Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

aree1987, W dupie to mam ;) Jest mi wybitnie dobrze. Nie wiem co mi mój zryty dekiel zaserwuje jutro, pojutrze czy za pół roku. Teraz jest super i się z tego cieszę. Nie chce myśleć co będzie kiedyś tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomianowska,

 

Seroxat to chyba najskuteczniejszy SSRI, wedlug opinii naprawde dobry lek (jak na antydepresant oczywiscie).

 

Dziwne, ze nie dziala jak powinien.

 

Nie powinnas miec tego typu jazd na tym leku.

 

Pobierz te 60 mg z 3-4 tygodnie i jak nie bedzie poprawy to "cza" bedzie zmienic lek, gdyz nie moze byc tak, ze jest OK jak sytuacja jest OK, bo co to wtedy za efekt leczenia ?

 

Ma byc dobrze wlasnie w sytuacjach trudniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomianowska, faktycznie dziwne. Maxymalna dawka i trzesiesz sie juz teraz przed swietami.... cos nie bardzo. Chociaz ja powiem, ze wspomagalam sie benzosami prawie codziennie mimo, ze bralam paroksetyne, ale dopiero dodany drugi neuroleptyk do tego zestawu (zreszta tez po zmianie bo pierwszy nie dzialal) zdlawil moje leki calkowicie. Juz sie niczego nie boje.

Pomianowska a tak w ogole lepiej troche jest niz przed rozpoczeciem brania paro? W ktorym tygodniu brania jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

dawno jakoś tu nie zaglądałam....

ostatnio zaczęło mnie coś niepokoić...a mianowicie na początku brania parogenu było ok, dosłownie zachowywałam się jak tryskająca do wszystkiego i wszystkich miłością i cierpliwością oraz błogim spokojem i dystansem....a teraz coś się zmieniło....tzn to moje drugie opakowanie i miewam wybuchy złości, stałam się bardzo leniwa, nic mi się nie chce i najchętniej to bym leżała w wyrku i nic nie robiła....nie wiem co się dzieje?????? czy to znaczy że lek jest nietrafiony? czy powinnam zwiększyć dawkę? o co chodzi? może ktoś mi coś doradzi?

:uklon:

 

U mnie to samo. Paro biorę już czwarty miesiąc i jest beznadziejnie. Nic mi się nie chce, jestem leniwa, ciągle śpię, mogę całymi dniami przeleżeć w łóżku. Masakra jakaś. No i ta cała płaczliwość powróciła, ostatni trzy dni pod rząd ryczałam.

 

Od 2-3 tygodni jestem kompletnie aseksualny nie chce mi się nawet masturbować :roll: nie wiem czy to parogen czy depakina a może razem no masakra. Nic mnie nie pociąga. :hide:

 

Zdecydowanie paro, mam to samo, tzn. mam ochotę na masturbację, ale trudniej już z osiągnięciem orgazmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Od 2-3 tygodni jestem kompletnie aseksualny nie chce mi się nawet masturbować :roll: nie wiem czy to parogen czy depakina a może razem no masakra. Nic mnie nie pociąga. :hide:

 

Zdecydowanie paro, mam to samo, tzn. mam ochotę na masturbację, ale trudniej już z osiągnięciem orgazmu.

 

U mnie nie było nawet ochoty.. ale już wiem że to przez Depakine którą odstawiłem i jest dużo lepiej na samej paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik, fluanxol. Na lęki pomogl zajebiscie, jestem do bolu wyciszona, nie martwie sie praktycznie niczym, fajnie. Lecz nie jest bez wad...sa skutki uboczne tez nieciekawe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża kompletna asexualności i brak najmniejszych oznak zainteresowania tematem... Biorę powiedzmy jakieś 6 tygodnie (w tym 2 tygodnie przerwy). Mam nadzieję, że to minie. Kompletna roślina w tej sferze ;/

 

 

Pomianowska, To rozkojarzenie to mam nadzieję, że w pozytywnym sensie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak stres przedświąteczny - w sumie to te sytuacje imprezowo-rodzinne najbardziej mnie stresują. I te Wigilie w pracy też.

 

No, ale jeszcze do Wigilii daleko a Ty juz sie stresujesz ;) cos nie bardzo.

Gdybys dostala stresa w dniu imprezy wigilijnej to jeszcze rozumiem, ale cos slabo dziala na Ciebie to paro...

Ale faktycznie jeszcze zaczekaj az sie rozbuja 60tka

 

a na moje libido sama paro nie wplywa calkowicie, za to z neuroleptykiem jest kompletna klapa. Ale wole sie nie seksic, ale byc spokojna niz odwrotnie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomianowska, Tak. Myślę, że głowną zasługą dobrego samopoczucia jest Anafranil. A liczę, że paro wpłynie na pewność siebie i troszkę poukłada chaos w głowie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ostre antydepresanty,tylko że inny schemat działania, więc może efekt się kumuluje? Nie wiem... Musiałbym jedno odstsawić. Lekarz mi bardziej sugerował, żeby prędzej paro odstawiać, albo zwiększać Anafranil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, nie mogę skupic mysli jak patrzę na twój avatar :lol:

 

60 mg biorę od kilku dni dopiero. Czuję niewielka różnicę między 20 a 60. Ale 60-tka musi sie jeszcze "rozbujac".

20 mg - przez 2 i pół tygodnia - czułam pierwsze działanie już po tygodniu ( pozytywne - bez skutków ubocznych )

40 mg - od 3 do 5 tygodnia - było naprawdę dobrze. Dużo mniejsza irytacja, większa odwaga, lepszy humor, bardzo niskie libido, prawie zero lęków.

40 mg - od 5 do 7 tygodnia - gorzej. Gorszy humor, irytacja, lęki - ale bez ataków paniki. Większa ochota na seks.

od kilku dni 60 mg...

 

Może to jednak stres przedświąteczny - w sumie to te sytuacje imprezowo-rodzinne najbardziej mnie stresują. I te Wigilie w pracy też.

 

No ale jakbyś pobrała stałą dawkę 2-3mce to wtedy byś wiedziała czy lek działa czy nie a tak jeździsz z dawką to nie wiesz czy Twoje sampoczucie jest zwiazane akurat z działaniem prawidłowym leku czy to dalej efekt zmiany dawki i tak dojechałaś do 60.. Pobierz to 60 dłużej zanim coś stwierdzisz na pewno jak działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×