Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Drażliwość może i minęła, ale doszło coś nowego. Nie mogę spać, mam problem z zaśnięciem. Nigdy tak nie miałam. Myślę i myślę i nie mogę zasnąć. Biorę 2 tygodnie. Potem jak mi się będą kończyć to poproszę o coś na spanie. Ogólnie skutków ubocznych co do objawów fizycznych nie miałam a to dziwne, bo po wszystkich tabletkach czułam się żle i to bardzo. To jedyne tabletki, których nie odczułam skutków ubocznych..Zobaczymy jak będzie dalej. Co do samopoczucia, to raz jest lepiej raz gorzej. W sumie może trochę lepiej się czuję ale nie wiem czy za sprawą tabletek czy książki którą czytam o pozytywnym myśleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimi1982 to bardzo dobrze :) Myślę, że książka i lek działają razem. Lek pomaga nabrać dystansu, a książka dzięki temu dystansowi jest łatwiej przyswajalna. Dobrze, że czytasz tą książkę :D i dobrze, że lek nie daje fizycznych efektów ubocznych :D Co do spania. Na mnie działa usypiająco książka. Raczej mówisz o sytuacji zwykłego brania leku, ale na wszelki wypadek przestrzegę - Wellbutrinu nie można brać o innej porze niż rano, bo inaczej będzie trudność z zaśnięciem. Jeśli masz problem z zaśnuięciem to przyczyny moga być dwie. Pierwsza - z duża dawka. Druga - Wellbutrin mocno ułatwia myślenie organizacyjne/porządkujące. Przy tym drugim proponuję Ci ćwiczenie, którego będzie trzeba popróbować, żeby się nauczyć wyciszać myśli. Ja czasem robie sobie tak, że skupiam wysiłek woli na odczuwaniu tego co akurat mam w łydce albo innym miejscu na ciele i staram się, żeby to tylko było. Odrzucam wszystko co, przy okazji tego ćwiczenia, nie jest odczuwaniem czegoś z ciała, czyli jakimiś dodatkowymi, zbędnymi myślami. Nie mówię, że to łatwe ćwiczenie. Zawsze gdy mam problem z zaśnięciem uruchamiam to ćwiczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekopawel, moim zdaniem bupro moze pogorszyc sprawe; jesli lekarz przepisal to probuj, ale nie zdziw sie jak cie mocniej pofilmuje, a jest to nawet bardzo prawdopodobne. szcegolnie dotyczy to pierwszych 3 tyg..

jesli chcesz brac na wlasna reke, to odradzam (w kontekscie objawow psychotycznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było bardzo źle...bo to lek który mimo wszystko wielu osobom pomaga. Mam nadzieję, że chcą go wycofać i zostawić tylko zyban, który jest droższy. Nic nie pisze na stronie glaxo o wycofaniu produktu: http://www.gsk.com.pl/produkty/Wellbutrin_XR_tabletki_300_mg.html Może była jakaś przerwa w dostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.ja poszłam kupic 2 opakow. 2 op.po 150dali mi 1 a drugie mieli zamowic.poszłam za 2 tyg. i pani mi mowi ze ostatnia jego dostawa byla mies.temu... nie mialam leku a juz recepte zrealizowalam w tej aptece. farmaceuci szukali mi wszedzie mego leku i znalezli jak pisalam w 1 aptece i to nie w mym miescie.

Trzeba chyba szukac zapasow po aptekach.tylko jak ma sie upatrzono gdzie lek jest tanszy o20zł... ciezko..

moze w aptece internet. bedzie do zdobycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działał pozytywnie od razu, ale najlepsze działanie po miesiącu. Miałem niesamowite momenty spokoju i takie miłe uczucie przy zasypianiu. Poprawiał też nastrój, najlepiej z wszystkich leków które brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego, ale czytałem. Napisze co wyczytałem, bo nie jest to zbyt zachęcające do eksprymentów.

 

Po pierwsze wielokrotnie zwiększysz ryzyko udaru i wylewu krwi do mózgu. Po drugie niemiłosiernie zaklei nos, producent prawodopodobnie przewidział tego typu scenariusz i dodał różnego typu balasty jak być może talk etc.. Faza lekka jest, jednak nie za wielka i błogostanu raczej nie ma. Oczywiście faza może być bad tripem, z trzęsawką etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem to, kupowałem bez problemu. Działanie ? 2 pierwsze tygodnie wycięte z życia, potem było lepiej, wyprowadził mnie ze stanu ostrej nerwicy lękowej, za to z uczuć wyprał. Teraz odstawiłem i czuje się niebo lepiej. Mankament taki, że wyprowadza z nerwicy kosztem paru innych spraw ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×