Skocz do zawartości
Nerwica.com

badanie mózgu SPECT


Gość dogomaniaczka

Rekomendowane odpowiedzi

nie nakręcajcie sie badaniami itp. bo wy w swoim życiu mieliscie wystarczająco badań robionych, przynajmniej ja też.

 

Co badania SPECT to na pewno można sie dowiedzieć czy w miejscach które wykonuje sie to badanie, również wykonuje sie opis i wysuwa stosowne wnioski.

 

Nie ma co faktycznie wiecej konwersowac nad tym badaniem. Kto jest chętny niech je zrobi w Polsce tez na pewno je robią.... i po badaniu niech naświetli na czym to polega i jakie sa wyniki. Moze faktycznie to byc przełom w leczeniu nerwic i zaburzeń u ludzi w Polsce, albo też zwykle naciąganie biednych nerwicowców na siano którzy dramatycznie szukaja pomocy.

 

Trek: bez obrazy ale tez zastanawiam sie po co Ci rezonans? niedlugo lekarz powie ci ze mozesz zrobic tomografie głowy a na końcu będzie osobiscie chciał Ci zrobic zabirg na mózgu żebys uwolnił sie od natręctw :) wybacz za ironie ale ja poznałem się na psychiatrach szczegolnie prywatnych i wiem na czym im tak naprawde zalezy. Ile zapłaciłes za wizytę 100 zł ? :) juz nawet dobry psycholog z Poradni Zdrowia Psychicznego niedosc ze zadarmo to wykona Ci takie fajne testy psychologiczne, które na dzień dobry wykazują czy masz cos z funkcjonowaniem mózgu czy nie.

Wiem, że duzo osób ma mnie juz dosyc za to co pisze ale ja sam kiedys bylem zagubiony i nie docierało do mnie... że ja jestem zdrowym człowiekiem i wszystkie badania ktore robilem na to wskazywały. Ale ja nadal źle sie czulem, mialem natręctwa... chodzilem po psychiatrach brałem leki... czesto spałem bo mnie usypiały i po co to?

naszczęscie otworzyl mi ktos oczy... ze jestem zdrowy, nie umieram, wiele potrafie i że zamiast rozmyslac nad życiem i leżeć... mam po prostu życ i realizować swoje cele. Relaksowac się (trening relakasyjny), uprawiać sport.... a z ludzi którzy mnie poniżali w życiu wyłącznie drwić i dac im do zrozumienia że taki wrażliwy i sprawiedliwy człowiek jak ja ma po prostu ich w dupie :)) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. Nic, nie zapłaciłem bo to była rozmowa telefoniczna i jak zapytałem o SPECT, to on odpowiedział, że lepszy byłby rezonans magnetyczny. Wcale mnie do tego rezonansu magnetycznego nie namawiał, tylko powiedział, że by się przydał bardziej niż SPECT.

 

Eksajter napisał: bo wy w swoim życiu mieliscie wystarczająco badań robionych, przynajmniej ja też.

 

A tego to nie wiesz, bo mimo podobnych problemów są tu różni ludzie i każdy ma swoją historię.

Zabieg neurochirurgiczny ma 60% skuteczności, czyli jest skuteczniejszy niż leki i psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co rezonans??chyba zeby potwierdził psychoze???ponoć mózg inaczej zbudowany jest i to widać...zrobić można zawsze to badanie tylko czy przyda sie twojemu psychiatrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zeby potwierdził psychoze???
Psychozy czy schizofrenii nie można wykryć ani potwierdzić żadnym badaniem!!! Bo jest wiele psychotyków i schizofreników co mają normalne mózgi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale są też tacy u których widac nie napisałem ze u wszystkich są tacy i tacy....

 

trek zalecił ci rezonans a ty nie wiesz po co?? a skreślił spect bo nic nie wykarze...dziwne troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem w wikipedi że jednak spect w chorobach psychicznych musi być dobry sprzęt aby sie przydał a do oceny przepłuwu krwi w mózgu czy różnic w chorobach otępniennych wystarczy sprzęt z jedną głowicą czyli pewnie taki u nas jest a w psychiatri więcej głowic a więc u nas nie ma sensu robić zapewne takiego badania chyba że jest sprzęt i ktoś wie gdzie??? to pisać...ale wątpie wciąż niewiem jak jest w Niemczech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam w Pracowni Medycyny Nuklearnej w Poznaniu mówili że psychiatrzy kierowali do nich pacjentów na badanie SPECT, więc wcale nie powiedziane, że słaby sprzęt mają w Polsce. Lepiej zadzwonić i się dowiedzieć, niż z góry zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

trek zalecił ci rezonans a ty nie wiesz po co?? a skreślił spect bo nic nie wykarze...dziwne troche

 

miałam dokładnie coś takiego!! tylko że ja w to nie uwierzyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co to ja miałam rezonans owszem , wiele razy ale jeszcze przed nerwicą , z powodów neurologicznych bo tracę przytomność...i nie nic nie wykazało..nie widzę sensu robienia rezonansu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co to ja miałam rezonans owszem , wiele razy ale jeszcze przed nerwicą , z powodów neurologicznych bo tracę przytomność...i nie nic nie wykazało..nie widzę sensu robienia rezonansu..

 

dobry lekarz juz po zrobieniu szczegółowego badania krwi moze dojsc co moze byc powodem omdlen. Nie wiem czy Ci je w ogole robili kiedys takie konkretne ?

jesli mialas robione i wynik oki, jak również inne badania wyszły okej to znaczy ze moze to byc na tle nerwicy. Lekki stresik i ty padasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eksajter, to jak wytłumaczysz fatk że zanoszę się od niemowlaka? że omdlenia były przed pojawieniem się nerwicy? że mdleję gdy nie ma stresu? że lekarze potwierdzili badaniem EEG że nie jest to w momencie stresu?

 

ale to nie temat o mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo zapewne chyba że zamykają pracownie w poznaniu ale wątpie ciekawe kto tam robił w celach psychiatri bo pisałęs że robili kto ich kierował czy sami prywatnie...kurde naprawde nikt na tym forum SPECT nie miał robione??? obym w nowym roku sie dowiedział co w niemczech jest najlepiej byłaby klinika co to sstosuje czyta i terapie stosuje...u nas to nie możliwe...ale jakby psychiatria mi powiedziałw polsce neich pan zrobi moze pomoze mi postaram sie odczytac te skany jade robie a tak dla siebie bezsensu musi być przyczyna -skutek ....czyli badnie -lekarz-pacjent...jaki ten kraj zacofany wciąż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eksajter, to jak wytłumaczysz fatk że zanoszę się od niemowlaka? że omdlenia były przed pojawieniem się nerwicy? że mdleję gdy nie ma stresu? że lekarze potwierdzili badaniem EEG że nie jest to w momencie stresu?

 

ale to nie temat o mnie..

 

 

to jesli to nie jest od nerwicy to znaczy ze powod jest organiczny. W takim razie lekarze powinni Ci dokładnie zbadać głowe i serducho, jak również płuca.

 

mialas w ogole szczegółowe badania krwi robione... mocz, tarczyce, próby wątrobowe itp(wszystko to sie z krwi bada, no z wyjątkiem moczu wiadomo) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magic, psychiarzy ich kierowali. Bez skierowania nie mozna sobie zrobić SPECT z tego co wiem. Kwestia tylko czy skierowanie było od prywatnego psychiatry czy np z przychodni ktora ma umowe z nfz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dr amen uczulał że urazy głowy po latach mogą powodować depresje i lęki bo mózg jest jak masło a chroni go czaszka przy mocnym uderzeniu jest wgniecenie w mózgu i badanie spect tez to widzi czy rezonans nie wiem...zrób rezonans dla spokoju ale do psychiatrii sie raczej nie przydaje co innego spect gdzie jest oknem na lęki i depresje ale neiwiem czy psychozy...moze ktoś potrafi to zweryfikowac???w ksiazce dr amena ewidentnie pisze o lekach i depresjach i uzaleznieneiach problemach emocjonalnych ale nie wspominał że to robił u schizofreników np wiec niewiem...

 

ogólnie twierdze ze przydałby sie nowy dział może ??badania mózgu??albo ogólnie badania??i byśmy to podzielili jakoś choć za dużo nie da sie zbadac w psychiatrii ale ludzie tu dużo badali sie na forum i można by zebrac doswiadczenia co i jak co sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×