Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

perla86 - mnie tez bolą nogi teraz juz mniej, wczesniej nie mogłam chodzić, wejść po schodach w domu... ale u mnie to jest reaktywne zapalenie stawów związane z chlamydiami. Bolały mnie piszczele, staw skokowy i kolanowy a ból taki że płakałam.... teraz jest duuuużo lepiej.

Bałam sie wychodzić z domu tak jak Ty ale tak miałam na samym początku czyli kilka lat temu, każdy wyjazd był analizowany pod kątek placówek szpitalnych w pobliżu, teraz juz jest lepiej ale czuję że to wraca...

 

mel89 Ja muszę na bank :/ Nos mam taki zatkany już od prawie roku i to pewnie przewlekłe zapalenie zatok Cholera, już nawet nie chcę Wam pisać powikłań. - ja mam nos zatkany od tygodnia, do tego rozpieranie w nosie i policzkach, ból głowy i to jest moja rakowa zmora na tą chwilę.... skończyłam dzisiaj antybiotyk ale on niewiele pomógł a laryngologa prywatnie mam dopiero 21.12 więc do tego czasu będę jak zombie chodziła z zewnątrz żywa w środku martwa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

togolina , ja też brałam kiedyś Velafax w początkowej dawce 35 mg na dobę. Potem stopniowo dawka była zwiększana. ALe przepisał mi go psychiatra i musiałam sie ściśle stosować do zaleceń. Psychiatra tez uprzedził mnie o tym , że bedę się źle czuła po tym leku, ale muszę wytrzymac ok 3 tygodni i wszystko minie. Dał mi tez dodatkowe leki, które miały pomóc mi przejść przez początkowy najgorszy okres leczenia. I tak było jak mi powiedział. Czułam sie fatalnie przez ok 3 tyg. Najgorsze były pierwsze dni. Przetrzymałam. Żyję, lek mi ogromnie pomógł. Niestety choroba wróciła teraz. Z podwójna (może potrójną) siłą. Podobno tak jest , że kazdy kolejny epizod jest silniejszy, dłuższy, gorszy i potrzeba więcej czasu aby leki zaczęły działać. Tym razem dostałam inne leki, po których przez pierwszy tydzień czułam sie fatalnie, lęki sie nasiliły i nie miałam siły wstac z kanapy, potem zaczęło być trochę lepiej. Kilka dni temu znowu troche gorzej(lęki) ale generalnie widzę poprawę. Nie taka na 100% ale jest lepiej. To juz kolejny taki epizod w moim życiu wiec pewnie teraz trochę dłużej to potrwa więc musze być cierpliwa.

Do psychiatry poszłam prywatnie bo już nie miałam siły czekać i byłam naprawę wykończona strachem, brakiem snu ze strachu, niedozywiona , nic nie robiłam w domu ani nie mogłam sie zająć dziećmi, no masakra po prostu.... :cry:

Ewelina! Te nogi to od kręgosłupa! Mowie Ci!

Asia nie wiem czy ruchome czy nie te tłuszczaki bo jak dotknełam, to się tego tak wystraszyłam

:shock: , że zabrałam rękę. Ale to co opisujesz to ja tez to mam dokładnie w tym samym miejscu pod uchem i zmacałam teraz starszą corke i tez to ma! U tej malutkiej nie wymacałam bo za malutka :mrgreen:

Mel przejdzie Ci to nie spanie, bo jesteś dopiero na początku a na początku to nawet leki sie mogą zwiększyć i depresja i w ogóle ale przejdzie :D . A ogólnie jak samopoczucie po tych tabsach oprócz niespania?

A sasiad nic nie robi z tymi tłuszczakami i najgorsze jest to , że nawet nie robił usg tego czegoś! Ale on mowi, że jak mu się pierwsze pojawiło to poszedł do lekarza i lekarz mu powiedział, że to tłuszczak a potem mu wyskoczyło za jakiś czas wiecej tych gulek. O matko ja bym nie wytrzymała i latałabym gdzie popadnie a on mowi że tyle lat ma i żyje :D Moze i tak. Grunt to nie przejmować się , a nam tu kilkunastu lekarzy powtarza, ze wszystko ok a my swoje i coraz to nowe sprawy wymyślamy :oops:

Lecę po prezenty:)

 

[Dodane po edycji:]

 

Bałam sie wychodzić z domu tak jak Ty ale tak miałam na samym początku czyli kilka lat temu, każdy wyjazd był analizowany pod kątek placówek szpitalnych w pobliżu

Ja tez tak kiedys miałam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

togolina, jeśli Ty masz raka to ja powinnam już nie żyć :P Także wyluzuj, po prostu masz zapalenie zatok. Ja też brałam antybiotyk (7 dni) gdzieś w lipcu i nic nie pomogło.

 

Aneta, oprócz niespania to nic wielkiego się nie dzieje, trochę mam źrenice powiększona jakbym zaćpana była :P Przez dwa dni miałam zaparcia ale też przeszło, pewnie organizm już przyzwyczaja się do leku. A czuję się dobrze, nie czułam się tak od 3 miesięcy, ale to dlatego że szyjka mi się zmniejszyła po odstawieniu tabletek, więc mam namacalny dowód że wszystko jest na dobrej drodze.

Z tego co czytałam o tym tłuszczakach to one są niegroźne.. cholera, może to za uchem u mnie to też tłuszczak :shock:

Zaznaczyłam na zdjęciu gdzie jest takie malutkie zgrubienie, kuleczka, to jest w tym dołku od razu za uchem, i boli przy dotyku :? Czy tam są węzły w tym dołku???

http://yfrog.com/5bucholj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny . Czytam Was od kilku dni ...tez mam schizy .. tylko gorsze od Was niestety nie dotycza mnie tylko moich dzieci ....co ja juz nie przerabiałam :? 15 lat temu urodziłam córke i sie zaczeło...śmierc łozeczkowa,balam sie jej dawac nowe jedzenie bo wydawalo mi sie ,ze umrze po tym :cry: cala noc ja obserwowalam czy oddycha

no i rozne choroby te najgorsze tez przerabialam ...juz jestem wykonczona to trwa juz 15 lat czasami zaluje ,ze zostalam matka nie umiem sie cieszyc tylko sie zamartwiam .Jak miala 6 lat wyladowalismy na onkologii z podejzeniem tej choroby ....dacie wiare ...tak sie wkrecalam ,ze az tam wyladowalam .Wolalabym zeby te schizy dotyczyly mnie wtedy bym sobie jakos moze poradzila ale jak to dotyczy dzieci to jest masakra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Togolina mnie tez róznie raz boli kostka kolano kostka piszczel nie raz ale ja się nie badalam pod katem zadnych grzybow ani nic w tym stylu L tylko co nerwica ma wspolnego z nogami ehh inne jeszcze objawy mam ale każdy zna je

 

Aneta mam nadzieje ze to od kregoslupa albo rozwija się reumatyzm eh

 

[Dodane po edycji:]

 

mel89 a dzisiaj nawet nawet ok noc mialam taka soba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86 - chlamydia to bakteria, która może w organiźmie ładne halo narobic, są dwa rodzaje tej bakterii i ja mam obie.... Do tego mam nie do konca potwierdzoną boreliozę , jeden wynik na +, drugi na -.

Mnie nogi bolały od dawna i jak się okazało nie było to od nerwicy, po antybiotykach troche mi to zelżało.

Mel89 - w tym dołeczku co masz czerwona kropeczke na zdjęciu możesz wymacacywac węzeł chłonny, ale jak nie przekracza 1 cm to nie masz sie co martwic...

Mój syn jak miał mononukleozę to wywaliło mu tylko jeden węzeł na zewnatrz, miał około 1,5 cm, nikt nie wiedział co to jest, morfologia tez była dziwna, dopiero w szpitalu zakaźnym w szczegółowych badaniach wyszła mono..., ale w badaniach usg narządowych mial wiele węzłów powiększonych wewnetrznych....więc zanim dostałam wyniki krwi na mono to miałam 2 tygodnie o których chciałabym zapomniec.... Myślałam o najgorszym... i tu rozumiem darię007

Poza tym nie martwi mnie zatkany nos tak bardzo jak dziwne bóle w okolicy zatok, z tyłu głowy, ucha, gardła, krtani.... Stąd mam wkrętkę.... Zatkany nos jest jakby jej dopełnieniem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daria007 - płytki u mojego młodego były w normie, natomiast miał poprzestawiany rozmaz krwi... i lekko podwyższone CRP. Ale te wyniki nie wskazywały na mononukleoze i zanim lekarze doszli co to jest to minęły 4 tygodnie z czego tydzień w szpitalu zakaźnym na diagnostyce....

i potem kolejny tydzień w oczekiwaniu na wyniki....

wtedy też miał chlamydie więc objawy się pomieszały ale co przeszłam to moje.... w dodatku w moim mieście oddział zakaźny dla dzieci sąsiaduje z kliniką hematologi i onkologi dziecięcej + w budynku sa jeszcze dwa oddziały onkologiczne.....

Przeżyłam to bardzo mocno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daria007 - jeśli chodzi o dziecko to jestem chyba najbardziej zatroskaną matka na swiecie, młody spóźnia sie 5 minut i ja dostaję do głowy, temp. 37,0 i ja jestem już u lekarza, nie jestem normalna ani rozsądnie reagująca... to też moje utrapienie....

mel89 - węzły też bolą, tez są pod skórą i też można nimi poruszac ale może faktycznie pospolity syfek ci sie robi, potraktuj do maścia i czekaj na reakcje a jesli Cię niepokoi to wybierz się do dermatologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj na onecie - rak jajnika. Ekstra. :twisted: Niech sobie wsadzą takie wiadomości w dupę.

hehehe też to widziałam niech sobie wsadzą. Ja nie wiem co tam masz Mel w takim razie jak mozesz w palce wziąc. Ale jak boli to chyba dobrze, bo pewnie pryszcz Ci się zrobił.

daria007 ja też miałam takie wkretki z dziećmi. I ze soba tez . I z mężem i ze wszystkimi bliskimi...

togolina a jakie sa objawy tych chlamydii i jak sie to diagnozuje i skąd sie one biorą/ Nie chcę czytać dr google wiec dlatego pytam Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mel węzeł chłonny można podnieść ze skórą i wtedy bardzo dobrze, a jak do tego boli to w ogóle super :D Mój tez jest pod skórą. Czy nie masz go przypadkiem przy tym uchu co Cie bolało?

 

Sprawdziłam na siostrze i tez ma z jednej strony taką kuleczkę ( z drugiej nic nie wyczułam).

 

Ale mój tata mnie od progu smutną wiadomością powitał, zmarł mój sąsiad (25lat). :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod tym uchem to miałaś w uchu jakiś stan zapalny i najbliższy węzeł "zareagował". Jak węzeł boli to znaczy, że jest po infekcyjny (odczynowy). Nowotworowe węzły nie bolą. :smile:

 

Znowu sprawdziłam na siostrze i ma to samo, na szczęście. :uklon:

 

Mój sąsiad miał zanik mięśni i już od kilkunastu lat jeździł na wózku, podobno to jest choroba dziedziczna i kobiety ją przenoszą ale chorują tylko chłopcy. I siostra tego sąsiada ma synka, który też na to choruje. To jest niewyleczalne. Bardzo mi się przykro zrobiło., niby nie utrzymywaliśmy kontaktu ale to jest straszne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie węzeł jeśli szczypie, bo węzły nie szczypią jak się je alkoholem posmaruje :D

 

[Dodane po edycji:]

 

Ile ja mam jeść tego magnezu? Na ulotce jest napisano, że do 8 tabl dziennie. Wydaje mi się, że to dużo za dużo. Mogłam spytać tej lekarki. A w tym wątku o magnezie każdy pisze co innego i nie wiem.

 

Aneta drobna pomyłka, mam nervomag a nie nerwosol i to w tabletkach. Nie ma tam alkoholu :D Ale i tak jem ten deprim, ago nie powinno się łączyć z alkoholem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olinelka - skopiowałam Ci objawy chlamydii ze strony:

Nie ma jednoznacznych objawów, pozwalających na zdiagnozowanie infekcji Cpn. Najczęściej towarzyszą jej:

- bóle mięśni,

- bóle stawów,

- uczucie palenia /nadwrażliwość różnych części ciała,

- przewlekłe zmęczenie,

- uszkodzenia mózgu i nerwów, z objawami braku koordynacji,

- bóle głowy,

- poczucie nieobecności,

- otępienie, mgła umysłowa,

- uczucie splątania,

- zaburzenia psychiczne,

- paraliże, udary,

- apopleksja,

-problemy z wzrokiem - zapalenie spojówek, rozmyty obraz, podwójne

widzenie,

- utrata wzroku,

- nadwrażliwość na dźwięki i zapachy,

- zaburzenia pracy serca, arytmia, ataki serca,

- wahania ciśnienia krwi,

- przewlekły kaszel,

- chroniczne zapalenie gardła,

- polipy w nosie, ból w okolicach zatok,

- zapalenie zatok,

- infekcje dróg moczowo-płciowych,

- ból jąder, zapalenie prostaty,

- plamienie międzymiesiączkowe,

- ból pęcherza, krwiomocz,

- przedwczesne porody,

- poronienia,

- kamienie żółciowe,

- palenie w żołądku.

W miarę postępowania choroby jej objawów jest coraz więcej. Aby móc poważnie podejrzewać infekcję Chlamydia konieczne jest występowanie kilku objawów równocześnie.

 

Ja robiłam testy z krwi klasy IgG i IgA i mam zarówno Chlamydie Pneumoniea i Trachomatis.... :-( Mało tego mam wyniki bardzo wysoko dodatnie i nie mogę się tego świństwa pozbyć....

Antybiotyki jadłam 6 miesięcy....

 

[Dodane po edycji:]

 

joakar4 - dzienne zapotrzebowanie magnezu to 300- 400 mg więc sprawdź jaką zwartość masz w tabletce i bierz tak około 350 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×