Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

zmniejszylem 4 dni temu Lexapro do 10mg na rzecz zwiekszenia Zoloftu ktory biore od rowno 14 dni (od 2 dni w dawce 150mg), dzis dopadła mnie totalna chujnia, wyraźny smutek i silne przygnębienie.

niestety bede musial wrocic przynajmniej do 20mg Lexapro bo ono szybko zaskakuje...

 

Czy to bezpieczne brać aż 20mg Lexapro i 150mg - bo obawiam sie zespolu serotoninowego ?

(wczesniej bralem 20mg Lexapro razem z Effectinem 150mg i nic nie było, ale Effectin działa slabiej na serotonine niz Zoloft)

 

mam nadzieje ze pomoze, moze doktorze moze pomoze, cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem ponad pół roku paroksetynę 20mg. Teraz mam zmianę właśnie na escitalopram (Lexapro) - od kilku dni przyjmuję 5 mg, w niedługim czasie mam przejść na 10 mg. Jak na razie czuję się nieszczególnie. Jestem bardziej pobudzony, nasiliły mi się lęki społeczne. Jestem świadomy, że może to być wywołane zejściem z paroksetyny, a escitalopram nie zaczął jeszcze działać, a właściwie już zaczął, ale jeszcze nie poprawia nastroju, tylko już stymuluje.

Mam pytanie do osób z fobią społeczną, lękami: czy escitalopram w tej dziedzinie pomaga, może ktoś zażywał również paroksetynę i pokusi się o małe porównanie? Nadmienię, że paroksetyna mi dosyć mocno pomagała wyciszyć się. Nie wiem w sumie, czy escitalopram okaże się w tej dziedzinie lepszy, mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś napiszę. Dobrze, że teraz idą wolne dni, na uczelni mam przerwę do 16.01, to dotrwam i będę wiedział, czy lek działa w dobrym kierunku. Od 26.12 będę brał 10mg - dawkę docelową. Na razie kaplica, łażę bez celu po domu, trochę siedzę przed kompem. Przy paroksetynie nie było tego pobudzenia, nawet na początku, raczej był pozytywny napęd, nawet obroniłem pracę licencjacką w języku obcym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedziec że generalnie dobry lek. Jeżeli chodzi o skutki uboczne to w dawce 10 mg są do przeżycia nawet jeżeli są.

Ja to miałem taki motyw że brałem przez 3 miesiące 10 mg, ale cały czas się wahało. Raz pobudzało raz depresjonowało i nie wiedziałem co robic, bałem się że jak zwiększe to huśtawa się jeszcze bardziej pogłębi. Lekarz sugerował żebym poczekał ewentualnie i przy pogorszeniu zwiększył. I czekam....czekam....a tu po 3 miesiącach się pogorszyło. Owszem ustabilizowało się ale na bardzo niskim poziomie, Na takim bez perspektyw. Zwiększyłem do 15 mg kilka dni temu i teraz jest coraz lepiej. Humor mam całkiem całkiem. Łapie klimaty ludzi zdrowych...p...Nawet się śmieję... Więc generalnie polecam ten lek. Nie wiem jak tam ta deprecha wygląda u innych . Wiem że napewno inaczej niż u mnie...p....Ale prawda jest dla wszystkich taka że jak nie ma miażdżących skutków to warto czekac, a nawet trzeba. Ja to bym radził nawet 3 miechy jak się nie dzieję nic miażdżącego, uniemożliwiającego dalsze branie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wiecie może który z escitalopramów się najlepiej , bezproblemowo kroi??. Bo zwiększyłem do 15 lenuxinu. Mam recepty na 10, ale strasznie się źle kroją z tego względu że nawet niekiedy się rozwalają podczas przepołowienia. Trzeba siły i dobrego noża..p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro ma rowek, bez problemu dzieli się palcami, w ulotce do leku jest nawet instrukcja jak zrobić to profesjonalnie :shock:

Tylko że 10 mg kosztuje od 85zł. No ale to oryginał, jest pewne prawdopodobieństwo że czystszy chemicznie i z lepszymi substancjami wypełniającymi niż generyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie z deczka nie stac, dlatego jadę na generykach..p..Muszę coś rozkminic bo lenuxin się dzieli problemowo i czasami nieprecyzyjnie,. a i podrożał ostatnimi czasy o 100% niewiedzieć czemu.. :bezradny:

Chyba zakupie w ciemno jakiś inny generyk w podobnej cenie, bo podejrzewam że gorzej się już żaden nie dzieli.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, seroxat działa silniej uspokajająco od Elicei. Zresztą 5 mg to mała dawka, a i 10 mg paroksetyny również niewielka. Biorę właśnie 20mg paroksetyny i od samego początku tą dawkę i nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych. Od razu poprawiło napęd, a gdzieś tak po 2-3 tygodniach również humor, zmniejszyły się lęki. Czego również Tobie życzę.

 

Oj, dopiero teraz zobaczyłem, że to stary temat, no ale może ktoś skorzysta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak ja boje sie zmiany z seroxatu który juz nie pomaga na sertaline..

 

[Dodane po edycji:]

 

seroxat brałam w dawce minimalnej 10 mg tyle lat-wiec powinnam zareagować na 50 mg sertralinki lekarka tak twierdzi..

strasznie sie od wrzesnia męczę wiec kurde co mam do stracenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz....nie patrz na to w ten sposób, czy dużo czy nie dużo. Jeżeli się czujesz ok to odpowiednio....p

Na pewno jest to porządna dawka :) Chyba więcej się nie bierze

Ja niedawno zwiększyłem do 15 mg, bo dostałem ostry zjazd na 10-tce taki bez perspektyw. Ledwo przetrzymałem. Ciężko się racjonalnie myśli i podejmuje decyzje o zwiększaniu w takim stanie...hehe

No i poszło w góre"(z miejscami na gorsze dni, albo raczej noce), ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Depralin stosuje od niemal 4 tyg.Pierwszy tydzien zazywałem dawke pół tabletki rano, dopiero po tym czasie przeszedłem na całą tabletkę,dodam że prócz tego zażywam wraz z Depralimem Ryspolit 2mg dzinnie.Śpię normalnie i długo, w 4 tyg zaczołem spa nawet w dzień, apetyt poprawny,chodz leczenie trwa od sierpnia 2010 przytyłem 8 kg;Jeśli chodzi o predyspozycję umysłową: cały czas mam problem z sprawami przeszłosći, powracjaą jak bumerang, natręctwa i wyrzuty sumienia,najgorsze są ranki szcególnie humor najgorszy jest w godzinach 09 -11, tematyka snów to przeszłe sprawy i fantastyka że nejeden film można byłoby na ten temat nakręcić, ogólnie huśtawka nastrojów.Cierpliowść co tego leku, myslalem ze szybko zadziała, ale niestetey dalej w depresji.

Jak ktoś podobny problem chetnie służę korespondecją kuben83@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

byłem 3 mies na 15mg Elicei na dobę, od jutra zmiana na 5mg leku Elicea i 20mg Seronilu.

Jak na razie Elice radziła sobie dobrze, wyciszyła mnie, polepszyła nastrój, uspokoiła.

Zacząłem się wysypiać, mało efektów ubocznych.

Bardzo łagodny i efektywny lek. Polecam. Bez obaw :) Nic złego Wam nie zrobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 12.12.2010 r biorę Depralin 10 na początku nie było dobrze ale później wszystko się ustabilizowało Mam dużo energii i byłam szczęśliwa. A teraz od 30.12.2010r poczułam się gorzej mam energię tylko zaczynają powracać natrętne myśli i nie wiem czy mam zwiększyć dawkę do 15 czy może zmniejszyć. Może ktoś miał taki sam problem niech mi napisze. Bardzo będę wdzięczna. Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×