Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, ze topik is dead ;) Myślę, że to tylko śwadczy o tym, że trittico to dobry lek, na który nie można narzekać jak na inne(np. ssri :P )

Biorę ten lek w dawce 50mg na dobę od 1,5 miesiąca i naprawdę bez zarzutu! W końcu normalny lek, tzn. zasypiam i sypiam super, nastrój przeważnie dobry, a byłby pewnie bardzo dobry, gdyby nie moja sytuacja osobista :? Lęków specjalnie nie mam... naprawdę dobry lek jak na razie. Niedawno zeszłam z paroksetyny więc może jeszcze ona jakoś działa ale nie wiem. A, i na plus to, że wracają mi emocje i są one normalne, tzn. na wyrównanym poziomie. Motywacja do działania jest, libido powoli wraca, naprawdę wg. mojej opinii fajny lek. Czuję się w sumie tak normalnie, tak jak kiedyś zanim zaczęłam łykać psychotropy, tylko mniej nerwów i większy spokój jest we mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liliana, to trochę niską dawkę bierzesz, jaka jest docelowa?

 

Pytam z ciekawości, bo tez raczej nie wychodziłam poza 75 mg, a ludzie i 150- 300 przyjmują. Zawsze mnie interesowało jak spisuje się ten lek w wysokich dawkach- aktywizuje czy otumania.

Polubiłam w końcu Trittico, bo wchodzi się i schodzi bez problemów, do tego naprawdę zerowe skutki uboczne. Szkoda, ze na sen mi nie pomaga, choć z Lerivonem sprawował się naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lekarka nie ustaliła mi dawki konkretnej, na początku miałam brać 25mg, potem zwiększyć do 50, a potem do 75mg. Także jestem na etapie łykania 50mg. Idę do niej(lekarki) dopiero 20 stycznia, także wtedy zobaczymy czy będę musiała łykać więcej niż 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może ktoś będzie znał odpowiedz. Mianowicie zazywam od niedawna trittico, a do tego bedac ostatnio u dermatologa dostalem do zazywania antybiotyk Tetralysal. Pojawia sie pytanie czy jest mozliwe laczenie tych dwoch rzeczy? Niby kazde z tych lekarstw ma odmienne dzialanie, ale czy przy ich polaczeniu nie wystapia jakies komplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam Trittico już od pewnego czasu i poza tym, że jest to lek bardzo dobrze przeze mnie tolerowany, nie potrafię powiedzieć na jego temat wiele więcej:( Libido, jak miałem bardzo niskie, tak mam nadal, a skuteczność przeciwdepresyjna też raczej niewielka. Zaczynam nawet podejrzewać, że podstawową rolę odgrywa tutaj istnienie samego bodźca wywołującego stany depresyjne, czego nie sposób zminimalizować za pomocą chemii. Teraz albo zdołam uporać się ze wszystkim samodzielnie, albo... nie. Po pomoc do specjalisty, ze względu na czynniki ode mnie niezależne, trudno mi się będzie zgłosić, dużego pola do manewru więc nie mam...

Mianowicie zazywam od niedawna trittico, a do tego bedac ostatnio u dermatologa dostalem do zazywania antybiotyk Tetralysal. Pojawia sie pytanie czy jest mozliwe laczenie tych dwoch rzeczy?

Trzeba było od razu na miejscu zapytać lekarza, kiedy miałeś sposobność. Zawsze możesz się też poradzić odnośnie tej kwestii farmaceuty;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAghhhhhhh odpowie ktoś mi na pytanie kiedy seks wraca do normy????? Brałem fevarin 150mg przez ok 2miesiace teraz z niego zchodze mam juz 50mg i rownocześnie włączam trittico juz prawie 150mg i jest jeszcze gorsza tragedia, czuje jeszcze wieksza niemoc, chociaż psychaitra kazała zmienic lek na trittico, ponieważ poprzedni zaburzał w.w. sfere. Już sam niewiem od czego to czy od fevarinu czy od jego odstawiania, czy od wprowadznia trazodonu czy od niego wogóle. Pomocy bo teraz jest kompletna znieczulica, ani chęci, ani możliwości , o orgaźmie można zapomnieć wogóle co to było, dziewczyna niewie że chodze do psychiatry i biore jakiś leki , a ta sytuacja zaczyna coraz bardziej psuć wszysto miedzy nami, tym bardziej ze niemam jakiegoś potwornego problemu afektywnego , który uniemożliwie czy utrudnia mi życie w 100%, chce być normalny pod tym wzgledem , a tu tyragedia. Już sam niewiem co robić, każdy dzień coraz bardziej mi sie dłuży i czuje sie coraz bardziej jak kretyn , na jednych stronach z publikacjami naukowymi i forach czytam, ten lek poprawia funkcje seksualne , lepszy wzwód, lepszy orgazm, większe pożądanie, na innych czytam, poprawia erekcje , ale hamuje prawie całkowicie orgazm, na innych , że poprawia sprawność seksualna ale może hamować i libido i orgazm, JAK TO JEST BO JUŻ TRACE CIEPLIWOŚĆ I MAM W GŁOWIE MAJONEZ Pomocy prosze :x:(:(:(:( !!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odstawić leki w takim razie, skoro nie jest z Tobą tak źle, a za to pójść na terapię.

Szkoda, że nie jesteś szczery ze swoją dziewczyną, może by Cię zrozumiała, a takto czeka was rozstanie predzej czy później i przede wszystkim dlatego, że ją oszukujesz.

 

Ja tez niedawno zeszłam z paroksetyny, która całkiem odebrała mi seksualność, teraz biorę Trittico 75mg i na razie nie widzę znacznej poprawy w tej sferze, choć czuję, że jest ciut lepiej, powolutku coś tam się zmienia na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po raz kolejny wystapil u mnie nawrot depresji, w 3 wczesniejszych epizodach stosowalem Seronil i mimo wielu minusow, nie sa one w stanie przyslonic faktu, ze zawsze mi pomagal. Tym razem lekarz zaproponowal mi TRITTICO, jednak lek przed zmiana leku okazal sie silniejszy i nie zdecydowalem sie takze bede sie ratowal dalej seronilem. Jestem jednak ciekaw, czym rozni sie ten lek od dzialania Seronilu i wogole innych SSRI? W czym tkwi roznica miedzy SSRI, a SARI? Czy mozna je moze laczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja próbowałem wszystkich SSRI, ale tylko fluoksetyna (seronil) działał tak jak powinien - ten lek ma właśnie dodatkowo działanie blokujące 5-ht2 (głównie 5-ht2c) - czyli jest takim jakby SARI, może stąd jego pozytywne działanie. No bo dobrze też reaguję na typowego blokera 5-ht2 - mianseryne/mirtazapinę. Trazodon mi nie podszedł - on ma słaby wychwyt serotoniny w porównaniu do SSRI, i blokuje głównie receptor 5-ht2a - dlatego działa dobrze na sen. Słabo blokuje 5-ht2c, który receptor odpowiadać może za depresję i lęki (agomelatyna jest głównie blokerem 5-ht2c). Dlatego uważam, że lepsze od trazodonu jest połączenie SSRI+mianseryna/mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to można je łączyć, ja brałam ssri z trittico przez chwilę i było OK. A czym się różni to sprawdź sobie w necie :P:smile:

Dla mnie indywidualnie różni się tym, że na trittico odczuwam normalnie emocje(na stabilnym poziomie), mam kontakt ze swoim Ja, choć czasem lekkie derealizacje się zdarzają. A na ssri emocje i kontakt z samym sobą był kiepski, mocno ograniczony. Tylko tyle różnic widzę. Na wyrównanie rytmu dobowego(czuwanie i sen) obydwa leki działają podobnie, tzn. spało mi się po obydwu super. Jeśli chodzi o motywację i chęć do działania to trittico jest podobny do sertraliny. I na trittico jestem spokojniejsza, a sertralina za bardzo mnie nakręcała i chodziłam często nerwowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odstawić leki w takim razie, skoro nie jest z Tobą tak źle, a za to pójść na terapię.

Szkoda, że nie jesteś szczery ze swoją dziewczyną, może by Cię zrozumiała, a takto czeka was rozstanie predzej czy później i przede wszystkim dlatego, że ją oszukujesz.

 

Ja tez niedawno zeszłam z paroksetyny, która całkiem odebrała mi seksualność, teraz biorę Trittico 75mg i na razie nie widzę znacznej poprawy w tej sferze, choć czuję, że jest ciut lepiej, powolutku coś tam się zmienia na lepsze.

 

 

Z lekami coś wykombinuje, a na psychoterapie chodze od niecałych 2-ch miesięcy.

 

Nie mów takich rzeczy "okłamywać" , "niejesteś szczery" , na wszystko jest swój czas, mi niejest łatwo, jak sama napisałaś "może" - ale ono jest szerokie i głębokie , "może" to sama wiesz. Dlamnie leki w psychiatri to czarny humor dzisiejszej medycyny,właśnie "może" pomogą (ale jak będą chciały), ale napewno zabiorą ci jedna z najwarzniejszych rzeczy w życiu jaką jest seksualność , bo to podnią natura i ewolucja wykształciły, chęć poznania drugiej osoby , bycia z nią, tego co nazywamy miłością , pożądaniem , spełnieniem się w życiu - więc ??? Oczym tu pisać...

 

PS jeśli odczytasz tą wiadomość napisz coś o tym ile przyjmowałaś paroksetyne i kiedy ją odstawiłaś ??? Pozdrawiam.

Napisz kiedy odstawiłaś tą paroksetyne i ile ją przyjmowałaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trittico jest juz refundowany..przy recepcie na "P" tańszy jest o 50% od ceny podstawowej.

Cholera! Nie wiedziałem. Dokładnie wczoraj wykupiłem receptę i doszedłem do wniosku, że chyba zrezygnuję z tego leku, ponieważ jego stosowanie efektów jakichś specjalnie rewelacyjnych raczej nie przynosi, a w połączeniu z innymi środkami, w które regularnie się zaopatruję, wydatki zaczynają być powoli odczuwalne dla kieszeni...

Właśnie zerknąłem na zeskanowaną receptę i widzę, że wypisywana była pod kątem chorób przewlekłych. Kobieta w aptece skasowała mnie natomiast 100% należności za lek. Macie jakieś linki, które przekierowywałyby bezpośrednio do stron informujących o 50% zniżce, na które to informacje mógłbym się ewentualnie powołać składając reklamację???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwadzieścia tabletek o przedłużonym uwalnianiu 150mg i zapłaciłem pięćdziesiąt jeden złotych z groszami, ale na stronie jednej z internetowych aptek, po prawidłowym wypełnieniu wzoru recepty wyszło mi o wiele taniej! Zaraz wydrukuję sobie ten skan swojej recepty i podejdę do innej apteki z zapytaniem ile powinienem w tej konkretnej sytuacji zapłacić, a następnie wracam z paragonem do miejsca, w którym robiłem zakupy i niech mi oddają kasę :twisted:.

544847539_ScreenHunter_01Jan_0619_17.jpg.3b211308983c3058b76b5fb703ba323e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EclipSe, z czym bierzesz :?:

 

Samo trittico, 50mg i spie 8h.

 

Od dziecka mialem problemy ze snem, az w wieku 23 lat nie spalem 4 dni. Ani imovane nie pomagalo, dopiero dormicum pozwolilo mi spac 2 dni, potem wizyta u psyhiatry i przepisal mi trittico. Normalnie to bylo zbawienie, 50-10mg daje mi mozliwosc normalnie spac, wycisza na noc.

 

Niestety od roku czuje sie coraz bardziej zamulony z rana, za 2 tyg mam wizyte u psychiatry i bede o tym rozmawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat biore na sen Trittico CR 50mg, ale od roku mam problemy po wstaniu z lozka. Czuje sie po 8h snu jakbym doslownie mial kaca. Przez caly dzien mam uczucie taki, jak pierwsze 5 min po wstaniu z lozka. Nie do konca jakby wybudzony, lekka zamulka, etc.

 

Rano pije kawe, ale ostatnio tylko powoduje u mnie pobudzenie fizyczne oraz drazliwosc. Psychicznie ciagle zamulka.

 

Jakies rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×