Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Bieszczadniczka ja mialam masakryczne zawroty i poczucie odrealnienia i mase, mase innych jak rpzeczytasz wstecz moje posty w temacie Alventa to zobaczysz. Jednak pociesz sie ze to mija. U mnie czesc obajwow, ustapila po ok 2,5 tygodnai, reszta po m-cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko... To mam z tym wszystkim przeżyć Święta i Sylwestra?? :/

Wujek_Dobra_Rada, ale dopiero po 5 tygodniach przeszły Ci objawy fizyczne i psychiczne, czy któreś zeszły wcześniej?

 

Objawy uboczne zeszły około 10 dnia. Po 7 dniach już były znacznie lżejsze. Później nic się nie działo, jakbył łykał cukierki;) Dopiero 5 tygodnia lek ''wystrzelił'' i było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy uboczne zeszły około 10 dnia. Po 7 dniach już były znacznie lżejsze.

 

Dobre i to :) Liczę, że i u mnie tak będzie, żeby na Święta było w miarę normalnie.

Dziś rano źrenice miałam normalne, teraz wyglądają na powiększone, ale to już nie są wielkie kule, jak przez ostatnie dni. Samopoczucie lepsze, choć dziś czuję się jakaś taka obojętna na wszystko. Z drugiej strony denerwuje mnie bardzo to łaskotanie w brzuchu. Już nie wiem, co mam z tym robić. Robiłam sobie masaże, próbowałam się wyciszać, nawet biłam się po brzuchu, a to łaskotanie nadal jest. Jakbym zaraz miała iść na najważniejszy egzamin w życiu. I czasami takie fale dużo mocniejszego łaskotania - idzie od mózgu, przez brzuch, do podbrzusza i trwa to max 1-2 sekundy.

 

[Dodane po edycji:]

 

Mija szósty dzień Alventy.. Łaskotanie w brzuchu jakby przeszło. Ale za to na głowę mi się rzuciło. Nie kontroluję własnych myśli. Wszystkie moje problemy są 5x większe, nie chce mi się żyć. Ogólnie z psychiką bardzo słabo :/ Płakać się chce, ale z drugiej strony nawet na to nie ma sił. Niech mi to przejdzie szybko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziś zauważyłam, że zjeżdżam z wagi jak nigdy wcześniej. Ważę się zawsze we wtorki na czczo. W zeszłym tygodniu 52,2kg, dziś 50,5kg.

 

[Dodane po edycji:]

 

No i kończę siódmy dzień.

Do 22 była masakra z samopoczuciem. Potem coraz lepiej. I położę się spać w dość dobrym humorze.

Niepożądane objawy fizyczne ustępują powoli. Już nie kręci mi się w głowie, nie mam też tak uciążliwego łaskotania w brzuchu (jest takie delikatne, znośne), źrenice często już są normalne. Dziś czasami pobolewało mnie serce, ale psychiatra mówiła, że może się tak zdarzyć, więc nie panikowałam. Przeszło już. Apetyt nadal zerowy. Stąd pewnie ten spadek wagi.

Psychicznie - huśtawka. Najlepiej czuję się w samotności. Denerwuje mnie mama, bo od kiedy biorę leki, przesadnie się o mnie troszczy. Czasem jestem dla niej zbyt szorstka. No i te dołki mnie dobijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zarowno ja jak i moja kuzynka mamy po wenlafaksynie skutki uboczne, z tym ze ona duzo silniejsze jak np dretwienie reki dlatego ona odstawila juz lek. ja czuje oslabienie w rekach i nogach , czasem drżenie ale z leku nie zrezygnuje bo nie takie objawy przechodzilem juz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bierze Symfaxin ER 75 dwa razy dziennie? Powiedziałam lekarzowi że po tym rispolepcie czuję taki zjazd mocy i uznał że zwiększy podwójnie dawkę symfaxinu i mam brać dwa razy dziennie i czy to ma szanse zadziałać na lęki? Czy komuś pomogła taka dawka? Czy ktoś przeżywał jakieś rewolucje uboczne przy zwiększeniu dawki? Boje się że jak jutro wezmę tą południową na uczelni to będę w jakimś niestanie i nie dam rady wrócić do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala ten lek na leki,bardzo dobrze i depreche tez

W sumie ten lek sie bierze raz dziennie,na raz 150 po to jest to przedluzone uwalnianie-czyli lek utrzymuje sie w organizmie i dziala 24 h ,ale kiedys tez 1ekarz

Zalecil 2 razy dziennie po 75,ale nie odczulam roznicy czy bralam 2 razy dziennie czy raz Skoro Twoj doktor tak zalecil to tak zrob ,zaufaj Jemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę brała tak jak mówi lekarz, może za miesiąc jak mój organizm się przyzwyczai do większej dawki tego leku to będę brała raz dziennie. Może to tylko kwestia łagodnego zwiększenia dawki? a nie od razu taka podwójna bomba.

Łyknęłam popołudniową dawkę i boje się jak zwykle tego co będzie, jak przypomnę sobie początki brania tego leku to było beznadziejnie. Ale jestem w domu więc jestem bezpieczna. Najgorsze co może się stać to chyba podłogowe umieranie, ale to też przeżyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawka 150 wenlafaksyny ( efectin, czy symfaxin) jest dość dużą dawką. Zazwyczaj zaczyna się leczenie od dawki 75 mg. Lek ten zazywa się standardowo raz na dobę - przeważnie rano , bo ma działanie pobudzające. Czasami występuje u chorych efekt paradoksalny - usypiający- i wtedy jest wskazaniem żeby brać go na wieczór. Gdy nie pomaga dawka podstawowa - 75 - wtedy wchodzi się na większą dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na imie agnieszka witam wszystkich meczocych sie z ta choroba tak jak ja ja nazywam Rakiem duszy i ciala

Mam problem ,a do lekarza ide za pare dni i nie wiem co sie ze mna dzieje,a nasz lekarz rodzinny to zaproszeniem jest w gabinecie tylko dla pieniedzy a nie dla pacjentow.A wiec tak choruje juz od chyba 10 lat ,bralam rozne leki ,ale od paru lat biore efectin z przerwami.Zaczelam znow brac jarwis odpowiednik efectinu zaczelam od dawki 0,75 a pozniej 150 ,ta wieksza dawke bralam przez miesiac i czulam sie dosc dobrze,az tu nagle cisnienie 150 na 110 a tetno 142 szok myslalam ze nie zlapie powietrza i straszny bol w klatce ,myslalam ze to zawal.Pozniej znalazlam sie w szpitalu bole brzucha chudniecie przez 2 miesiace 14 kg,tachykardia .Wiec sama zaczelam je odstawiac bo wiem ze cos jest nie tak z moim orgaznizmem albo juz nie dzialaja albo szkodza.Najgorsze jest to ze po odstawieni z 150 na o,75 a pozniej 37,5,czuje sie strasznie pobudzona mam prawie codziennie 100 tetna mam awroty glowy ,gadam jak najeta i strasznie sie zle czuje jestem strasznie pobudzona .Najgorsze jest to ze po odstawieniu kilka lat temu z przerwami czulam sie bardzo dobrze a teraz niewiem co sie dzieje ,Jeszcze jedno ciagle serce tak jakby podchodzi mi do gardla no i te skoki cisnienia.Mam pytanie czy to moze byc od odstawienia jarwisu po ktorym i tak sie zle czulam i ktory bralam pare lat z przerwami i nigdy tak sie strasznie po odstawieniu sie nie czulam.Jeszcze jedno czy moge brac doraznie w tej chwili estazolam.Biore go jak juz nie daje rade ale jestem otumaniona ,spiaca i nie do zycia dawka to 2.Bralam najpierw przez 2 tygodnie 0,75,pozniej przez poltora miesiaca 150 ,potem przez ponad tydzien 0,75 i dwa dni 37,5.prosze o pomoc mam wizyte za pare dni ale niewiem co mam robic moja pani doktor jest chora i niemoge sie do niej dodzwonic .Czy takie objawy sa odstawienne po jarwisie ,ale zaznaczam bralam ja juz chyba z 5 lat z przerwami i bylo wszystko dobrze po dostawieniu takze,a teraz przezywam horror!Mam podejzenia rakowiaka w miednicy malej czy to moze byc z tym zwiazane?Acha niebiore jarwisu juz prawie 2 tygodnie i dlaczego tak sie czuje .Mam dziecko i nie potrafie funkcjonowac

pozdrawiam serdecznie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałam od 37.5 po tygodniu chyba 75mg. Większa dawka ma chyba działać na lęki bo rispolept mnie mulił, i czułam się jakaś przygnębiona i utyłam i lekarz postanowił spróbować z podwójną dawką symfaxinu. Odnoszę wrażenie że niepokój jest większy i nie wiem co o tym myśleć. Dopiero drugi dzień biorę to 150mg więc nie chcę oceniać ale znów mam problemy ze spaniem, znowu mam problem z zapadaniem się w otchłań, przez mdłości nie mogę jeść, nie wiem czy mi to nie zwiększa lęków!! Albo na lęki nie działa, albo jeszcze biorę za krótko aby działał? Nienawidzę takiego stanu! Czy to może stan początkowy? Boje się bo wraca mi nie-czucie i ja nie wiem! Poczekam jeszcze kilka dni, wolę neuroleptykowy muł niż takie coś! Boje się. Czy to może jeszcze zacząć działać na te lęki? Powinnam jeszcze czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszystkich - szczególnie tych, którzy już dobrze znają ten lek. Biorę go przynajmniej 5 miesięcy (dawki były zmieniane) i mimo, że nastrój się unormował (jest jak kiedyś), to stale zawalam noce. Lek raz działa za mocno a raz za słabo przy tej samej dawce - zatem raz nie śpię z powodu niedoleczonej depresji, potem jest kilka dni ok, a potem nie śpię absolutnie w ogóle, gdyż lek tak się rozkręcił, że aż mi mięśnie drżą. Nastrój jest stabilny. Napiszcie, proszę, co o tym myślicie. :ekarz daje mi różne rzeczy, które mają to unormować, oczywiście to nie działa. Jak zatem zachowuje się ten lek i kiedy można uznać, że jego działanie jest dobre?

Bardzo proszę o komentarze, sami wiecie moi drodzy, jak takie objawy są uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia26, dobre dzialanie, to znaczy ze lek dziala, ja mam podobnie. Jak mam gorszy nastroj od razu poce sie w nocy, jak mam lepszy jest ok i nic sie nie dzieje. To ze mniej spisz, albo wcale oznacza ze lek dziala na Ciebie albo pobudzajaco, albo uspakajajco, w zaleznosci od tego czego potrzebuje Twoj organizm ( poziom neuroprzekaznikow). A bierzesz jakis nasenny lek? Ja biore przy Alventa chlorprotixen 7 mg bo bez niego wcale spac nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam niebezpieczne, ja od ponad 1.5 roku biore bez kapsulki i nic mi sie z zoladkiem nie dzieje, kapsulka jest tylko po to zeby Ci sie uwalnialo stopniowo. Niech odysypuje polowke i tyle.

 

Kapsułka jest tylko po to, żeby wprowadzić to do żołądka. Długotrwałe uwalnianie powodowane jest tym, że granulki w otoczce mają jakąś substancję wosko-pochodną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×