafiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agomelatyna blokuje głównie receptor 5-ht2c, którego blok podnosi noradrenalinę i dopaminę, dlatego ma u wielu działanie wręcz pobudzające. Mianseryna/mirtazapina też silnie blokuje ten receptor ale dodatkowo blokuje 5-ht2a, którego blok poprawia sen no i silnie działa przeciwhistaminowo co też uspokaja i usypia. Wg mnie agomelatyna może być dobra dla osób które nie trawią przymulającego działania mianseryny/mirtazapiny, tylko chcą czystego działania antydepresyjnego.

 

Podobno początkowe lęki i objawy uboczne na SSRI są spowodowane agonizmem właśnie receptora 5-ht2c, czyli na papierze jego antagonizm może mieć u niektórych działanie antylękowe, antydepresyjne, poprawiające apetyt, sferę seksualną. Jednak część efektów ubocznych SSRI to także agonizm receptora 5-ht2a, którego agomelatyna wg danych nie antagonizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niektórych z kolei ma silne działanie przeciwlękowe i antydepresyjne. Kwestia osoby i jej typu depresji/lęków. Tak czy owak 200 zł za ten lek to zdzieranie kasy z chorych ludzi i tyle. Servier znany jest z łupienia z biednych - choćby afera z innym ich lekiem - Iwabradyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę już ago. Dwa tygodnie niespania mnie wykończyły i straciłam nadzieje, ze Valdoxan zadziała nasennie. Nawet po Lorafenie stosowanym dodatkowo nie mogłam zasnąć. Ktoś już tutaj pisał o bezsenności po agomelatynie, donoszą o tym również na sanego i niemieckich forach. Tutaj nie cenią tego leku, a Związek Lekarzy Niemieckich i Komisja Do Spraw Leków określiły Valdoxan jako nieprzydatny w leczeniu depresji i nazwały go "antydepresantem naprawdę ostatniego wyboru" . Uważają, ze ago jest szkodliwa dla wątroby i stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla pacjentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wg mnie valdoxan to dobry lek i mi pomaga. Co prawda cena 200 zl to sporo(brak refundacji a nie zdzierstwo raczej).

Osobiscie valdoxan biore juz jakies 5 miesiecy i dobrze dziala na moje leki oraz motywacje.

SMialem duze watpliwosci co do tego leku. Poczatki byly naprawde ciezkie, bylo zmeczenie, byla bezsennosc(budzenie sie w nocy) ale te objawy stopniowo ustepuja choc moze to potrawc nawet ze dwa miesiace... Z perspektywy czasu jestem zadowolony z tego leku.

 

ps Czytalem tez troche na zagranicznych forach, i polecali tam brac stilnox na te bezsennosc, z tego co pamietam u mnie sie to sprawdzalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo nie będzie refundować leku za 200 zł bo to zbyt wysoka cena narzucona przed producenta. Gdy iwabradyna była refundowana to kosztowała wg producenta 200 zł, a jak się redundacja skończyła to można ją już kupić za 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to lek o niskiej skuteczności, porównywalnej z placebo i w badaniach wypada dużo gorzej niż SSRI. Za większość depresji odpowiada jednak serotonina, podwyższanie poziomu innych neuroprzekaźników przy jej niedoborze skutkuje pogłębieniem się depresji, lękami, myślami samobójczymi itp. Teoretycznie ago mogłaby być skuteczna w zestawie z jakimś inhibitorem serotoniny. Lek ten ma jednak sporo skutków ubocznych, które mogą wywołać trwałe szkody zdrowotne. Bilans potencjalnych zysków i strat wypada na niekorzyść Valdoxanu. Branie go nie zapobiega również nawrotom. Sama próbowałam, bo po miesiacu niespania zjadłabym wszystko żeby zasnąć, ale nie zrobiłabym tego ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Nie wiem skad masz takie dane odnosnie tego leku...Gdyz ja znam takie z ktorych wynika , ze jest to lek skuteczniejszy od SSRI.

 

Serotonina ? Hmmm teraz juz sie odchodzi od tego postulatu...Bo niby dlaczego tak niska skutecznosc leczenia SSRI ?

 

Lek Ci nie pomogl, ok i troche wedlug mnie robisz nagonke :).

 

Wedlug mojej lekarki jest to dosc specyficzny lek, ale nie mozna mowic, ze jest nieprzydatny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię nagonki, bierzcie jeśli chcecie ;)

 

Poczytaj sobie tutaj, są podane badania, nawet te nie rejestrowane:

http://www.adfd.org/wissen/Agomelatin#Quellen

 

Pozytywne wyniki podaje głównie producent. Kiedy brałam ago nie znałam jeszcze tego opracowania

 

Tu wypowiadają się pacjenci:

http://www.sanego.de/Medikamente/VALDOXAN/

 

Donoszą o wielu skutkach ubocznych w tym zaburzeniach seksualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serotonina ? Hmmm teraz juz sie odchodzi od tego postulatu...Bo niby dlaczego tak niska skutecznosc leczenia SSRI ?

 

Skuteczność na co? Bo na depresję to SSRI mają chyba dość dużą skuteczność.

 

Moim zdaniem agomelatyna to bzdura porównywalna z tianeptyną czy buspironem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×