Skocz do zawartości
Nerwica.com

jestem niedorozwinieta, mam psychozy, boje sie!


cristal

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zaczne moj post od tego ze uwazam sie za osobe lekko niedorozwinieta, mam wrazenie ze otoczenie odbiera mnie podobnie ze wszyscy wokol mnie traktja jako dziecko specjalnej troski, mam 21 lat. nie wiem czy to moje odczucia czy jakies ukryte kompleksy (w dziecinstwie bylam poddawana ciaglej kryryce, uderzona nie raz). ciagle sie boje. kazdego dnia nie wiem czego, nie umiem rozmawiac z ludzmi, nie funkcjonuje normalnie. czy po mojej wypowiedzi widac u mnie niedorozwniecie? prosze odpowiedzcie szczerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje niedorozwiniecie przejawia sie tym ze szybciej cos powiem niz pomysle np.: dzwonie do dziekanatu i pytam: kogo zastalam w szkole (z naciskiem na slowo zastalam) albo do kolezanki na facebooku zegnajac sie: fajnie ze bylas na facie (z naciskiem na slowo bylas-jak ona tam jeszcze zostala a ja poszlam!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cristalczytam Cię i jakbym czytała o sobie.Po kilku latach terapii wiem,tak tylko w teorii,że to przez bliskich którzy co krok wytykają i naśmiewają się z czegoś.Uczuciowo mam niestety jak Ty,żem debilka ze mnie :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje niedorozwiniecie przejawia sie tym ze szybciej cos powiem niz pomysle np.: dzwonie do dziekanatu i pytam: kogo zastalam w szkole (z naciskiem na slowo zastalam) albo do kolezanki na facebooku zegnajac sie: fajnie ze bylas na facie (z naciskiem na slowo bylas-jak ona tam jeszcze zostala a ja poszlam!)

 

Moze masz ADHD - bo ADHD-owcy wykazuja takie nieprzemyslane zachowania ;) A moze masz (nie urazajac) niski poziom inteligencji...? Tak, czy inaczej, wybierz sie do psychologa i on stwierdzi, co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal: czytając Twój post mogę stwierdzić, że nie piszesz jak osoba niedorozwinięta wiec nie przejmuj się dziewczyno ;) wszystko z tobą oki.

A to, że masz kompleksy i zaniżoną wartość samej siebie to nic dziwnego z skoro mialas cieżką przeszłość. Pomysl o udaniu się na terapie do psychologa, on pomoze Ci sie podnieść i uwierzyć w siebie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po krotkiej przerwie, z moim iq wporzadku (chyba) bo robilam sobie test z internetu ale nie wiem czy wiarygodny (ok 130 iq). w jednym tescie 120 w innym 140 wiec chyba o9k 130. moze jestem malo inteligentna nie wiem, czuje ze cos ze mna nie tak a co do psychologa to nie moge sie zebrac wogole nie moge sie z niczym zebrac nic mnie nie cieszy tak jakbym sie bala siebie i wszystkiego wokol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz się tzw. normą w społeczeństwie, która ma wiele do życzenia co do zachowania,postępowania i światopoglądu .Nienormalny nie zauważa w sobie zmian w postępowaniu i zachowaniu.Mam wrażenie że jesteś osobą u której drzemią wielkie wartości i możliwości rozwojowe na razie przez ciebie niezauważalne i zarazem zagubienie w tym tłumie brak odpowiedniego ideału oraz osoby która stanowiłaby dla ciebie coś,co dałoby by ci nowe spojrzenie na tą ogarniającą rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale raz sie czuje tak raz inaczej mam zmienne nastroje i zmienne myslli tzn. raz mysle tak innym razem sie boje itp. ciagle inaczej to jest straszne, bo raz mam tak ze jesem wyluzowana mysle wydaje mi sie racjonalnie innym razem razem jestem podekscytowana, zdenerwowana i nie ogarniam i czuje ze zachowuje sie jak nie z tego swiata albo psychiczna.

chce wam podziekowac za o ze piszecie ze wwszystko ze mna ok, to naprawde dodaje mi otuchy.

wczoraj i [rzedwczoraj bylo ok dobry humor i wogole, spotkalam sie kolezanka pogadakysmy. dzisiaj jest natomiast strasznie. wczoraj troche pobalowalam, dzisiaj mam kaca ale to nir etylko o to chodzi. nachodza mnie beznadziejne mysli, wogole czuje ze jestem nic nie warta ze wszyscy sie ze mnie smieja ze wszystko robnie glupio zle i dziwnie. i ciagle mam wrazenie ze chca mnie wykorzystac. nikomu nie ufam nie umiem sie wyluzowac to jest nie doo wytrzymania. czuje ze caly czas walcze, wszystko jedno z kim rozmawiam zeby nie wyjsc na idiotke i zedby ten ktos mnie za nia nie uznal. to straszne. koncze swoj wywod bede was informowala o moim stanie na biezaco.

 

[Dodane po edycji:]

 

kilka h pozniej, troche spalam ale czuje sie koszmarnie. chce mi sie plakac czuje jak padam w dol nie chce mi sie nic. wpadam w rozpacz. mam dosc. dzieki ze chcieliscie to czytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wiedzieć czy jesteś niedorozwinięta??

więc na podstawie dwóch Twoich wypowiedzi stwierdzam że jesteś absolutnie zdrowa pod kontem sprawności umysłu. Masz bardzo wysoka samokrytykę wiele od siebie wymagasz i z pewnością cierpisz na traumę związaną z dzieciństwem, która objawia się lekkim lękiem. Poza tym często jesteś odważna, zdarza Ci się mieć takie dni w których stwierdzasz że jesteś tak bardzo ale to bardzo szczęśliwa że nie możesz sobie przypomnieć tego uczucia noo wiesz szczęścia. innym razem bywa odwrotnie. Moja rada: Jesli lęk będzie Ci bardzo ale to bardzo dokuczał zgłoś się do terapeuty :) I ciesz się tym jaką wspaniałą osoba jesteś. serdecznie Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×