Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym lekiem? moja lekarka wlasnie mi go dodala, juz mi glowa puchnie od tego wszystkie co biore i nie wiem czego moge sie spodziewac. podobno niektorzy sa dosc oglupiali od niego, ale ja juz i tak jestem skolowana. nie jestem pewna jak ten lek sie nazywa na Polskim rynku, ale tutaj nazywa sie Lyrica.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lek przeciwpadaczkowy,ale zatwierdzony do leczenia uogólnionych zaburzeń lękowych. Działa podobnie jak benzo, ale nie uzależnia tak bardzo. Kiedyś chciałem żeby lekarz mi go przepisał ale nie wiedział o jaki lek chodzi i uznał,że nie został on zatwierdzony do leczenia lęku więc mi go nie przepisze. Działanie leku polega na hamowaniu napływu wapnia do neuronów, zmniejsza też uwalnianie glutaminianu (pobudzającego neuroprzekaźnika), noradrenaliny i substancji P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dzieki za odpowiedz. Czy wiesz moze czy sa jakies szczegolnie powazne efekty uboczne? Czasami wydaje mi sie, ze mam cala liste przypadlosci, tylko w zwiazku z lekami, ktore biore. Wydaje mi sie ze moja lekarka jest nie zawsze do konca ze mna szczera, co do efektow ubocznych, bo ja jestem ogolnie bardzo konserwatywna jesli chodzi o leki i wyznaja zasade, ze im mniej tym lepiej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Myślę,że ten lek jest lepszy np od Beznodiazepin. Z tego co piszą na necie do najczęstszych efektów ubocznych należą zawroty głowy i senność. Jest też wymieniona cała masa innych,ale nie przejmowałbym się tym za bardzo. Jeśli Twoja lekarka Ci go przepisała to spróbuj go przyjmować,a jak będziesz miała jakieś niepokojące objawy to powiedz o tym tej lekarce. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj próbuję ten lek na silny niepokój, napięcie - nerwicowe objawy.

W zastępstwie Gabapentyny, która ani trochę nie pomogła.

Dziś wziąłem trzecią tabletkę - jak na razie nie czuję ani trochę działania,

coś mi się wydaje że te stabilizatory na mnie nie działają, mimo to

będę brać Lyricę przez 2 tygodnie by sprawdzić czy zadziała.

Z opinii wyczytanych w sieci i info od psychiatry wskazuje że działanie

tego leku powinno się czuć po max tygodniu.

 

Do tego lek ten jest bardzo drogi i ciezko bedzie komus go wyprobowac przez to, mimo

to ja dostalem ten lek za darmo od psychiatry (2 opakowania - darmowa próbka od Pfizer).

 

Ktoś próbował tego dziadostwa ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lyrica jednak nie działa w pełni od razu, z tego co wyczytałem

działa podobnie jak inne stabilizatory czyli działanie jest po tygodniu.

 

"Its therapeutic effect appears after 1 week of use and is similar in effectiveness to lorazepam, alprazolam and venlafaxine but pregabalin has demonstrated superiority by producing more consistent therapeutic effects for psychic and somatic anxiety symptoms. Long-term trials have shown continued effectiveness without the development of tolerance and additionally unlike benzodiazepines it does not disrupt sleep architecture and produces less severe cognitive and psychomotor impairment; it also has a low potential for abuse and dependence and may be preferred over the benzodiazepines for these reasons"

 

Brzmi ciekawie tam gdzie pogrubiłem tekst - chociaz w to nie wierze, bo

ktos dodal jescze dalej wenlafaksyne ktora jest z innej bajki, wiec

nie do konca traktuje to info z wikipedii za w pełni prawdziwe kiedy

ktos stawia benzo obok antydepresanta, wiadomo ze benzo sa

zawsze skuteczniejsze i silniejsze w lagodzeniu lęku, niepokoju itp.

niz antydepresanty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Lyrica zaskoczyła szybko - po okolo 6 dniach, czulem sie dosyc wyraznie uspokojony ale niestety sporym kosztem otępienia, nieprzyjemnej sennosci, nasileniem depresji w sensie dysforycznego przygnebienia.

 

Do tego cena powala, do Benzo nie mozna porownac - nie ta polka, chociaz napewno jest to duzo mocniejsze niz Gabapentyna ktora u mnie ledwo dzialala w duzych dawkach.

 

Lek moze byc dobry dla tych ktorzy czuja sie lepiej i chca powoli sie wspomoc nim przy schodzeniu z benzosów, lub alternatywnie spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja stosowalam Lyrice jako srodek przeciwbóly - mam uwiéziony nerw w plecach i jest to jedyne lekarstwo, które na mnie dziala. Stosowalam przerózne srodki przeciwbóle i zadne z nich nie pomagaly mi na nawet 1h. Dziéki przypadkowi trafilam do lekarza, który mial ten sam problem co ja i przepisal mi ten lek. Nie dziala na mnie absolutnie nasennie i nie zaobserwowalam zadnych skutków ubocznych. Zajélo mi jednak sporo czasu, bo od stycznia, dostosowanie odpowiedniej dawki, dziéki której mogé normalnie funkcjonowac. Rozpoczélam kuracjé od 25mg, potem 50 i tak dalej, az doszlam do 200mg. Moja choroba tzw brachalgia jest na tle nerwowym i niestety rozwinéla sié u mnie silna depresja po stracie pracy i tak tez wyládowalam na 200mg, które bioré rano. Jak na depresjé przystalo, wciáz uporczywie walczé z bezsennosciá, ale jak na razie nic jeszcze na mnie nie zadzialalo. Lyricé bioré w poloáczeniu z Mirtazapine 30mg, ale sen i tak nie przychodzi. Tak czy owak Lyrica jako srodek przeciwbólowy jest rewelacyjny - tyle mogé stwierdzic.

 

Handel lekami jest zabroniony na forum. Dlatego wykasowałem tę handlową ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek z przerwami od połowy 2009r.Lekarz przepisał mi go na moją prośbę.Reaguję na niego fantastycznie.

Po zebraniu pewnych doświadczeń z tym lekiem,nie ma sensu brać większych dawek niż 2x75 mg.Dodaję do tego gabapentynę /Neurontin,Gabapentin Teva/rano 300 mg a na noc 600 mg.Te dwa leki mają bardzo silny synergizm.Działanie przeciwlękowe natychmiastowe i bez żadnych skutków ubocznych.Bardzo lekkie przymulenie rano.Lek nie angażuje żadnych enzymów watrobowych.Moim zdaniem tolerancja tworzy się bardzo powoli.Przerwy w braniu leku były spowodowane jego brakiem na rynku.Jak mi powiedział zaprzyjażniony farmaceuta,hurtownie reeksportują Lyricę do UE,gdzie jest znacznie droższa niż w Polsce.Fakt,cena jest zaje..sta,ale lek nie jest w oficjalnym lekospisie Min.zdr. i można się trochę potargować.Taniej jest kupować opakowanie po 150 mg. i ranną porcję odsypać z kapsułki/są to zwykłe kapsułki żelatynowe-nie dojelitowe/.W ten sposób wychodzi o ok.1/3 taniej niż 2 opakowania kapsułek 75 mg.

Ale uwaga,lek moim zdaniem uzależnia.Po pół roku używania ,odstawiam przez co najmniej przez 3 tygodnie.Za pierwszym razem to zlekceważyłem i latałem potem jak kot z .....

W moim przypadku lek sprawdzil i sprawdza się znakomicie na GAD w przeciwieństwie do SSRI i Valdoxanu na które reaguję uporczywą bezsennością i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja stosowalam Lyrice jako srodek przeciwbóly - mam uwiéziony nerw w plecach i jest to jedyne lekarstwo, które na mnie dziala.

Nakręciłam się na to. Już kiedyś myślałam o pregabalinie, bo ponoć jest dobra na bóle neuropatyczne. Mam neuralgię, więc coś mi się wydaję, że to lek na moje dolegliwości. Pogadam o tym z lekarzem. Jakby ktoś miał więcej informacji o działaniu przeciwbólowym tego leku to chętnie wysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,wiola173.choruję przewlekle na lęk uogólniony.Inny lekarz diagnozował u mnie mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne.Jeżeli pytasz w kontekście pregabaliny/Lyricy/,to ona się do leczenia lęku napadowego nie nadaje.Ani do przerwania napadu ani długoterminowo.Pisząc o natychmiastowym działaniu przeciwlękowym,miałem na myśli jednak te 2-3 dni.To mimo wszystko nie benzo.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalam recepte na pregabaline. Mam ja brac razem z lamotrygina w dawce 75 mg. Ma dzialac nasennie i zapobiegac atakom padaczki skroniowej. W ulotce jest napisane, ze pomaga tez zaburzennia lekowe uogolnione i neuralgie. Lista skutkow ubocznych jest dluga, ale w poradniku dla lekarzy podaja, ze to najlepiej tolerowany przez pacjentow lek przeciwpadaczkowy.Bede pisac co i jak kiedy go przetestuje.

 

-- 13 lis 2011, 14:40 --

 

Po dwoch dniach brania moge powiedziec, ze lek dziala jak oczekiwalam. Po przeczytaniu ulotki bardzo balam sie wziac pierwsza kapsulke. Ale przemoglam sie mimo silnego lęku. Pregabalina zadzialala wstepnie juz po godzinie, strach minal i poczulam jak sie uspakajam i odprezam. Potem wystapila sennosc. Polozylam sie spac i wstalam po 14 godzinach. Jako srodek nasenny lek spisal sie na 5 z plusem. Rano nie wystapilo zmeczenie ani przymulenie.

 

Z objawow ubocznych pojawily sie zatwardzenie i wzdecia, mam nadzieje, ze mina, kiedy organizm przystosuje sie do leku.

Pregabalina wycisza emocje, zarowno te negatywne jak i pozytywne, wystepuje lekkie stepienie afektu.

 

Dziala moim zdaniem przeciwlękowo rownie skutecznie jak benzo. Zobaczymy co bedzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×